Elbirtoklás


MostohaHugi # 2008.05.08. 13:06

Köszönöm mindenkinek!

Megcsinálom.

ObudaFan # 2008.05.07. 18:42

Plusz hirdetményi kézbesítés lesz, és azt is meg kell előlegezni.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.07. 13:11

Igen. A kérelembe fel kell tüntetni a tanúk nevét, akik igazolni tudják, hogy már 16 éve birtoklod az ingatlant.

Ha ismeretlen az alperes kirendelnek ügygondnokot, akinek a költségét neked kell megelőlegezned.

MostohaHugi # 2008.05.07. 12:53

Kedves ObudaFan!

Nekem írtad, hogy pert kell indítanom az elbirtokláshoz?

MostohaHugi # 2008.05.07. 12:51

Kedves ObudaFan!

Nekem írtad, hogy pert kell indítanom az elbirtokláshoz?

ObudaFan # 2008.05.06. 18:57

Pert kell indítani az ingatlan fekvése szerinti helyi, illetve 5M Ft feletti pertárgyérték esetén megyei bíróságon. Alperesként valamennyi tulajdonosnak, illetve az ingatlan-nyilvántartásban feltüntetett valamennyi jogosultnak perben kell állnia.

MostohaHugi # 2008.05.06. 13:03

Ismeretlen örökös nevére vették 16 éve. Azóta a helyzet változatlan, az illető nem jelentkezik, még olyan embert sem ismerek, aki valaha látta volna.

Hogy csinálhatom az elbirtoklást?

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.05.05. 18:31

egy részét egy ismeretlen örökös nevére vették.

mikor, mert ha most, akkor a 15 év csak most kezdődik.

gittus # 2008.05.05. 16:07

kbs

telekbérleti nyilvántartásba hol jegyeznek be?

MostohaHugi # 2008.05.05. 13:10

Sziasztok!

Bonyolult örökösödési ügy után örököltem egy ingatlant, melynek egy részét egy ismeretlen örökös nevére vették. Az ingatlanban 16 éve már csak én élek, az ismeretelen örököst eddig senki nem látta. Én még soha életemben nem láttam, és eddig semmilyen hatóságnál nem jelenkezett.
Úgy gondolom, elbirtokolnám a tulajdonrészét.

Kérdésem az lenne, hogy hogyan csináljam? Mi ennek a menete?
Hány helyen kell intézkednem és milyen sorrendben, hogy elbirtokolhassam azt a tulajdonrészt, ami már nagyon megilletne.

Kérlek, segítsetek!

spenot gizi # 2008.04.27. 17:27

Bocsi lemaradt.Kétoldalról 4-4 oszlop,az áramszolgáltatótól ugyanúgy két oszlopsor...tehát jól elvagyunk látva vezetékekkel.

spenot gizi # 2008.04.27. 17:20

Köszönöm a jóindulatod...,igazán annak örülnék ha felszedné a Mtv jogutódja a póznáit és levonulna az ingatlanról mivel így oszlop erdőben érezzük magunkat.Perre én is gondoltam,de talán ennél a pontnál visszariaszt a "jó időbe telik" a jogos igény érvényesítése.Mit gondolsz meddig húzható el egy kártérítési per?És mit kérhetek a terület használatáért?Válaszodat köszönöm...G

dagi # 2008.04.27. 12:52

A következő kérdésem lenne, köszönettel veszem a választ.
11 albetétes társasház 1989-ben önkormányzattól megvéve. Alapitó okirat kerti veranda alatti pinceterületet nem vett be az alapitó okiratba.Ez 8 m2. 1982-be költöztem a házba, azóta használom a pincét, amit magam hozattam rendbe /villany ajzatbeton, ajtó stb/ Kérdésem milyen módon lehet a
tulajdoni hányadomhoz csatolni, hogy törvényes legyen.
Gondolom alapitó okiratot kell modósitani, amihez 100%
th kell. Ha ez nem lehetéges támadható vagyok emiatt ?
26 éve használom. Másik: a kert 800 m2, mikor ide költöztem megmutatták melyik kertrészt használta az elöttem lakó /még önkormnyzati 1982/, mivel a szomszédban karosszéria lakatos mühely volt nagy kutyákkal a kerités természetesen ramagy. Én nagyon szépen megcsináltam a kertet és dróthálóval kulturáltan elkeritettem. 1989-ben a megvételnél igy lett megvéve, fényképen a gyermekem elötte áll 5 évesen, most 31. Kötelezhet a Th a lebontására, ha
nincs elzárva eleje nyitva van?

Pjotr # 2008.04.27. 09:30

Találkoztam már olyannal is, hogy ilyen esetben sorsoltak, olyannal is hogy megegyeztek.
Nem tudom mekkora területet érint, de ha magától nem ad a szántóból, akkor szerintem úgyis bíróság lesz belőle.
Meg kell nézni aranykoronára is, hogy úgy mennyit használ.
A bírói gyakorlatot nem ismerem, de elvileg ha igazságosak akarunk lenni, akkor igazad van és mindenkinek mindenből járna.

guba # 2008.04.27. 06:28

Itt a tulajdonostársak közötti többlethasználatról lehet szó, ennek véleményem szerint semmi köze nincsen a földhasználathoz, az ui egy teljesen más jellegű tulajdoni viszony rendezését szolgálja.

emem # 2008.04.27. 05:09

Kedves Pjotr ! tudsz valami törvényi lehetőséget?Hol olvashatok erről??? Köszi emem

Pjotr # 2008.04.26. 06:44

De a földhasználatot igen... és bérelheti másik tulajdonos területét/tulajdonrészét.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.25. 21:31

A bérletet nem jegyzik be az ingatlannyilvántartásba, így arról a földhivatal nem is adhat kimutatást.

Már mondtam: keresztelkedj ki...

emem # 2008.04.25. 21:13

Köszönöm a tanácsokat KBS! Képzeld a Földhivatal pedig kimutatta ezt hivatalosan / név,szerződés, dátum...../ hát jol nézünk ki!!!!

jagesz # 2008.04.25. 11:26

Zsazsánna, a telekhatár földmérővel ki volt mérve/méretve a TSZ által,
mikor megvetted az árverési ingatlant?

guba # 2008.04.25. 04:45

Három éve, amikor a korábbi tulajdonos eladta neked az ingatlanát, akkor rendelkezett vele, ezzel az esetleges elbirtoklást megszakíthatta, tehát az újra indult. Ha már ez előtt letelhetett a 15 év, akkor sem birtokolt el veled szemben, mert te az ingatlannyilvántartásban bízva, árverésen szereztél, ezért veled szemben elbirtoklásra nem hivatkozhat. Ptk.121.§(5)

Zsazsánna # 2008.04.25. 01:10

Kedves Fórumozók!
Rossz szomszédság....Három éve egy TSZ felszámolásánál árverésen vettem egy rét-legelő besorolású területet. Igazából egy fás-bokros rész, ami a falu szélén elkerítetlenül áll, azon tevékenységet nem folytatok. Nemrég észrevettem, hogy az egyik szomszédom a területből egy részt befüvesített, facsemetéket ültetett (át már korábban is átjárt a területen). Amikor kérdőre vontam, akkor azzal érvelt, hogy ő már 15 éve használja azt a részt - de az elbirtoklást nem indította meg (de bármikor meghetetné).
Hogyan tudnám az elbirtoklást elkerülni, mit kellene tennem, hogy normális emberi módon rendezzem a kérdést?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.24. 19:35

Marhaság. Osztatlan közös tulajdon tulajdonostársa nem bérelheti azt az ingatlant, ami a saját tulajdona. (Az egy kivétel a haszonélvezettel terhelt ingatlan, de itt arról nincs szó.)

Ne haragudj, de azt tudom neked tanácsolni, amit az egyszeri rabbi a hozzá forduló zsidó fiatalembernek: "keresztelkedj ki"?

emem # 2008.04.24. 19:31

AZ UN-.b é r lő IGAZÁBOL NEM MÁS,MINT A TULAJDONOSOK EGYIKE,DE MIVEL MÉG EGY TERÜLETET BÉREL az osztatklan közösből egy másik tulajdonostol,,RÁRAGASZTOTTAM A NEVET.Ő AZ AKI KÁRTÉRITÉST EMLEGET,HA KI MERJÜK MÉRETNI A FÖLDET...emem

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.23. 20:42

2001. évi CX. tv. a villamos energiáról.