jelzáloghitel


Paulina12 # 2008.05.07. 14:29

Köszönöm a választ, fél éve tart a huzavona, most talán már sikerül megegyezni a bankkal. Csak érdekességképpen megjegyezném, hogy a PSzÁF sem tartotta etikátlannak azt az "apróbetűs" banki kikötést, hogy a lejárati idő előtt semmilyen módon nem fizethető vissza a hitel. Azért ez elgondolkodtató.

guba # 2008.04.30. 10:48

Ptk.292.§ (2) az idevágó hivatkozás.

Paulina12 # 2008.04.30. 09:19

Köszönöm a választ. Nem a teljes hitelösszeg megfizetése volt a probléma, hanem a lejárati idő előtti teljesítés. Remélem, a válaszban adott, Ptk-ra való hivatkozással sikerrel járok.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.29. 19:10

Valószínűleg nem is erről van szó, hanem arról, hogy egy korábbi teljesítéssel sem ússza meg a teljes hitelösszeg megfizetését.

ptcruiser # 2008.04.29. 17:49

Paulina12!
Ez vicc! persze hogy lehet, ilyen szerződési kikötés semmis. Határozott fellépést, adott esetben ügyvédet javaslok, de nem kizárt hogy bíróság lesz belőle.
(Ptk.: kölcsönadó nem tagadhatja meg a kölcsönvevő teljesítését)

Paulina12 # 2008.04.28. 11:59

Szeretném megkérdezni, mi lehet a megoldás jelzáloghitel esetén akkor, ha egy bank a szerződésében kikötötte, hogy a lejárati idő előtt semmilyen módon, még büntetőkamat, szerződés-módosítási díj stb. megfizetése mellett sem lehet a kölcsön összegét egyösszegben visszafizetni.Van megoldás? Köszönettel.

emem # 2008.04.19. 10:55

Elképzelhetetlennek tünt nekem is de van az ismeretségi körben olyan akinek mégis adtak ,pedig közösbe van és leterhelték a család több vagyonát,földjeit..talán a gépeket is,de igy felfejlesztette a gazdaságát.... nagygazda...gondoljuk hozzá a többit!! Lehet,hogy én nem kapok,mert kisgazda vagyok?Nem tudok jogszabályt,de valahol olvastam,hogy külterületre nem megy...Egyeseknek csak ment..reménykedjek?Van valami kiskapus de becsületes megoldás?

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.19. 05:57

Aligha adnak, közös tulajdonú is ráadásul. Nem lehet nagy értéke.

emem # 2008.04.18. 20:06

Tisztelt Forumozók!A kérdésem az lenne,hogy osztatlan közös tulajdonu földben vagyok tulajdonos. Lehet-e felvenni jelzálogkölcsönt a saját tulajdonomra?Megkérdezem,mert ez egy külterület és a jogszabályban azt olvastam,hogy erre nem adnak a bankok.Aki tud segitsen.Köszönöm emem

ObudaFan # 2008.04.16. 12:30

Akkor annyi pontosítás: ha a bank a kiskorú részét is szeretné megterhelni, ahhoz is kell gyh. engedély, és ki tudja, meglesz-e.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.16. 10:08

Az más; elnézést kérek.

De ez inkább csak elméleti lehetőség, a bankok ugyanis nem szívesen kölcsönöznek tulajdoni hányad fedezettel, ha mégis, akkor a fedezeti értéket nagyon alacsonyan határozzák meg.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.16. 10:00

Ahogy számolom 11,5 m-ós ingatlant akar megterhelni 3 m-val, ehhez elég az édesanya kötelezettségvállalása. (persze fizetésfüggő)

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.16. 09:57

1/3–1/3 rész lenne mindhármunk nevén

A terhelést, csak 2/3- részre gondolta!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.16. 09:53

A megterhelésre is vonatkozott, hogy kell hozzá a gyámhatóság hozzájárulása. És az is, hogy kétséges a megadása. Talán ha a kiskorú tulajdonrészt kap az új ingatlanban.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.16. 09:50

Minden további nélkül lehet hitelt igényelni.
Óbudafan az eladásra írta amit írt, de újabb ingatlan vásárlásánál megadják.
A hitel mehet kizárólagosan édesanyád, vagy mindkettőtökre, egyetemleges terheléssel.

ObudaFan # 2008.04.15. 16:33

A gyámhatóság hozzájárulásával lehetne, de az kérdés, hogy meglesz-e.

ewandil # 2008.04.14. 19:19

Kiskorú testvérem nevén van egy zártkerti ingatlan. Eladnánk, és vennénk belőle egy családi házat édesanyánkkal együtt. 1/3-1/3 rész lenne mindhármunk nevén. Kérdezem: Lehet-e hitelt felvenni a 2/3 részére, a családiházra? Mivel a kiskorú zártkerti ingatlana kb. 3,5 millió értékű, és édesanyámmal 5 millió forintunk van, és hitel nélkül ez nem elég egy családiházra. Ezért kellenne legalább 3 millió forint jelzáloghitelt felvenni. Lehete a kiskorú része miatt?
Nagyon hálás vagyok, hogy elolvasta amit írtam.
Köszönöm

F. Krisztián