föld értékesítés


monalisa1 # 2008.05.20. 15:03

Minek több irodával is szerződést kötni, ahány megbízás annyiszor sáp a majdani haszonból. Hárman összefogva elég (lett volna) csak egy ingatlanossal tárgyalni.

Vélem az irodák ajánlatai nem egyformák, amelyik számodra a legkedvezőbb annál írj alá.

A másik kettő nem adhatja el azt ami csak és kizárólag a tiéd! (Előzetes megbízásod nélkül még csak nem is tárgyalhatnak a részed dolgában.)

Ha a leendő ipari terület "jó helyén" van a te részed, árát külön is strófolhatod - beékelődve nem maradhat ott nekik semmi.

Pjotr # 2008.05.20. 14:48

Minden kérdésre nem a válasz.
Annak, annyiért, azon keresztül adod el akinek csak akarod.

fenyőfa # 2008.05.20. 13:38

Egy 8 hektáros földet szeretnénk eladni. A földterület hármunk közös osztatlan tulajdona.Folyamatban van az ipari területté való nyilvánítása,ezért viszonylag nagy értéket képvisel.Az én részem kb.1 hektár,és az értékesítésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
A tulajdonostársak több ingatlanirodával szerződést kötöttek,én még nem kötöttem senkivel, de ezzel kapcsolatban már engem is kerestek az irodákból.
A kérdésem az,hogy én is köteles vagyok-e minden irodával (amelyikkel ők kötöttek) megbízási szerződést kötni?
A tulajdonostársak beleegyezése nélkül is értékesíthető az én részem?