Mit jelent ez pontosan?


Angelani # 2008.06.04. 11:12

Köszönöm!

Akkor, ha eladja a lakást, 11.200.000Ft-ért és vesz rajta egy 9.000.000Ft-os és egy 8.000.000Ft-os lakást, abban az esetben, 5.800.000Ft után kell majd illetéket fizetnie?

Tudom, kicsit kusza a dolog, de 2 lakást vennénk rajta és maradna Anyukám nevén mindkettő.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.06.04. 07:24

Az ingatlanosok gyakorlati tapasztalatáról tudomásom nincs.

Egy megbízási szerződés alatt létrejött adásvételnél kell a jutalékot kifizetni az eladónak a közvetítő felé, ehhez sem gyakorlati tapasztalat, sem szakmai jártasság nem szükséges.

Olvasgasd a hasonló ingatlanügyek topicokat, ott megtalálod az ezzel kapcsolatos bővebb információt.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.04. 06:58

Nem értem a kérdést.

Aha. És ez gyakori az ingatlanosok között?

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.06.04. 03:17

Nem értem a kérdést.

Angelani!

Nem kell 5 év után adózni, ha egy éven belül történik a másik vásárlása, illetéket csak a kettő különbözete után kell fizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.03. 21:50

mondjuk egy létrejött adásvételi miatt.

Aha. És ez ritkaság az ingatlanközvetítők között?

Angelani # 2008.06.03. 19:22

Bocsánat, kitörlődött:-(

Köszönöm a segítségeket. Megoldottuk, átmentünk másik ingatlan irodához, ott nincs ilyen:-)

Lenne még egy nagy kérdésem.
Ez a lakás Anyukám nevén van. Már több, mint 5 éve az Ő tulajdona. Ha eladja nem kell neki illetéket (vagy adót?) fizetni utána. De ha vesz rajta másikat, akkor a másik lakásnál ugyanúgy kell illetéket fizetni?
Ha kell neki illetéket fizetni, akkor mennyit?

Angelani # 2008.06.03. 19:16

.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.06.03. 17:52

mondjuk egy létrejött adásvételi miatt.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.03. 16:33

Azért nem kell annyira félni. Ha nem mondjátok fel szerződést, akkor miért kellene fizetnetek?

Angelani # 2008.06.02. 10:49

Nem is értem, hogy miért nem lehet "normálisan" leírni valamit. Persze így csak nekünk tűnik bonyolultnak. A másik, hogy szeretik csűrni-csavarni a dolgokat.

Angelani # 2008.06.02. 10:45

Kedves kbs!

Nagyon köszönöm!
Nem írtuk alá, mert ez nem volt világos.
Akkor nem is tesszük meg. Megyünk másik irodához.
Kiváncsi vagyok, hogy ők mit mondanak, mert amikor kijött az úr fotózni, akkor egyből ezzel kezdte, hogy a 10-es ponton sokan "fennakadnak", ha kérdés merül fel, hívjuk. Szerintem neki autómatikusan meg kellett volna magyaráznia, nem felhívást kérni.
Ma kellene bevinni a szerződést aláírva, ha megbízzuk őket.
De így nem merjük.
Vagy van mitől tartanunk? Most már belezavarodtam, mert minden laikus okoskodik, hogy többszázezret kell majd fizetnünk, mert így "oldják" meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.02. 10:34

Akkor elírták, a felek nyilvánvalóan odaértették, hogy "ha". De az interpretációd téves. A kikötés lényegében határidőt szab a megbízónak, arra, hogy a megbízást díjfizetés nélkül tehesse meg. Ez a határidő a megkötéstől számított 30 nap vagy 5 "érdeklődő kiközvetítése". Utóbbi értelemszerűen akkor, ha hamarabb következik be, mint 30 nap.
A megbízó ezt követően is megszüntetheti a megbízást, de akkor értékesítés nélkül is fizetnie kell.
Az aláírástól számított 6 hónap után megint csak díjfizetés nélkül szűnik meg a szerződés.

Hogy az "érdeklődő kiközvetítése" pontosan mit jelent, azt ne tőlem kérdezd, nem én írtam alá a szerződést.

Angelani # 2008.06.02. 10:24

Tisztelt kbs!

Nem értem.
Így van a szöveg, ahogy írtam.
Magyarul, ha ők kiközvetítenek 5 vevőjelöltet és egyik sem veszi meg, akkor fizetnünk kell?
Ennyiből lehet "beépített" emberük is.

Eléggé félünk így is, de természetesen nem akarunk kibújni a fizetési kötelezettség alól, amennyiben valóban elkel a lakás.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.02. 10:19

Gondolom: „...kötelezettséget vállal arra, hogy a szerződés aláírásától...” helyett: „...kötelezettséget vállal arra, hogy ha a szerződés aláírásától...

Angelani # 2008.06.02. 10:04

Tisztelt Szakértők!

A következő pont szerepel az egyik ingatlan iroda megbízási szerződésében:

10. A Megbízó kötelezettséget vállal arra, hogy a szerződés aláírásától számított 30 napon túl, vagy öt érdeklődő kiközvetítése után eláll az eladási szándékától ( felbontja a megbízási szerződést) úgy a közvetítési díj 20%-át köteles megfizetni az irodának.
Amennyiben a hat hónap eredménytelenül telik el, úgy a Megbízónak nincs fizetési kötelezettsége.

Én értelmeztem "valahogy", amit nem írnék le, hogy ne kavarjak bele.

Kérem, aki laikus nyelvre le tudja "fordítani", az tegye meg.

A Segítséget, előre is Köszönöm!