Kiskorú résztulajdonos jogai


tomas64 # 2008.07.18. 13:33

A gyámügy vagy beleegyezik, vagy nem, mindig az egyedi esetet bírálják el.
Tapasztalatom szerint vagy nem. ( Bács -Kiskun megye)

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.18. 12:17

Ani 111: Húúú de sokat kérdez, mire a végére érek, elfelejtem, hogy mit írt az elején.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.18. 11:22

Ingatlan-átruházásban kötelező az ügyvédi közreműködés. Úgyhogy keress egyet, és kérdezd bizalommal.

Ani111 # 2008.07.18. 11:20

Kedves Fórumozók!
Tanácsot szeretnék kérni a következő ügyben.
Volt férjemmel el szándékozunk adni közös házunkat. Ő szeretne új ingatlant venni a következő módon: Én lemondok a 2 gyermekünk (12 és 15) javára a részemről, valamint valamekkora tulajdont kapna az ő jelenlegi élettársa is. Erre szerinte azért van szükség, mert hitelt kell felvenniük az új ingatlan vásárlásához, az exem pedig nem hitelképes (BAR lista).
A hölgy a hitel arányában kapná a tulajdonrészt, azt hiszem.
Ez így kivitelezhető? A gyámhivatal beleegyezik a jelzálogba ilyen esetben? Én ragaszkodom ahhoz, hogy a gyermekeknek legalább 25-25% tulajdonrészük legyen, jelent-e nekik nagyobb biztonságot, ha az apjuk is lemond valamekkora hányadról? Felnőtt korukban származhat valami hátrányuk ebből?
Ha elköltöznek a későbbiekben (jelenleg velük élnek), fenyegeti-e őket az elbirtoklás?
Perelhet-e a későbbiekben az élettárs nagyobb tulajdonrészért, arra hivatkozva, hogy ő fizette a hitelt?
Továbbá ez vagyonmegosztásnak számít? Van részemre valamilyen vonzata?
Remélem, sikerült megfelelően fogalmaznom, előre is köszönöm a választ.

b.sanyi # 2008.07.18. 08:58

Köszönöm a választ!

Az 1/4 rész, az elhunyt édesapjuk egy előző ingatlanban lévő tulajdonrésze révén került a nevükre.
A gyámhatóság pontosan milyen feltételeket követel? Nyilván a kiskorút nem érheti kár az adásvétel révén, de ezen kivül biztosan vannak speciális kitételek is.
Bár ha meggondolom mindegy mert ha az anyós megteheti, biztosan alapból megvétózza az eladást.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.18. 08:33

Persze, hogy van! A kiskorú tulajdonos nevében a törvényes képviselője tehet jognyilatkozatokat.
De még ha hozzájárul is az eladáshoz, az sem elég - kell a gyámhatóságé is. Az pedig csal szigorú feltételekkel lesz meg.

Hogy került a gyermekek tulajdonába az az 1/4?

b.sanyi # 2008.07.18. 08:17

Tiszteletem,

Családi házunknak 1/8-1/8 arányban kiskorú gyermekeink, 3/8-3/8 arányban én, és az élettársam a tulajdonosai, az élettársam haszonélvezeti joggal rendelkezik.

A kissebbik gyermekünk, nem velünk él, családbafogadási eljárás keretein belül a volt anyósa gyámsága alá került.

Most szeretnénk eladni az említett ingatlant, viszont attól tartunk hogy ezt megakadályozhatja a volt anyós, a gyámsága alatt lévő kiskorú tulajdonos révén.

Nagyon megköszönném ha valaki hiteles infot tudna adni arról, hogy kell-e ettől, tartanunk, és hogy van -e valamilyen joga az eladás megakadályozására a volt anyósnak,

köszönöm.