omladozó szomszédos épület


gitron # 2008.08.04. 05:36

Fordulj az illetékes elsőfokú építésügyi hatósághoz.

kaali # 2008.08.03. 19:15

Sziasztok! Kérdésem, mit tehetnék én, mint szomszéd? Házunk mellett egy többlakásos társasház van, mely tűzfallal találkozik a kertünkkel. A ház régebben önkormányzati szükséglakás volt. Most állítólag már tulajdonok, közös képviselővel, aki nem itt lakik. Borzalmas állapotban van, egy tavaszi vihar a tűzfal tetején lévő utolsó 4 sor téglát kb. 3 méteres szakaszban "lefújta" a kertbe. Szerencsére sem a kocsi, sem a gyerekek nem voltak ott. A kémények omladoztak, ezt most fölvakolták, de ez csak toldozás volt. Az utcafronton, ahol mindennap eljárunk, a tetőről félig lelógó 30-50 cm-es palák várnak egy szellőre, hogy leessenek kb. 7 méteres magasságról. Ugyanitt renszeresen kitört üvegek, amit mi söprünk el, mielőtt baleset lenne. Vakolat leomlik, az "előkert" gazos, szemetes, rendezetlen. A közös képviselő kedves, segítőkész, de nincs pénz, az ottlakók zöme adósságokkal kűzd. A Közterületesek nem foglalkoznak ezzel, csak a parkoló autók megbüntetésével. Attól félek, amilyen peches vagyok, az én gyerekeimet fogja fejbetalálni egy tégla, vagy pala darab.