Szocpol visszafizetése válás esetén.


sziszi77 # 2009.06.15. 13:57

Üdv mindenkinek.Az lenne a kérdésem.Ha valaki elválik és a férj lemond a tulajdonrészéröl a házból(azaz oda ajándékoza a volt nejének) ami fele-fele arányban van a volt feleségével.Igaz az ,hogy ha válás van,vagy ha kiköltözik az egyik fél a házból,azt bekell jelenti a 15 napon belül a jegyzőnél ha a házon szocpol van?Az követő 8 napon belül vagy visszakell fizetni a szocpol felét ,vagy letétbe kell helyezni az összeget ,vagy átkell vinni egy másik ingatlanra!Ha valaki elfeljeti ezt jelenteni a jegyzőnél az egész szocpol támogatást kamatokkal együtt vissza kell fizetni!Ezt az információt kaptam az államkincstárba.Ez tényleg igaz vagy csak mondják mert nincs pénze az államnak?

sziszi77 # 2009.06.15. 14:01

Rádásul nem hiszik el az államkincstárban ,hogy én ezt nem tudtam.Mert állitőlag ezt minden ügyvédnek tudnia kellene!Segitsetek mert nagyon ideges vagyok,most elbuktam az egész szocpolt?Az államkincstár azt mondta majd akkor elárverezik a házat azt megkapják a pénzüket ha mi nem tudjuk visszafizetni az egészet!Holott csak a felét kellene,és jövöhét elején tudnánk fizetni azaz utalni a számlájukra a pénzt.

sziszi77 # 2009.06.15. 14:35

Nincs itt senki ügyvéd,vagy jogász aki segíteni tudna?Fontos lenne.

sziszi77 # 2009.06.15. 17:15

Senki nemtud segíteni nekem?

lewho # 2009.06.15. 19:57

Ha a házastárs elhagyja az ingatlant,s elidegeníti a tulajdoni hányadát, s nem vesz másik ingatlant, akkor vissza kell fizetni (5-10 éven belül az elidegenítés)

Slaca # 2009.06.20. 11:58

A visszafizetési kötelezettség csak a férjet terheli, a felvett támogatás fele összegében. Ezt be kell fizetni az államkincstár "lakástámogatások visszafizetése" megnevezésű számlájára, melynek megérkezését követően a törlési engedélyt a Kincstár kérelemre kiadja. A számlaszám:10032000-01034080.
A befizetés azonosítón fel kell tüntetni az ingatlan hrsz.-át. Az eljárást a 12/2001. Kormányrendelet írja le.

sziszi77 # 2009.06.20. 12:15

És akkor mi van ha nem tudja idöben visszafizetni mivel állitólag 8 nappal papir megirását követöen visszakellett volna?A házassági vagyoni szerződésben ugy lett megírval ,hogy a feleség vállalja és fizeti vissza a szocpol felét.Ilyenkor most kinek kell visszafizetni?

Slaca # 2009.06.20. 15:11

Sziszi!
Mi a kérdés? Amennyiben a ht. közös vagyon megosztásáró rendelkeztek a felek, mely alapján a feleség kapja meg az ingatlannak a volt férj tulajdonában volt illetőségét, úgy a tulajdonjog változáshoz csatolni kell e kincstári hozzájáruló nyilatkozatot. Ezt a Kincstár azt követően adja ki, ha a férje vonatkozó fél rész visszafizetésre került. Amennyiben a szerződés akként rendelkezik, hogy azt a feleség fizeti vissza (a férj helyett) ennek sincsen akadálya.
8 napos határidő az esetben van,ha a jegyző észleli, hogy az egyik támogatottnak (jelen esetben a férj) nem lakóhelye az ingatlan, úgy a kincstárnak megküldi az iratokat a visszafizetésre kötelezés érdekében.
A feleségnek ugyanakkor a saját részére vonatkozó támogatás visszafizetésére vonatkozó kötelezettsége nincsen. Az Általad ismertetettek alapján nincs késedelem, de a pontos szerződés ismeretében konkretizálni tudom a választ. (Egyébként ajándék a tulajdonjog változásának jogcíme, vagy htkv. megosztása?)
Kérdés esetén munkaidőben itt kereshetsz: sarkozy.laszlo@allamkincstar.gov.hu

sziszi77 # 2009.06.20. 17:40

Köszi a segíséget.A volt férj bese volt ide jelenvel a házassági közösvagyon megszünési szerződésben ugy szerepel,hogy kiköltözött innen múlév októberében,de a jegyzőnek mi ezt nem tudtuk ,hogy kell jelenteni

tanitoovo # 2009.07.02. 18:26

sSEGÍTSÉGET KÉRNÉK.ELVÁLTUNK DE A HÁZUNKON SZOCPOL VAN.A HÁZAT ELADJUK ÉS ÚGY EGYEZTÜNK MEG HOGY MIVEL ÉN VÁSÁROLOK MÁSIK LAKÁST EZÉRT AZ EGÉSZ SZOCPOLT ÉN VISZEM TOVÁBB.SZÁMOMRA LOGIKUSNAK TŰNT, MIVEL A GYEREKEK VELEM MARADNAK.ÁLLÍTÓLAG MÉGSEM LEHET MINDENT ÁTVINNI CSAK A FELÉT?
AKKOR MOST MI AZ IGAZSÁG?
KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.07.02. 19:06

ha ketten kaptátok, akkor csak a felét viheted tovább, de már azt sem, mert lejárt a határidő júni 30-ával.

Evike1979 # 2010.01.27. 21:51

Üdvözlök mindenkit!
Az lenne a kérdésem,hogy felvettük a férjemmel a szocpolt 8 évre 2 gyerekre.Nem született egy gyermek sem,és most válnánk,de még 6 év lenne a 8 ból.Ilyenkor mi történik,mert én azt hallottam ,hogy a felvett összeget válás esetén azonnal vissza kell fizetni ha válás miatt nem született meg a 2 gyerek.ez így van?
köszönöm

MajorDomus # 2010.01.27. 23:23

Igy !

Evike1979 # 2010.01.28. 12:10

Köszönöm!
a Férjem most azzal állt elő,hogy állítólag az OTP kifizeti helyettünk,és hozzáteszi a lakáshitelünkhöz.Ez létezik?

monalisa1 # 2010.01.28. 13:27

A "hozzátevésről" a bankot kell megkérdezni, valamint nem biztos hogy egyikőtök-másikótok a továbbaikban hitelképes lesz a módosulandó nagyobb összegre, főleg hogy a hitel fedezete a lakás valószínűleg eladásra kerülne.

Amúgy a szoc.polt. piaci kamatozással kell visszafizetni., a kamatmentesség csak a megszületendő két gyermek esetén járt volna.

"Mona"
laikus hozzászóló

Evike1979 # 2010.01.28. 14:55

Köszönöm Mona!
olyan esetben mi a helyzet ha én ezt nem akarom,ő viszont igen?
A lényeg hogy az új nője ultimátumot adott neki,ha záros időn belül nem válik el otthagyja,ezért a "birka"bármibe belemegy vagyis már kitalálta hogy a szocpolt hozzáteszik a lakáshitelhez,és maradjon az enyém az egész ház,csak teljesítse a nő kérését.
Én viszont nem tudom egyedül fizetni,mert anno ő akart havi 150 ezer törlesztőt bevállalni.

már azt akarja hogy irassuk le,hogy nem lehet gyerekem mivel nekem csak lombikkal lehet.

monalisa1 # 2010.01.28. 19:22

Javasolnál gyorsan adjátok el a lakást és rendezni a hitelproblémákat, mert "pillanatokon" belül beindulhat az adósságspirál: az egyik nem fizet a másik meg nem tudok - okán. (A kamatok és a járulékos költségek külön is megnövelik a fizetendő összeget.)

A lombikbébi dologgal kapcsolatban egy link, mely intézet kíváló eredményeket tud felmutatni a témában:
http://www.kaali.hu

Persze ettől a férfitól már ne vállalj gyermeket, ez a szekér már elment...

"Mona"
laikus hozzászóló

Evike1979 # 2010.01.28. 22:34

Mona köszi!
Gyorsan eladni.....hát sajnos a válság miatt nem tudjuk eladni,mert olyan áron kell eladni hogy a hitelekbők ki tudjunk szállni,hiába hírdettük jóval áron alul egy telefon nem érkezett rá.
Isten mentsen ennek a férfinak szülnék,már most az eszemmel is örülök neki,hogy elment!
Én ráérnék a válással,de őt sietteti a nője!

MajorDomus # 2010.01.28. 22:37

Ha szerencséd-van vissza-se jön.

De ez nem oldja meg az -anyagi gondjaidat. Szerezz uj fiut s vele- vállalj 2 gyereket + 1 lombikot.

yukka23 # 2010.02.05. 05:48

Sziasztok!
Létezik, hogy 2010-től válás esetén, ha a férj otthagyja a volt feleségnek és a gyerekeknek a lakást, akkor is vissza kell fizetni a rá eső szocpol részt?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.05. 07:13

Nem. Csak ha a tulajdonjogát átruházza valamelyik fél, illetve ha az ingatlan már nem szolgál azon gyermekek lakóhelyéül, akikre tekintettel a támogatást adták.

yukka23 # 2010.02.05. 07:49

Köszönöm a választ, tehát ha a saját tulajdonrészét átengedi a feleség javára, az nem számít tulajdonjog átruházásnak? A gyerekek és a feleség a szocpollal terhelt lakásban maradnak... Hol tudok ennek utánanézni?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.05. 08:00

Már hogyne számítana annak?! De te elsőre csak arról beszéltél, hogy "otthagyja". Na, az nem tulajdonátruházás.

Kéretik pontosan fogalmazni.

yukka23 # 2010.02.05. 08:11

Rendben, mentségemre legyen mondva, hogy nem v.ok szakember... Nincs valami megoldás, hiszen a szocpolt a gyerekekre kaptuk, nem a férjre, vagy a házasságra.

TothViki # 2010.02.05. 14:40

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem a következő lenne: A páromék kb. 10 évvel ezelőtt felvettek szoc.polt. Időközben elváltak, az ingatlan jelenleg is 90%-os készültségen áll. Most mi be szeretnénk fejezni az ingatlant, használatba vételi engedélyt szerezni az ingatlanra és ki szeretnénk fizetni a volt feleséget. Viszont az asszony, nem hajlandó semmilyen papírt átadni az ingatlan közműterveivel kapcsolatban, így a tervek újra beszerzése nehézkes és anyagilag is nagy terheket ró ránk. Most az OTP küldött a hölgyeménynek egy levelet,hogy amennyiben febr. 28.-ig nem lesz bemutatva a használatba vételi engedély, így vissza kell fizetni a szoc.pol 2x-esét. Mit tegyünk?