Igazán zűrös...


njulcsi # 2004.04.09. 08:33

Tehát az én esetemben a második kerületi Polgármesteri Hiv. építésügyi osztálya nyílvánithatja lakhatalanná?
Aközösk. beadja a kérelmet és mire számítsa?

Újvendég # 2004.04.09. 08:14

Csak az építésügyi hatóság nyilváníthat lakhatatlanná egy lakást. A közös képviselő ezt kezdeményezheti, de semmi több.

njulcsi # 2004.04.09. 07:44

Kedves Segítők!

Köszönöm, hogy válaszoltatok. Már minden jogszabályt átnéztem, de arra nem találtam rendeletet, hogy mi lapján minősítheti a lakásomat lakhatatlannak. Mi kell neki ehhez? Hova kell beadnia a kérelmét?
Ha esetleg még ebben tudnátok segíteni az nagyon jó lenne.

Köszönöm

Zoltán György # 2004.04.08. 20:51

Persze, hogy simán meg akarja szerezni mindenki lakását, hogy ővé legyen a ház!

Karika # 2004.04.08. 18:20

Kedves Njulcsi!

Amit leírtál, nem akármi. Eligazodást nem találtam sehol. A véleményem az, hogyha ez jogszerű, akkor valami baj van a jogrendünkkel.

njulcsi # 2004.04.08. 14:11

Az 53%-os kedves bácsiéban 3, amiből már csak 2 van, mert összenyitotta!

njulcsi # 2004.04.08. 14:09

6 lakásos a társasház és 4 tulajdonban van a 6 lakás.

Újvendég # 2004.04.08. 13:53

Az egy személy tulajdonában lévő 53 % hány lakást jelent?

njulcsi # 2004.04.08. 12:34

Már letelt a határidő, de megtámadtuk a határozatot. Elsőre nem volt határozatképes a közgyűlés, igaz az 1994-ben leirt Alapító okirat szerint közösk lehet választani 51%-kal, de ő nem vette figyelembe, hogy nem mentette föl az Intéző Bizottságot. Teljes Diktatúra, amit csinál és szerintem nonszensz, hogy valaki uralkodjon. Õ 51%-kal minden határozatot meghoz. Az nem egyértelmű, hogy mely esetekben elég az 51% és melyekben nem.

Zoltán György # 2004.04.08. 12:18

Meg kellene nézni az Összes határozatot, amit a közgyűlés hozott.
Lehet hogy elsőre nem volt határozatképes a közgyűlés, ismételt közgyűlés pedig a résztvevő tulajdonosok, tulajdoni hányadának alapján dönthet. Ha senki nem támadja meg, akkor rendben is van!
A megismételt közgyűlésen megjelent 53%, aki egyöntetűen elfogadott mindent.
Megtámadásra nyitva álló határidő letelt?

Zoltán György # 2004.04.08. 12:18

Meg kellene nézni az Összes határozatot, amit a közgyűlés hozott.
Lehet hogy elsőre nem volt határozatképes a közgyűlés, ismételt közgyűlés pedig a résztvevő tulajdonosok, tulajdoni hányadának alapján dönthet. Ha senki nem támadja meg, akkor rendben is van!
A megismételt közgyűlésen megjelent 53%, aki egyöntetűen elfogadott mindent.
Megtámadásra nyitva álló határidő letelt?

njulcsi # 2004.04.08. 08:26

Kedves Látogatók!
Szeretném kérni a segítségeteket! Adott egy hat lakásos társasház, ami 1930-ban épült és műemlék. Ebben a házban van a lakásom, ami 33 négyzetméter. 4 lakója van a háznak és ebből az egyiknek 53%-a van tavaly június óta! Azóta elszabadult a pokol. A többségi tulajdonos mindenkinek a lakására jelzálogot tetett, mert amikor megszerezte a többségi részt, akkor kinevezte magát közös képviselőnek és visszamenőleg felemelte a közös költséget a háromszorosára (33 nm-re akar 15 ezer forintot). Ezt nem fizetjük, csak a régit, ami 4500 forint. Na beperelt, jelzálogot tett minden lakásra. Senki sem szavazta meg, hogy ő a közös képviselő.
Csőtörés volt a lakásomba, mait helyrehozattam, a műemlék Hiv. rábolintott, hogy minden rendben. Õ ebbe nem nyugodott bel és most azt találta ki, hogy a lakásomat nyílvánítsák lakhatatlanná. Hihetetlen. Megteheti ezt. A mi alapaítóokiratunkban mindenhez 2/3-os többség kell. Nem igazodok ki a jogszabályok között és nem tudom, hogy elég neki a 50+1% vagy sem? A másik, hogy lehet-e egy házban egyszerre közösk és intézőbizottság is egyben?

Bubó # 2004.02.03. 21:25

Sajnos, nem biztathatlak semmi jóval.
Tíz évvel ezelőtti, írásban megkötött szerződés egyoldalú megváltoztatására nincs lehetőség (még a tíz naposnál sem)!
Ha nem vette át a pénzt, miért írta alá?
Az egészségi állapot megromlása, vagy a megélhetési probléma legfeljebb az ajándék visszakérésénél számít, adás-vételnél nem.
Üdv.

nutria # 2004.02.03. 19:20

Köszönöm reagálását, tényleg csak annyit
van e lehetőség a jogtalanul felvett pénz visszakövetelésére. Az apa ugyanis csak most jött rá, hogy átverték.

Előre is köszönöm.

Bubó # 2004.02.02. 20:41

Ez tényleg zavaros. Tulajdonképpen mit szeretnél megtudni?

nutria # 2004.02.02. 20:37

Komoly segítséget kérek tőletek, egy zavaros ingatlan ügyben. A család tulajdonában volt egyrégi magánház, kertel.A tulajdon jog megosztása 1/2 tulajdon a 2 gyermekeken ésa szülökön 1/2 haszonélvezet.A szülők elváltak.A Férj kapta a házat a feleség haszonélvezetével,és a gyerekek tulajdon jogával. A férj kivásárolta a gyerekek tulajdon jogát. A ház értéke 10 éve 2 millió kb. Az értéket osztották 4 felé a kivásárláskor az 1 gyerek kapott a férjtől 1/4 részt . A 2, gyerek beköltözött a házba és eladta a férjnek az OTP vel terhes lakását melybe a férj be is költözött. A 2 testvér a feleségével költözött és itt is laktak 10 évet.