Szoc.pol támogatás


MajorDomus # 2010.10.23. 13:23

Nezd meg az önkormányzat honlapját. A helyi rendelet ott megtalálható. Nagy segítség ha a Szociális Osztályt. Ők mindent tudnak erről.

pannika89 # 2010.10.23. 09:38

Sziasztok! Megtudnátok mondani hogy milyen feltételei vannak a fiatal házasok első lakáshoz jutásának támogatása megigényléséhez? Önkormányzatonként változó vagy van erre vmilyen általános rendelet amiben ez szabályozva van és minden településre jellemző?
A neten olvasgattam utána, de semmi konkrétat nem tudtam meg, mert minden település más-más feltételt írt meg az igényléshez. Segítenétek?

Slaca # 2010.04.08. 15:34

Mikrober!
A kérdésedből az derül ki, hogy használt lakás (családi ház) vásárlásához vetted igénybe az állami támogatást. /Fiatalok otthonteremtési támogatása/ Ez esetben 5 év az elidegenítési és terhelési tilalom tartama, így 2008. évben az lejárt, a törlési engedély kiadható. Ez ügyben a Magyar Államkincstárnak az ingatlan fekvése szerinti Regionális Igazgatóságát, megyei Állampénztári irodáját kell megkeresni. A törlési kérelemhez csatolni kell a támogatási szerződést, melyből kiderül annak dátuma.
A fentiek szerint a törlést követően eladható az ingatlan.
(A véleményem feltételezi, hogy valóban 2003. évben családi ház vásárlásához vettétek igénybe a támogatást).

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.08. 14:00

Át lehet vinni másik ingatlanra, de arra az időre letétbe kell helyezni. Ha jól tudom.

mikober # 2010.04.08. 11:57

Tisztelt Szakértő!

Abban kérném a segítségét, hogy 2003-ban vásároltunk egy családi házat XX Ft-ért. Amiből 500ezer Forint volt a szoc.pol. Egyéb hitel nem volt szükséges a vásárláshoz (szerencsére!). 1 gyermek után vettük fel. Sajnos az élet úgy hozta hogy most szeretnénk elköltözni, de az egész ház árát nem szeretnénk elkölteni. Ilyen esetben vissza kell fizetni a szoc.pol.-ból valamekkora összeget? Ha igen mekkorát.
Köszönöm a segítséget.

Dri20 # 2010.04.02. 07:11

Köszönet mindenkinek a felvilágosításért...

MajorDomus # 2010.04.01. 22:42

És-némi joggal !

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.01. 10:29

Bizony; még az is eszükbe juthat, hogy feljelentést tegyenek csalás miatt.

lewho # 2010.04.01. 08:18

Ha nem költözöl be, vissza kell fizetned...

(mellesleg a kibékültem az élettársammal szöveget a kincstár nem nagyon szokta szeretni, főleg, ha az élettársnak már van lakása, és azért "vesztek össze" a felek, hogy anya megkapja a támogatást)

Dri20 # 2010.04.01. 07:54

MajorDomus
Azért nem költöznék oda, mert akkor maradnánk a családi házban, a 40 m2-es garzont (amit a szocpolra vásároltam+banki hitel) pedig mondjuk kiadnám albérletbe és a bérleti díjból fizetném a banki havi törlesztőt!
Már ha ez lehetséges!

Dri20 # 2010.04.01. 07:52

monalisa1
Ha jól értem, akkor hivatalosan is békülhetünk, nem kell visszafizetnem a szocpolt és ha a bank megengedi, nem kell odaköltöznöm. Ehhez az államkincstárnak már nincs semmi köze?Nem kell nekik semmit bemutatnom,igazolnom, stb.?
Eladni nem szeretném.

MajorDomus # 2010.03.31. 21:44

De akkor-mire jó az egész ha be sem költözik ?

monalisa1 # 2010.03.31. 16:25

Mint ahogy helyesen tudod egyedülálló szülő is igényelhet szoc.polt, tehát ez független a kibéküléstől.

5 éven belüli lakáseladáskor a szoc.polt vissza kell fizetni - le van írva a szerződés "apróbetűsében."

Ha eleve be sem akarsz költözni a lakásba azt meg kell beszélni a bankkal.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Dri20 # 2010.03.31. 11:55

Kedves Szakértő!

Az alábbi ügyben kérném a segítségét!
2009-ben egyedülálló anyaként (nem vagyok házas, élettársi kapcsolat volt) igényeltem egy új építésű társasházi lakás vásárlásához a szocpolt két gyermek után. A lakás átadását 2010 áprilisra tervezik. A kérdésem az lenne, hogy ha közben „kibékülnénk az élettársammal”, akkor a szocpolt vissza kell fizetnünk? Mindenképpen oda kell költöznöm a gyermekeimmel az új lakásba?

Köszönettel

MajorDomus # 2010.03.29. 21:15

Amig üres az államkassza,addig nincs mire várni.

MajorDomus # 2010.03.29. 21:15

Amig üres az államkassza,addig nincs mire várni.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.29. 07:31

Ez egy látszattámogatás. A jogosultak halmaza üres, merthogy két olyan halmaz metszeteként képezték, amely két halmaznak nincsenek közös elemei.

MajorDomus # 2010.03.28. 19:23

Vagy pénzért !

monalisa1 # 2010.03.28. 17:25

Előbbre jut ha mindjárt a bankba megy információért.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.03.28. 17:22

Hmmm.

MajorDomus # 2010.03.28. 17:13

Megér egy telefont az önkorm. Szociális Osztályára

petibogy # 2010.03.28. 08:43

Ill. most már Lakás Építési Kedvezmény-nek nevezik.

petibogy # 2010.03.28. 08:13

2009 október 1-től újra igényelhető a szociális alapú államilag támogatott lakáshitel.

Mi számít új lakásnak?

(a 12/2001/(I.31.) Kormány rendelet alapján)

  1. új lakás: az alapozási munkáktól kezdődően teljes egészében újonnan épített, illetőleg emeletráépítéssel (családi- vagy ikerház esetén is), vagy tetőtér-beépítéssel nem családi- vagy ikerházon megvalósuló, a lakhatás feltételeinek a vonatkozó jogszabályi követelmények szerint megfelelő lakóegység, amely elkészültét követően használatbavételi vagy fennmaradási engedély köteles
  2. értékesítés szempontjából új lakás: az a) pontban meghatározottakon kívül, értékesítés céljára épített új lakás az is, amelyet a használatbavételi vagy fennmaradási engedély kiadását követően legfeljebb három évig bérlakásként hasznosítanak és első ízben történő értékesítésére ezt követően kerül sor.
MajorDomus # 2010.03.26. 21:36

Helyi önkormányzati támogatások láteznek, első lakáshoz- jutók támogatása-stb.szoc-pol-már nem.

kurucz27 # 2010.03.26. 15:09

Kedves Hozzáértők!

Olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg lehetséges e új építésű ingatlan vásárlásához állami támogatást, vagy bármilyen támogatást igénybe venni?Egy vidéki 15 M Ft-os 5 éves, de új ingatlanról lenne szó.

Azt láttam, hogy elméletileg az állami szoc.polt illetve fél szocpolt 2009.júliustól felfüggesztették, de számomra nem egyértelműek a dolgok, mert a www.hitel.co.hu oldalon találtam különböző támogatásokat, államit is.Sajnos azonban azt nem tudom, hogy ezek mikori cikkek, mivel dátumot nem találtam sehol.

Előre is köszönöm a válaszokat.