Bankhitel


Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.07. 10:58

El tudod adni.

zsebi # 2010.06.07. 11:50

De ha a földhivatal nem jegyzi be az új adásvételt mert ugye tulajdonjog fenntartással el van adva akkor hogyan?
Drága Kovács Béla Sándor ha tudod akkor áruld el nekem!

zsebi # 2010.06.07. 11:54

Ezt a tényt a III. részre jegyezték fel! Sajnos nem széljegyen van hanem a terhek között!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.07. 21:28

Az eladás adásvételi szerződés megkötését jelenti. Azt pedig megteheted, mert te vagy a tulajdonos, fenntartottas a tulajdonjogodat. Más kérdés, hogy nyilván nem könnyű vevőt találni ilyenkörülmények között.

MajorDomus # 2010.06.07. 22:41

Sajnos.- de aki keres az talál !

zsebi # 2010.06.11. 10:33

Egy kérdést még szabad?
És hogy jehyzik be? Földhivatal nem aggályoskodik majd, hogy van feljegyezve egy tulajdonjog fenntartással történt eladás ténye?
Mert eladó mindent megad vevőnek (újnak) csak jöjjön össze!
KÖSZÖNÖM

zsebi # 2010.06.11. 10:33

Egy kérdést még szabad?
És hogy jehyzik be? Földhivatal nem aggályoskodik majd, hogy van feljegyezve egy tulajdonjog fenntartással történt eladás ténye?
Mert eladó mindent megad vevőnek (újnak) csak jöjjön össze!
KÖSZÖNÖM

MajorDomus # 2010.06.11. 18:06

Széljegyként van ott, töröltetni kell.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.06.12. 07:43

Ez így van, mivel a bejegyzés rangsor alapján történik, addig nem fogják bejegyezni az új tulajdonost, még akkor sem, ha kiadod a tulajdonjog bejegyzési nyilatkozatot, vagy úgy kötitek a szerződést, hogy egyből bejegyezhető legyen, amíg a sorban előtte lévő széljeggyel nem történik valami.
Azzal meg akkor történik valami, ha a másik fél hozzájárul a szerződés felbontásához, vagy bíróság mondja ki.

MajorDomus # 2010.06.12. 10:06

Keresd meg a vevőt, s bontsátok fel az első szerződést ! Az uj vevő máris fizethet. Pont.

makuka2010 # 2010.06.12. 12:35

Tisztázzuk: a tulajdonjog fenntartás ténye feljegyzésének a hatálya azonos a szerződésen alapuló elidegenítési és terhelési tilalomra vonatkozó feljegyzés hatályával.
Magyarul másik személynek, mint akinek javára a tény fel van jegyezve, a tulajdonjogát csak akkor jegyezheti be a földhivatala, ha:

  • a tény törlésre kerül
  • akinek javára bejegyezték, hozzájárul (nyilván ez csak elméleti lehetőség)

A későbbi problémák elkerülése végett szerződéskötéskor érdemes élni a földhivatali-törvény adta azon lehetőséggel, hogy a tény feljegyzését konkrétan meghatározott időre kérik a felek, mert a földhivatal hivatalból köteles (tehát annak a hozzájárulása nélkül, sőt tiltakozása ellenére!) törölni a tulajdonjog fenntartásával történő eladás tényére vonatkozó feljegyzést akkor is, ha a tény feljegyzése alapjául szolgáló okiratban a felek a tény feljegyzését meghatározott időtartamra kérték, és ez letelt.

MajorDomus # 2010.06.12. 21:05

Ugyanezt irtam 1 mondatban.

melós33 # 2011.11.16. 09:05

Svájci frank alapú lakáshitelem van, élni szeretnék a kedvezményes végtörlesztéssel. Ezen hitelek sajátsága, hogy a bank először a kamatokat fizetteti meg, a hitel tőke részből kevés íródik le az első években. 4 éve fizetem a hitelt és úgy gondolom jó sok kamatot fizettem 25 éves futamidőre számítva. A banknak nem kötelessége a kamatokat visszaszámítani és csak a 4 évre vonatkozó kamatokat felszámítani végtörlesztés, vagy más esetekben előtörlesztés esetén? /11M-t vettem fel, 4,5M-t fizettem a négy év alatt és most több a hiteltartozásom, mint amennyit felvettem./
Ha most forinthitelre váltom a devizahitelemet, fizetem 4 évig. Majd gyerek születése miatt a jelenlegi lakást eladva nagyobb lakást vásárolunk. /A bank nem helyezi át az új ingatlanra a jelzálogjogot, csak ha egyszerre mindkét lakás a tulajdonomban lenne, ami lehetetlen. -Ezt megkérdeztem tőlük./ Így újból végtörlesztenem kell, új hitelt indítani, annak mindennemű költségével, és ismét kidobtam az ablakon a négy év alatt befizetett törlesztőrészletek nagy részét, mert azok a kamatokra mentek és a bank nem számolja vissza azokat.
Hogy lehetséges ez? Hiába igyekszünk mintha egy helyben toporognánk és valaki nagyon jól jár a mi erőfeszítéseinkből.

mentaldr. # 2011.11.17. 18:00

Kérdésem lenne, hogy használt lakás vásárláshoz ad e a bank hitelt, ha a jelzálog 2 másik, nem a megvásárolandó , ingatlanra kerülne?

pazs # 2011.11.17. 18:05

Ezt majd a bank megmondja. De van ilyen és tudok rá példát is mondani.

mentaldr. # 2011.11.17. 18:09

Köszönöm a választ.
Sajnos az ügyletet bonyolítja, hogy a megvásárolandó lakáson is van jelzálog-deviza-. Ez az adásvétel után végtörlesztésre kerülne.
Melyik banknál lehet?

pazs # 2011.11.17. 18:15

Amelyik hajlandó rá... végig kell kérdezni.

Gabicsek # 2011.11.17. 20:53

De általában először ki kell fizetni a jelzálogot, utána tudod csak megvásárolni a lakást.

Dr.Attika # 2011.11.17. 21:14

Azt azért meg kellene nézni a szerződésben, hogy a hitel svájci frank alapú , de a hitelkeret terhére folyósított kölcsön forintban vagy sváji frankban történt.
Én nemrég olvastam egy ilyen szerződést, ahol a hitelt nyújtották svájci frankban de a kölcsönt már magyar forintban.
A hitel a magyar polgári jog szerint egy rendelkezésre állás bizonyos összeg erejéig.Hitel esetében nem számolható fel kamat, hanem csak rendelkezésre állási jutalék. A hitelkeret igénybevételekor felvett pénz a kölcsön, ami után már kamatot kell felszámítani. Ha viszonta kölcsönt forintban folyósították, akkor semmiféle árfolyam növekedést nem lehet érvényesíteni.

mentaldr. # 2011.11.19. 12:10

A hitel Japán Jenben nyilvántartott lakásvásárlási hitel. A kölcsön minden költsége devizában kerül megállapításra.A Bank a kölcsönt forintban folyósítja, melynek deviza összegét a folyósítás napján érv.,a Bank által alkalmazott deviza vételi árfolyamon állapítja meg.

Adott egy 51M ft HB értékű lakás / rajta jelzálog 37M ft-rögzített árfolyamon számolva X adós, Y adóstárs 1/2-1/2 tul. rész/.
Y megvenné 30M -ért X részét, lenne 1/1 tulajdona.Ehhez 29M ft lakásvásárlási hitelt venne fel.
Majd kifizetik a jen hitelt.
Az új hitelben lehet- e X az adóstárs?

melós33 # 2011.11.22. 21:55

Bankhitel végtörlesztésénél hogyan tudom ellenőrizni, hogy a végtörlesztésig eltelt időre /4 év/ mennyi kamatot számíthat fel a bank? Van erre képlet? A hitelt 25 évre vettem fel és az első éveben fizetem ki a kamatokat, amit a 25 éves futamidőre számítottak eredetileg. Szerintem, ha a 4 évre számított kamatok és a 25 évre számított és részben megfizetett kamatok összegét összevetnénk, különbséget találnánk. Szerintem több kamatot fizettem meg, mint az a 4 évre elvárható.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.23. 07:15

Melós, a képlet benne van a szerződésben. Abban viszont tévedsz, hogy az első évben 25 évi kamatot fizettél volna - jó ha az első évi kamatot futotta.

ObudaFan # 2011.12.30. 12:31

Lakóingatlannak minősül a lakás céljára létesített és az ingatlan-nyilvántartásban lakóépület, lakóház vagy lakás, társas üdülő és üdülő megnevezéssel nyilvántartott vagy ilyenként feltüntetésre váró épület, továbbá építési engedéllyel épült, de még használatba vételi engedéllyel nem rendelkező lakóépület, lakóház vagy lakás, valamint az ingatlan-nyilvántartásban tanyahelyként, tanyaként feltüntetett lakás céljára szolgáló épület.

Ezekre lehet igényelni a Hpt 200/B. § szerinti végtörlesztést.

Átminősítésre, egyéb ügyintézésre nincs idő, ma lehet ugyanis az igényt utoljára bejelenteni.

toboz # 2012.01.02. 20:12

Végtöresztéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Decemberben bejelentettem a banknak, hogy a CHF alapu hitelemet végtörlesztéssel kívánom rendezni január hónapban.Megkaptam a fizetendő összegről az értesítést, ill. azt, hogy az utolsó részletfizetésre napi árfolyamon februárban kerül sor.
Jogos ez a bank részéről, hogy a 180 HUF árfolyamon való végtörlesztés után még egy hónapot napi árolyamon terhel rám?

Nanni # 2013.01.27. 14:40

Novemberben jeleztük a bank felé az árfolyam rögzítési kérelmünket, mely elbírálását azzal húzzák, hogy a házon haszonélvezet volt, de a haszonélvezők már meghaltak. Addig nem rögzítik, míg hagyatéki tárgyalásról nem kapnak papírt. A haszonélvezőknek nem volt önálló vagyonuk, mert szándékosan ráírattak mindent a családtagokra, hogy ne legyen vita. Az önkormányzat nem is indított hagyatéki tárgyalást. Ez jogos?
Azonkívül átnéztem a szerződést és észrevettem, hogy nincs benne rögzítve, hogy a kamatot és a kezelési költséget CHF-ben kellene fizetni, de az sem, hogy forintba. Megtámadható ez így?
Köszönöm válaszukat!