Bankhitel


TMOBIL # 2013.03.26. 09:55

Tisztelt Fórum!
A deviza alpu hitel felvételkor a bank minden irányból felmérte az anyagi helyzetünket, megnézte, hogy mennyi törlesztőrészlet amit elfogad. Hiába kértem volna nagyobb összegü hitelt, ha a részlet fizetése meghaladta volna a havi kiadásaimat./kereseti kimutatások, eltartottak, rezsi számlák./Akkor most mi van? Nem él az a szabály, hogy hitel törl.részletei nem haladhatják meg az adós teherbíró képességét?
Köszönettel:

wers # 2013.03.26. 10:02

TMOBIL, ezt hogy is gondoltad?

TMOBIL # 2013.03.26. 10:21

Úgy gondolom, hogy egy hitel elbirálása a bank feladata. Ha úgy itéli meg, hogy a kiszámolt törlesztő részlettel biztonsággal fogom fizeni a részleteket, akkor folyósit. Azt meg olvastam, hogy az adós teherbíró képessége fölé nem mehet a részlet-mostani rendkívüli részletek-csak nem tudom hogy ez jogszabályban jelent-e meg.

wers # 2013.03.26. 10:23

értem, tehát, mivel jelenleg nem felelsz meg a bank hitelbírálatának, szeretnéd egyösszegben visszafizetni a nyújtott hitelt?

TMOBIL # 2013.03.26. 10:27

Hát nem egészen, ragaszkodnék a folyósításkori törlesztő részlethez-mert ezen kritériumok alapján kaptam a hitelt- esetleg annak 10-15%-os emeléséhez, amely normál gazdasági körülmények között lenne.

wers # 2013.03.26. 11:03

ő is ahhoz ragaszkodik, pl. tőketörlesztés 190 CHF

monalisa1 # 2013.03.26. 11:29

Én 2007-ben még 144 CHF árfolyamnál kötöttem szerződést a bankkal, azóta hol tartunk már...

TMOBIL # 2013.03.26. 11:33

A 190 CHF megfizetése 180FT-os árfolyamon megfelelt a hitelvizsgálat feltételeinek, de 250FT-os árfolymon 40%-os emelkedéssel,már nem fér bele a havi kiadások közé. A válság okozta lehetetlen helyzetett egyoldalúan az emberek nyeljék le?/Nem tudom ilyen nagyságrendű árf. vált. egyáltalán volt-e valaha/ Emiatt irtam azt, hogy a növekmény állítólag nem haladhatja meg az adós teherbíró képességét, ez pedig nagyon is meghaladja.

TMOBIL # 2013.03.26. 11:51

Devizaalapú hitelek:szerződést szegnek a bankok?
Magyar Hirlap cikke 2013.
a fenti söveget írd a keresőbe!

TMOBIL # 2013.03.26. 11:58

Az éves hitel-tájékoztatómban ez áll:

  • szerződött összeg: xx FT
  • tőketartozás : YY CHF

Hát nem a szerződött összeget kell megfizetnem?
Minden szerződés alapja a szerződött összeg.
Vagy ennek is van valami"magyarázata"?

wers # 2013.03.26. 12:58

a szerződéseket illik egyben értelmezni, nem kiemelni néhány sorát

wers # 2013.03.26. 13:22

Amikor megvettem a mosógépemet, kikalkuláltuk az eladó által adott adatok alapján, mennyibe fog kerülni nekem 5 kg ruha kimosása. Ez elég régen volt, azóta több, mint 50%-al nött a költség. Visszamehetek reklamálni?

tepi28 # 2017.12.26. 15:27

Most akkor mit jelent a teljes visszafizetendő összeg?

Hogy lehet a bankmonitoron megadni ezt a számot miközben a kamat évről évre változik?

drbjozsef # 2017.12.26. 16:15

Hát azt az összeget jelenti, amit mindösszesen vissza kell fizetni. Bár gyanítom, nem ezt a részét nem érted.

Van ilyen rubrika a bankmonitoron? Szerintem nincs. Ez egy sokváltozós egyenlet eredménye, nem választható, hanem adódik.

Fix kamatozású hitelnél (teljes futamidő alatt fix) ki tudod számolni. Az összes többinél értelemszerűen nem.

tepi28 # 2017.12.26. 22:31

Nem rublika hanem nézet . Hogy mit tegyen sorba ,kamatot ,törlesztőt,vagy teljes visszafizetendő összeget.

De már eleve a THM et sem értettem mert megtévesztő az összes ilyen fogalom hiszen 10 20 évre nincs THM mert akkor minek van odaírva hogy fix törlesztő részlet az első 6 hónapban ,első évben. Dehát akkor innentől kezdve borul az összes további fogalom mert nem lehetne olyat kiírni hogy teljes visszafizetendő összeg.
Ezáltal félrevezetik a hitelfelvevőt mert hazugság a fix törlesztő részlet vagyis hazugság ami számot kiír pl hogy 12 300 000 et kell 10 év mulva visszafizetned.

Ez lehetetlen hiszen csak egy évig igaz az a THM amit kiír utána havonta változtatják úgy hogy a végén nem lehet az az összeg amit kiírtak.

Ilyen hitelről hogy 20 évig fix THM én még nem is hallottam ,létezik egyáltalán ilyen banki termék magyarországon ?

drbjozsef # 2017.12.27. 14:27

Nincs, amennyire tudom 20 éves fix.

A THM egy mesterséges szám, egy törvény szerinti számítási móddal, és semmi köze nincs a valósághoz. Az összehasonlíthatóságot segíti, de azt is csak akkor igazán, ha valaki tudja, hogy számítják ki, és miben tér el tőle a saját igénye.

A teljes visszafizetendő nem hazugság, hiszen akit érdekel, elolvashatja az oldalon, hogy mit is jelent :

A banktól felvett lakáshitel esetén ez mutatja meg, hogy mennyit kell a futamidő végéig kifizetnünk összességében a banknak. Nem elegendő csak a havi törlesztőrészleteket összeadnunk, hogy ezt megkapjuk, hanem hozzá kell adni a banknak fizetett egyéb díjakat. Érdemes tudni, hogy hacsak nem veszünk fel végig rögzített kamatozású hitelt, akkor ennek mértékét pontosan nem fogják tudni megmondani. A kamatok változása ugyanis a törlesztőrészletet is elmozdítja egyik vagy másik irányba.

Szóval egy becsült összeg.

tepi28 # 2017.12.28. 10:57

Jo persze a háttérben definiálva van ezek szerint hogy a fekete az olykor fehér.

Ez a baj amikor egy oldal nem felhasználóbarát és nem a laikus felhasználóra írja a programot .Miközben hiteleket keresgélek a legutolsó gondolatom az hogy az oldal szavainak a sajátos értelmezését keresgéljem valahol a felhasználási útmutatóban.

Ezért nem értettem miért teljes visszafizetés van olyan helyre is írva ahol nem fix THM a teljes futamidőre.

drbjozsef # 2017.12.28. 20:53

Az, aki egy változó kamatozású hitelnél elhiszi hogy kiszámolható előre a teljes visszafizetendő összeg, az ne vegyen fel hitelt.

Akinek legalább gyanús, és kérdez, mint Te, annak elég, ha még kérdez. :)