Ismét kerités kérdés!


wers # 2016.05.12. 17:02

itt ha az utca felöli jobb oldalt értelmezem, akkor mindkét tulajdonos estében a baloldal a közös

Azért nem találsz, mert nincs ilyen szabály,

MajorDomus # 2016.05.12. 19:31

Helyi önkormányzatok szabályozzák!
Kristin majd elmondja, milyen jogszabályt olvasott.

Bogikaa4 # 2016.07.24. 10:58

Szép Napot!

Én holnap megyek ügyvédhez állásinterjúra pályakezdőként, mint felsőfokú jogi asszisztens. Ráadásul ez lesz az első interjúm, és nem tudom mire számíthatok.

Milyen kérdéseket tehet fel, vagy mit kérhet tőlem pl. próbanapon?

A választ előre is nagyon szépen megköszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.24. 11:07

Én megkérdezném, hogy előfordul-e, hogy egy adott témába egyáltalán nem vágó kérdést teszel fel.

Amúgy nincs próbanap!

ius latratus # 2016.07.24. 11:38

Igaz.

Bogikaa4

A mai nap arra is jó, hogy megcsodáljuk: milyen szépen süt a Nap.
Kérd meg az ügyvéd urat, hogy ne diktáljon nehéz, bonyolult szöveget. Vagy, ha lehet, akkor inkább fénymásolgatnál...

Bea1 # 2016.07.25. 08:10

Biztosan a "kerítés" szó volt a félreérthető.

"mit kérhet tőlem pl. próbanapon?"

Azt nem!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.25. 08:43

:O)

MajorDomus # 2016.07.25. 18:39

Bea!
Legalábbis nem,, próbanapon,,!

Esetleg munkaidő után?!

dévé # 2016.08.08. 05:15

Tisztelt Szakértők!

A múlt hétvégén a hátsó szomszédom A kb 260 cm magas, felénk vakolatlan tömör keítés tetejére, még rászerelt egy 180 cm magas paravánt.
Én megértem a problémáját valamilyen szinten, mert a mi házunk magasabban helyezkedik el, de borzasztóan néz ki , amikor kinézek a teraszablakon. Mit tehetek a törvényesség keretein belül?
A vakolatlan téglafal is lesújtó látvány! A kőműves szerint az ő dolga, hogy rendbetegye mert ő építette.
köszönöm,

Dévé

bozsike61 # 2016.08.08. 12:10

Sziasztok szeretném kérdezni hol van vége az elöttem lévő szomszéd telkének.hol kezdődik az én telkem mert a szomszéd azt álitja hogy neki a ház hátamögött van még 6 métere eddig ugy tudtam hogy a ház hátamögött max 1 méter van hogy rendbe tudja tartani a házát,A földhivatali térképen is igy van most hogy neki van az én udvaromba 6 méter de mi 17 éve vettük akkor szolgálati lakás volt még.mi igy lekeritve vettük meg azota igy van most vezetik a vizet be és az én udvaromba akarja tetetni a vizóráját meg a szenyviz aknáját.meg e teheti? köszi a segitséget.

wers # 2016.08.08. 12:19

Szükségeltetik 1 db hiteles térkép + 1 db földmérő a jó fajtából.

bozsike61 # 2016.08.08. 12:36

wers köszönöm a választ ügyvédet fogadtam hogy tegyük rendbe ebbe a házba lakom 1985 óta és ez nevetséges

nanemaaa # 2016.08.08. 12:37

dévé
Tömör kerítés a magasabb csatlakozó terepszinttől mérve max 2,50 m lehet. Amennyiben zavar a kialakult állapot, úgy - írásban - eljárást kezdeményezhetsz az illetékes járási építésfelügyeleti hatóságnál.

Elvileg kérhetsz birtokvédelmet is a jegyzőnél is.

wers # 2016.08.08. 12:41

Én mimdíg abban bízom, hogy a szomszédok meg tudnak egyezni.

nanemaaa # 2016.08.08. 12:52

A bizalom nagy dolog. :)

katonag # 2016.08.08. 16:08

Tiltja valami, hogy valaki a saját telkén a kerítéshez közel készítsen egy 2,5m magasan kezdődő 1,8m magas paravánt vagy hasonlót?

nanemaaa # 2016.08.09. 06:40

katonag
Ha kap rá építési engedélyt...... ;)

Bea1 # 2016.08.12. 17:55

Megvettem a szomszéd telket, ami nincs körbekerítve. Én kis naív arra gondoltam, hogy az én kerítésem, és a megvett telek szomszédjának frankón lebetonozott oszlopára feszítem ki a kerítésemet, pénztakarékossági megfontolásból, természetesen néhány oszlopot beiktatva.

Kérdésem, hogy "ráköthetek-e" az "új" szomszédom kerítésének oszlopára jogilag?

Bea1 # 2016.08.13. 04:59

Mivel kicsit eltévedt a helyszínrajzok rengetegében vagy hiányában, azt hitte, hogy egy mezőgazdasági út elválasztja a két telket egymástól (nincs ilyen) ezért a "mezőgazdasági útra" is létesített egy nagykaput, de van a főútra is kapuja, és 4 méteres sávba (a vélt mezőgazdasági út szélességébe gyümölcsfákat ültetett.

Azonban mivel a nevemre került most az egész telek, azon gondolkozom, hogy leláncolhatom és lelakatolhatom-e a telkemre nyíló nagykapuját? Merthogy, gondolom, innentől kezdve azt nem használhatja...

Illetve a fák is az enyémek lettek, amik az ő telkére is átlógnak,nem kicsit, de ő ültette így őket.

Természetesen nincs szorgalmi joga a telkemen.

Bea1 # 2016.08.13. 19:29

köszönöm

Bea1 # 2016.08.15. 03:38

nono... valamelyik kerítés biztosan az enyém... ha nem is hivatalosan.

ha szemben állok a telekkel, akkor a bal oldali?

nanemaaa # 2016.08.15. 07:58

A kerítés építési kötelezettséget nem szabad összetéveszteni a tulajdonjoggal. A kerítés, vagy annak tartóoszlopa azé aki létesítette, illetve akinek a telkén áll.

Bea1 # 2016.08.15. 15:14

Köszönöm.

A kérdésem második fele?

Lehet nagykapuja a telkemre? Esetleg lelakatolhatom-e?

katonag # 2016.08.17. 12:49

A szomszéd nem köteles tűrni, hogy a kerítése oszlopára (annak károsítása nélkül, tehát pl. nem fúrva) rákössem a sajátom? Különösen, mivel az oszlop jó eséllyel a telekhatáron van, vagyis félig itt, félig ott, így az új oszlopot már csak a saját telekre tudná tenni. Ami persze lehetséges, de akkor a szomszéd is tegye át.

A kaput szerintem (laikus) simán lelakatolhatod, mert ő úgysem nyithatja ki. Vagy elé húzol egy drótfonatot.

Amúgy mióta használja azt a 4m sávot?

Bea1 # 2016.08.18. 03:50

KÖSZÖNÖM.

Valóban, és sem láttam még olyan nonszensz megoldást, hogy 30 cm-en belül 2 drótkerítés is van, mindenki ráköti a másikéra, sehol nincs dupla oszlopsor.

Mivel vadi új tulajdonos vagyok, így tőllem tuti nem birtokolta el, az előző tulajtól sem, mert eladta nekem kerítésig, úgyhogy ha elbirtokolhatta volna, az ő baja, hogy nem tette.