Fórum ingatlanügyek régebbi elöl     új hozzászólás

Haszonélvezeti jog - ajándékozás tulajdonjog

ObudaFan # e-mail 2012.05.13. 00:20

Ahhoz elég a használat. Hogy biztosan illetékmentes legyen, ahhoz szerintem nem árt két szerződés.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

https://www.youtube.com/watch?…

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2012.05.12. 22:29

Ha a lakhatását akarják biztosítani, ahhoz nem kell haszonélvezet.

www.kbs-ugyved.hu

chevike # e-mail 2012.05.12. 21:11

cél:
szülők nem akarják,hogy "csak" haszonélvező gyerekük elherdálja az ingatlant így a másikra bízzák legyen ő a tulajdonos, azonban szeretnének ők is haszonélvezők lenni, sosem lehet tudni. :)
viszont ellehet intézni egy szerződésben ezt az egészet?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2012.05.12. 15:51

Nem ártana tudni, mi a cél, és megvizsgálni, hogy ez az ügylet megfelel-e annak. A tulajdonszerzés majdhogynem jelképes, ha a szerzővel nagyjából egykorú személy haszonélvezetet kap; és a hármas haszonélvezet gyakorlásában is borítékolhatók a problémák.

www.kbs-ugyved.hu

ObudaFan # e-mail 2012.05.12. 14:43

Bele lehet tenni. Illetékmentesen is meg lehet csinálni, de akkor először a testvérnek kell, hogy a szülők engedjenek haszonélvezetet.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

chevike # e-mail 2012.05.12. 13:19

szülők 1/2-1/2 tulajdonban ajándékozni kívánják az egyik gyereküknek az ingatlanukat.
olyat lehet tenni, hogy az ajándékozott gyermek, haszonélvezetet ad szüleinek, illetve testvérének?
ha igen akkor egy ajándékozási szerződésbe ezt mind bele lehet tenni?
illetve azt tudom, hogy a szülök részéről az ajándékozás illetékmentes, viszont ha a gyermek ad haszonélvezetet szüleinek és testvérének az is illeték mentes?
köszönöm a választ

Immaculata #   2012.04.11. 11:22

????????Mire a trükk és ez a megyjegyzés?

Örökölni is illetékmentesen fogsz!

zsina84 # e-mail 2012.04.11. 11:20

Üdvözlöm!
A szüleim 1/2 - 1/2 arányban tulajdonosai egy családi háznak. Na most apukám nagyon beteges és ezért szeretné édesanyám a saját nevére átíratni az apukám részét is! Mi lenne ennek a módja, persze úgy hogy ne kelljen illetéket fizetni ezután!? Lemondó nyilatkozat apukám részéről vagy ajándékozás édesanyám részére. Esetleg még olyan is felmerült hogy egyedüli gyerekként ajándékozhat e nekem illetékmentesen?!(Egész életükben dolgoztak hogy hitel mentes ingatlanjuk legyen és akkor még most is állambácsinak perkáljanak)
Köszönettel:Zs

guba" # e-mail 2012.04.08. 21:50

A ti esetetekben mondjuk a banknak majdnem mindegy is, ugyanis az ajándékozással lénygében sem az adósok kötelezettsége sem annak biztosítéka nem fog megváltozni.

Ügyvéd-Vpm.

www.drguba.hu

Goodwitch # e-mail 2012.04.08. 07:15

Erről a bankot kérdezd, van rá példa.

Goodwitch

staffii # e-mail 2012.04.07. 19:45

Arra, hogy ha elidegenítési tilalom van bejegyezve, akkor megoldható e az ajándékozás, belemegy e a bank?

guba" # e-mail 2012.04.07. 18:58

Konkrétan melyik kérdésedre nem kaptál kielégítő választ?

Ügyvéd-Vpm.

www.drguba.hu

staffii # e-mail 2012.04.07. 13:06

Köszönöm.A többi kérdésemre még várom a választ, ha valakinek van tapasztalata.

ObudaFan # e-mail 2012.04.07. 13:03
staffii # e-mail 2012.04.07. 12:00

Köszönöm a gyors választ. :)
Igazából egyáltalán nem vagyok jártas, ezért kérdeznék még, hogy az elidegenítési tilalom a jelzálog hiteles lakásokon automatikusan van? Lehet hogy hülye kérdés, de nem értek hozzá. :)
Illetve, hogy ha igen, akkor a bank belemegy ilyesmibe? mármint a tapasztalatok alapján előfordulhat ilyen?
Köszönöm!

staffii # e-mail 2012.04.07. 11:59

Köszönöm a gyors választ. :)
Igazából egyáltalán nem vagyok jártas, ezért kérdeznék még, hogy az elidegenítési tilalom a jelzálog hiteles lakásokon automatikusan van? Lehet hogy hülye kérdés, de nem értek hozzá. :)
Illetve, hogy ha igen, akkor a bank belemegy ilyesmibe? mármint a tapasztalatok alapján előfordulhat ilyen?
Köszönöm!

ObudaFan # e-mail 2012.04.07. 10:46

Ajándékozni lehet, kivéve, ha elidegenítési és terhelési tilalom van bejegyezve a tulajdoni lapra. Ez utóbbi esetben csak a jogosult hozzájárulásával. Az egyenes ági rokonok közti ajándékozás illetékmentes.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

staffii # e-mail 2012.04.07. 09:38

Az alábbi ügyben érdekelne a jogi tanács, vélemény:
Az ingatlan fele- fele arányban testvérek között van megosztva. Haszonélvezete az édesanyának van. A lakáson jelzálog hitel van, az egyik tulajdonos az adós, az édesanya az adóstárs.
Lemondhat e mindkét tulajdonos az édesanya javára a tulajdon részéről, ha hitellel terhelt a lakás?
Ha igen, akkor ennek van e illetéke, és mennyi?

mtunde #   2012.04.05. 08:38

Köszönöm szépen.
Budapesti vagyok. Írtam emailt.

Goodwitch # e-mail 2012.04.04. 20:20

mtunde,

Vegye fel velem a kapcsolatot mailben. Tudok segíteni esetleg én is, vagy ha földrajzilag nem jól helyezkedünk el egymáshoz képest, ajánlhatok közelebbi kollégát.

Goodwitch

Goodwitch # e-mail 2012.04.04. 20:03

mtunde,

Vegye fel velem a kapcsolatot mailben. Tudok segíteni esetleg én is, vagy ha földrajzilag nem jól helyezkedünk el egymáshoz képest, ajánlhatok közelebbi kollégát.

Goodwitch

mtunde #   2012.04.04. 19:09

Köszönöm szépen a válaszokat.

Tisztelt Goodwitch,
Szeretném tudni, mik azok az "egyéb feltételek".

Nem ismerem Önt, új vagyok itt, ha Ön jogász, vállalná-e az ügyet, esetleg tudna-e valakit, aki lát esélyt arra, hogy a haszonélvezetet, mint ajándékot vissza lehessen követelni, hiszen házasságuk helyrehozhatatlanul megromlott.

10 éve lett vásárolva az ingatlan nagyszülői örökségből. A feleség pedig ügyvédi irodában dolgozott, és meggyőzte az akkor fülig szerelmes férfit, hogy írják be a lakásra a haszonélvezetet, mivel a férfi mindkét gyermeke már akkor is albérletben lakott, és ha történik vele valami, ne kerüljön utcára. A meglévő előszerződésen még nem is szerepel a haszonélvezet.
A feleségnek jelenleg is van a nevén még 2,5 ingatlan, egyikben a volt férje, másikban a fia lakik. Az 50-50% tulajdoni hányad egy családi ház a férjjel, amelyre CHF kölcsönt vettek fel. A férfi most fizethet havi 80ezret, a kölcsön felét, és még csak nem is lakhat sem ott, sem a saját kis lakásában, amit a feleség kiadott és annak hasznát is elteszi. A férfi albérletben élhet, egész hátralévő életére, amit nem tud fizetni, mert a feleség nem akarja elhagyni, eladni a közös ingatlant és visszafizetni a kölcsönt. A férfi nem tud milliós illetéket letenni perre ilyen terhek mellett, ezért a nagy házat nem perelné, de szeretné visszakapni a 38 nm-es lakását.

köszönöm

Goodwitch # e-mail 2012.04.04. 09:08

mtunde

Ha a haszonélvezetet ingyenesen alapította, akkor helye lehet az ajándék visszakövetelésének, ha az egyéb feltételek is fennállnak.

Goodwitch

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2012.04.04. 08:52

Haszonélvezetet engedhet bárkinek. Csak éppen az új haszonélvező nem gyakorolhatja a jogát, amíg a korábban bejegyzett haszonélvezet fennáll.

www.kbs-ugyved.hu

mtunde #   2012.04.03. 19:02

Tisztelt Szakértő Úr/Hölgy!

Sajnos a barátom elkövette azt a hibát, hogy a volt feleségének haszonélvezeti jogot adott a nagyszülei örökségéből házasságuk elején vett ingatlanra.
Albérletben élhet, mert a volt feleség haláláig (aki fiatal) semmi joga nincs a saját lakásához, kivehetné a saját lakását albérletbe, de olyan összeget kér a feleség, amit a barátom nem tud megfizetni.
A barátomnak van 2 gyermeke, szintén albérletben élnek. Kérdésem, hogy a lakás tulajdonosaként adhat-e haszonélvezeti jogot a gyermekének, vagy jelenlegi élettársának a haszonélvező akarata ellenére. Így feleződhetne a haszonélvezet és kivehetné a saját lakását féláron :(
Köszönöm a segítségüket.