Haszonélvezeti jog - ajándékozás tulajdonjog


Goodwitch # 2012.04.04. 18:03

mtunde,

Vegye fel velem a kapcsolatot mailben. Tudok segíteni esetleg én is, vagy ha földrajzilag nem jól helyezkedünk el egymáshoz képest, ajánlhatok közelebbi kollégát.


Goodwitch

Goodwitch # 2012.04.04. 18:20

mtunde,

Vegye fel velem a kapcsolatot mailben. Tudok segíteni esetleg én is, vagy ha földrajzilag nem jól helyezkedünk el egymáshoz képest, ajánlhatok közelebbi kollégát.


Goodwitch

mtunde # 2012.04.05. 06:38

Köszönöm szépen.
Budapesti vagyok. Írtam emailt.

staffii # 2012.04.07. 07:38

Az alábbi ügyben érdekelne a jogi tanács, vélemény:
Az ingatlan fele- fele arányban testvérek között van megosztva. Haszonélvezete az édesanyának van. A lakáson jelzálog hitel van, az egyik tulajdonos az adós, az édesanya az adóstárs.
Lemondhat e mindkét tulajdonos az édesanya javára a tulajdon részéről, ha hitellel terhelt a lakás?
Ha igen, akkor ennek van e illetéke, és mennyi?

ObudaFan # 2012.04.07. 08:46

Ajándékozni lehet, kivéve, ha elidegenítési és terhelési tilalom van bejegyezve a tulajdoni lapra. Ez utóbbi esetben csak a jogosult hozzájárulásával. Az egyenes ági rokonok közti ajándékozás illetékmentes.

staffii # 2012.04.07. 09:59

Köszönöm a gyors választ. :)
Igazából egyáltalán nem vagyok jártas, ezért kérdeznék még, hogy az elidegenítési tilalom a jelzálog hiteles lakásokon automatikusan van? Lehet hogy hülye kérdés, de nem értek hozzá. :)
Illetve, hogy ha igen, akkor a bank belemegy ilyesmibe? mármint a tapasztalatok alapján előfordulhat ilyen?
Köszönöm!

staffii # 2012.04.07. 10:00

Köszönöm a gyors választ. :)
Igazából egyáltalán nem vagyok jártas, ezért kérdeznék még, hogy az elidegenítési tilalom a jelzálog hiteles lakásokon automatikusan van? Lehet hogy hülye kérdés, de nem értek hozzá. :)
Illetve, hogy ha igen, akkor a bank belemegy ilyesmibe? mármint a tapasztalatok alapján előfordulhat ilyen?
Köszönöm!

ObudaFan # 2012.04.07. 11:03

Nem automatikus, de elég gyakori.

staffii # 2012.04.07. 11:06

Köszönöm.A többi kérdésemre még várom a választ, ha valakinek van tapasztalata.

guba" # 2012.04.07. 16:58

Konkrétan melyik kérdésedre nem kaptál kielégítő választ?

staffii # 2012.04.07. 17:45

Arra, hogy ha elidegenítési tilalom van bejegyezve, akkor megoldható e az ajándékozás, belemegy e a bank?

Goodwitch # 2012.04.08. 05:15

Erről a bankot kérdezd, van rá példa.


Goodwitch

guba" # 2012.04.08. 19:50

A ti esetetekben mondjuk a banknak majdnem mindegy is, ugyanis az ajándékozással lénygében sem az adósok kötelezettsége sem annak biztosítéka nem fog megváltozni.

zsina84 # 2012.04.11. 09:20

Üdvözlöm!
A szüleim 1/2 - 1/2 arányban tulajdonosai egy családi háznak. Na most apukám nagyon beteges és ezért szeretné édesanyám a saját nevére átíratni az apukám részét is! Mi lenne ennek a módja, persze úgy hogy ne kelljen illetéket fizetni ezután!? Lemondó nyilatkozat apukám részéről vagy ajándékozás édesanyám részére. Esetleg még olyan is felmerült hogy egyedüli gyerekként ajándékozhat e nekem illetékmentesen?!(Egész életükben dolgoztak hogy hitel mentes ingatlanjuk legyen és akkor még most is állambácsinak perkáljanak)
Köszönettel:Zs

Immaculata (törölt felhasználó) # 2012.04.11. 09:22

????????Mire a trükk és ez a megyjegyzés?

Örökölni is illetékmentesen fogsz!

chevike # 2012.05.12. 11:19

szülők 1/2-1/2 tulajdonban ajándékozni kívánják az egyik gyereküknek az ingatlanukat.
olyat lehet tenni, hogy az ajándékozott gyermek, haszonélvezetet ad szüleinek, illetve testvérének?
ha igen akkor egy ajándékozási szerződésbe ezt mind bele lehet tenni?
illetve azt tudom, hogy a szülök részéről az ajándékozás illetékmentes, viszont ha a gyermek ad haszonélvezetet szüleinek és testvérének az is illeték mentes?
köszönöm a választ

ObudaFan # 2012.05.12. 12:43

Bele lehet tenni. Illetékmentesen is meg lehet csinálni, de akkor először a testvérnek kell, hogy a szülők engedjenek haszonélvezetet.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.12. 13:51

Nem ártana tudni, mi a cél, és megvizsgálni, hogy ez az ügylet megfelel-e annak. A tulajdonszerzés majdhogynem jelképes, ha a szerzővel nagyjából egykorú személy haszonélvezetet kap; és a hármas haszonélvezet gyakorlásában is borítékolhatók a problémák.

chevike # 2012.05.12. 19:11

cél:
szülők nem akarják,hogy "csak" haszonélvező gyerekük elherdálja az ingatlant így a másikra bízzák legyen ő a tulajdonos, azonban szeretnének ők is haszonélvezők lenni, sosem lehet tudni. :)
viszont ellehet intézni egy szerződésben ezt az egészet?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.12. 20:29

Ha a lakhatását akarják biztosítani, ahhoz nem kell haszonélvezet.

ObudaFan # 2012.05.12. 22:20

Ahhoz elég a használat. Hogy biztosan illetékmentes legyen, ahhoz szerintem nem árt két szerződés.

destino # 2012.05.17. 14:57

Sziasztok!

Arra a kérdésre szeretnék választ kapni, hogy zártkerti ingatlanra lehet-e bejegyezni lakáshasználati jogot valamint tartási jogot.

kagi81 # 2012.05.25. 19:36

Üdvözlöm Önöket.
Az én kérdésem a következő lenne.
Nekem van a nevemen 1/4 rész.Tulajdonos vagyok,viszont édesanyám a haszonélvező.Lehet e olyat hogy az én részemet oda ajándékoznám neki?Milyen anyagi következménnyel jár az ajándékozás?Hol kell megejteni az ajándékozást (Polgármesteri hivatalban vagy a földhivatalban)?

Válaszukat előre is köszönöm.

Syso # 2012.07.15. 13:35

Kedves Fórumozók!

Nekem nagyon fontos kérdésem lenne. Kaptunk ajándékba a 2 testvéremmel egy ingatlant. Ugyan olyan arányban vagyunk tulajdonosok az ingatlant tekintve.
A nagymamánktól kaptuk az ingatlant 2010-ben.(A mama nem haszonélvező.)

Az a baj hogy ugyebár közös lónak túrós a háta, és az egyik testvérrel nem jövök ki. Szeretném hogy kifizessen. Vagy én őt kifizetem...de mindenesetre egyikünknek mindenképpen mennie kell! Napi szinten megy már a marakodás.
Ez lehetséges illeték nélkül? El lehet adni az ajándékot?

Előre is nagyon-nagyon köszönök minden hozzászólást!

fagyongy55 # 2012.07.16. 13:57

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Szeretném ha a következő kérdésben segítségemre lenne amit előre is köszönök. Van egy családi ház tulajdonosa a fiam ,én a haszonélvezője vagyok. A kérdésem a tudtom ,és beleegyezésem/aláírásom/ nélkűlbejelentkezhet-e oda valaki.Ha nem mi az elintézési módja,mert már megtörtént.
Köszönöm válaszát