jelzálog törlése jogutód nélkül megszűnt cég esetén


Dr.Attika # 2015.10.08. 12:29

Volt ilyen.
http://bparchiv.hu/index.php?…

Hogy ki a jogutód azt sziszifusz munkával ki kell deríteni.
Ha már jogutód is megszűnt, akkor annak a cégkivonatát kell beszerezni hitelesítve és benyújtani a törlési kérelmet arra hivatkozva, hogy a jelzálog jogosult jogképessége megszűnt.

Gota # 2015.10.08. 11:03

1988-ban. Persze, ez allami ceg volt.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.08. 09:41

Mikor jegyezték be azt a jelzálogjogot? Mert a cégnyilvántartás szerint nincs ilyen nevű cég soha nem is volt. (Az állami vállalat az egy másik kategória, de annak meg szerintem nem lehetett zálogjoga.)

Gota # 2015.10.08. 09:06

Csepel Vas es Femmuvek a zalogjogosult. Koszonom!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.10.08. 07:57

A cégkivonaton rajta van. Mi a cég neve?

Gota # 2015.10.08. 07:13

Tisztelt Szakértők!

A kérdésem hasonló nekem is. Jogutód nélkül megszűnt cég, 1993-ban szűnt meg, a követelést is rendeztük, azonban a Földhivatali törlés sajnos nem történt meg. Hogyan találom meg az 1993-ban felszámolt cég felszámolóbiztosát, ki tud nekem arról információt adni, hogy ki csinálta a felszámolást? Köszönöm szépen előre is a választ!

ajnaka # 2015.02.01. 18:28

Tisztelt Szakértők!

Az előző hozzászólóéhoz hasonló az én szituációm és így a kérdésem is, kis csavarral.

A jelzálogjoggal bejegyzett cég jogutód nélkül megszűnt, végelszámolása 1993-ban (!) zárult le.
Hogyan találom meg a végelszámolót, hogy kiadhassa a megbízást a jelzálog törlésére?

A lekért cégmásolatban nem cégnév, hanem egy személy neve van feltüntetve végelszámolóként, a képviseletre jogosultak adatai között.

Köszönettel,
N. Hajnalka

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.01. 19:13

A felszámolón kell nyilatkoznia. A földhivatalénak igaza van, attól, hogy a jelzálogjogosult céget felszámolták, a követelés még létezhet, azt a felszámolás során valaki megszerezhette. (Ha meg kihagyták, akkor vagyonrendezési eljárásnak lehet helye.)

reszterke # 2011.02.01. 18:53

Tisztelt Hölgyem/Uram!
2007-ben két részletben megörököltem nagyszüleim lakását. Mindkét esetben közjegyző vezette le a hivatalos hagyatéki eljárást. Semelyik esetben sem került feltüntetésre a hagyatéki végzésen a hagyatéki terhek között, hogy az ingatlan nem tehermentes. 2010-ben az említett ingatlant értékesíteni szerettem volna. Ekkor derült ki, hogy jelzálog terheli az ingatlant. A jelzálog összege: 124.498 Ft, és 1990-ben került bejegyzésre az Ingatlanbank Rt. (cégjegyzékszám: 01-10-041-284) által. Az Ingatlanbank Rt. 2002-ben jogutód nélkül megszűnt, ekkor már Ingatlan-Portfolio Vagyonkezelő Ingatlanfejlesztő Rt. néven. A Cégbíróságtól kikértem a hivatalos törlési végzést, majd a jelzálog törlési kérelemhez csatolva benyújtottam a 1.sz. Fővárosi 1.sz. Földhivatalnak. Beadványomat elutasították azzal az indokkal, hogy a jogosult törlési engedélyét nem csatoltam (hogy csatolnám, ha a jogosult jogutód nélkül megszűnt???). Ígéretet kaptam arra, hogyha pluszban benyújtom az Ingatlanbank Rt.-ről szóló közjegyző által hitelesített cégmásolatot, akkor a Földhivatal a jelzálogot törli. Ezt megtettem, azonban a Földhivatal ugyanazzal az indokkal elutasította ismét a kérelmemet, és törlési pert akarnak indíttatni velem.
Plusz információ: az Ingatlanbank Rt.-t felszámoló cég azóta jogutóddal megszűnt, majd az utóda két másik céggé alakult át.

Kérem, adjanak tanácsot, hogy hogyan lehet a jelzálog törlését elérni?
Köszönöm.