Utólagos szigetelés ... telekhatát 2006 - os háznál


nanemaaa # 2014.07.10. 10:13

Csak egészen halkan jegyzem meg, ha a saját telkeden történő munkavégzés során sértetted meg a szomszéd házát, akkor vélhetően oldalhatáron álló lakóépületről beszélünk, ahol is feléd egyébként tilos lett volna szigetelni, mivel átépített a te telkedre. Persze ez a kártérítési kötelezettségedből nem von le semmit. Viszont jó tárgyalási alap lehet.

MajorDomus # 2014.07.10. 21:16

Mennyire van a ház a telekhatártól?

salilaszlo # 2014.07.23. 19:39

Köszönöm szépen a segítséget. Mivel jegyzőnél be lett jelentve a "hiba", így megvárom míg jegyzőnk visszatér a szabadságáról. De valóban nekem is azt ajánlotta fel, hogy vagy úgy lesz, hogy arra kötelez, hogy én javíttassam meg, vagy térítsem meg a kárt az általam kapott ajánlat összegében. Biztos, hogy érdekes lesz még az egyezség, mivel szomszéd kivitelezője 55ezer + ÁFA, míg az enyém 5ezer +ÁFA ajánlatot tett.... Az egyetlen különbség, hogy az én szakim nem tudott felszámolni anyagdíjat, mivel nulla a költsége, annyi festék kell... A telekhatár pontosságát majd később fogom lenyomozni, úgyis ki akartam kérni a tervrajzokat és a térképkivonatot az önkormányzattól. De mindenképpen nevetséges -nem egész 3m - távolság van a két épület közt....

De tényleg még egyszer is köszönöm az eddigi segítséget.

nanemaaa # 2014.07.24. 12:25

0 FT anyagköltséggel adott árajánlat szerintem sánta. A hiba nem fog ráleheléstől elmúlni, ahhoz anyag kell. Lehet, hogy minimális mennyiségben, de akkor is meg kell venni a legkisebb kapható kiszerelésben lévőt. Ezt kellene felszámolni az ajánlatban.

MajorDomus # 2014.07.24. 20:24

Van annyi raktáron!

nanemaaa # 2014.07.25. 07:09

A raktárkészlet is képvisel értéket. Szerintem költségvetésbe anyagot ár nélkül nem lehet beállítani. Nyilván könyvelésbe sem. ;)

MajorDomus # 2014.07.25. 22:02

Előbbinél egyetértünk, utóbbinál nem.