Földek átminősítése


MajorDomus # 2017.05.20. 21:25

Nem magamra gondoltam ,hanem nonoletnek!

Csilla mama # 2017.05.21. 09:34

Írtam nonoletnek is! Major Domus neked átment privibe amit írtam? Mert egyikőtöktől sem jött válasz :)Én elsősorban nonolettől várom a felmetést mert látom nagyon otthon van a föld ügyletekben. Megtisztel ha kapok választ.

MajorDomus # 2017.05.22. 19:59

Fog irni szerintem.
Nem értek a földhöz!

HobbitNorbi # 2017.05.24. 07:35

Tiszteletem!

Egy Permakultúrális farmot szeretnék létrehozni, ami abból áll, hogy 2-6 ha területen természetes környezetben vannak a gyümölcsös fák, legelő, egyéb fák és élelmiszerre alkalmas bokros növények, kis méretű szántó és zöldség növény is. Ezek mellett a szántón lenne egy család kecske, egy tucat tyúk és egy család méh. Ha lehetne lenne kisebb haltenyészet is pár család hallal egy kisebb halastóban, de az nem feltétlen szükséges, ha nem lehet.

Az lenne e kérdésem, hogy lehet-e ilyen farmot létrehozni Magyarországon, illetve ha igen akkor milyen ingatlanon lehet?

A legegyszerűbb az lenne ha technikailag ha vennék egy tanyát, de azok általában szántó terület besorolásúak. Van lehetőség egy szántó vagy erdő vagy akármilyen besorolású földterület átminősítése, hogy a fenti gazdaságot létrehozzam? Ha lehet átminősíteni földet az illetékes hatóság bizonyos feltételek esetén köteles-e megadni az átminősítést, vagy szubjektív módon dönt, hogy megadja-e az engedélyt vagy nem?

Köszönöm a segítséget!

alfateam # 2017.05.24. 07:49

Az lenne e kérdésem, hogy lehet-e ilyen farmot létrehozni Magyarországon,

Miért-ne lehetne ?!
Van már ilyen, nem is egy, egyesületük is van.

És ha létrehoztad miből fogsz megélni?!

HobbitNorbi # 2017.05.24. 08:42

Az „Az lenne e kérdésem, hogy lehet-e ilyen farmot létrehozni Magyarországon,” egy felvezető kérdés. Nyilván lehet, de engem a részletek érdekelnek, amire feltettem a kérdést.

Közgazdász vagyok van elég bevételem, nem ebből akarok megélni.

nonolet # 2017.05.24. 08:57

Ebből a 2-6 hektár megszerzése lesz a nehéz rész...

Mivel 1 hektár fölötti szerzéshez "Gazdálkodó"-vá kell válni előbb!

Íme a szerzés módja...

https://www.nak.hu/…oi-kezikonyv

nonolet # 2017.05.24. 09:00

És itt a többi is...

https://www.nak.hu/…k/kiadvanyok

Nem olyan egyszerű ám a parasztélet jogilag sem.

lajcsó # 2017.05.24. 10:14

"Mivel 1 hektár fölötti szerzéshez "Gazdálkodó"-vá kell válni előbb!"
Ha egyedül szerzi a földet akkor igen, de ha többen akkor nem feltétlenül. Ha négytagú a család akkor 4 ha-megvásárolhatnak földműves regisztráció nélkül is.
Nem "gazdálkodóvá" hanem regisztrált földművessé.
Ha megvan a föld akkor a többi részletkérdés.
Ha meg zártkerti művelésből kivont területet vásárol akkor nincs semmi korlátozás.

HobbitNorbi # 2017.05.24. 10:19

Akkor ezekre figyelni fogok.

Köszönöm a segítségeteket.

MajorDomus # 2017.05.24. 22:13

Nem olyan egyszerű ám a parasztélet jogilag sem.

Gyakorlatban sem!

HobbitNorbi # 2017.05.26. 08:14

Mi van akkor ha veszek 1 ha földet amihez nem kell regisztrált földművesnek lennem és később veszek még 1 ha földet?
A regisztrált földművesség meglétét az adásvételben szereplő földterülethez (azaz 1 ha) vagy a korábban is birtokomban lévő és az újabb birtokba kerülő földterülettel együtt (azaz így már 2 ha) vizsgálják?

lajcsó # 2017.05.26. 09:07

"Mi van akkor ha veszek 1 ha földet amihez nem kell regisztrált földművesnek lennem és később veszek még 1 ha földet?"
A második vételt elfelejtheted, mivel a vásárolt földhöz hozzá kell számítani a meglévőt!

nonolet # 2017.05.26. 09:10

"Mi van akkor ha veszek 1 ha földet amihez nem kell regisztrált földművesnek lennem és később veszek még 1 ha földet?"

Akkor az van, hogy NEM olvastad el linkelt kamarai doksit...
Vagy nem értetted meg :-(

alfateam # 2017.05.26. 09:50

Földet ér a léghajó, kikászálódik az utas és azt kérdezi az első embertől , hol vagyok?
A megkérdezett megadja a hely koordinátáit.
Az mondja a léghajós, Te biztosan mérnök vagy, mert feltettem egy egyszerű kérdést és nem tudsz rá válaszolni.
Te meg biztosan közgazdász vagy, mert én egész pontosan elmondtam hol vagy és Te még mindig nem tudod hol vagy és ezért másokat hibáztatsz.

MajorDomus # 2017.05.26. 17:45

Ez a könnyebb......

lajcsó # 2017.06.24. 18:55

"ott helyben rögtön átírják, és 1 óra múlva már lehet is menni az ügyvédhez megírni az adásvételt, vagy azért elhúzódik pár napig?"
Inkább az utóbbi.

MajorDomus # 2017.06.25. 18:32

De megoldódik.

Kishapsi # 2017.07.28. 18:15

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Külterületen lévő Má-3 besorolású ingatlant szeretnék megvásárolni. A jelenlegi tulajdonos kérvényezte a "földrész végleges más célú felhasználásának engedélyezését, abból a célból hogy könnyebb legyen az adás vétel
. Csináltatni kellett egy talajvédelmi tervezetet ami megtörtént. Most a földhivatal egy nyilatkozatot kér a tulajdonostól hogy miért szeretné átminősíteni és továbbkakban mire szeretné használni a birtokot.

Az lenne a kérdésem, hogy mi szerepeljen a nyilatkozatba, nehogy elutasítsák a kérelmet, ugyanis március közepe óta küszködünk.

Válaszát előre is köszönom!

MajorDomus # 2017.07.28. 21:47

Az igazi ok,mert ellenőrzik.

Kishapsi # 2017.07.28. 22:53

De azt nem írhatom bele, hogy az adásvétel meghyorsítása miatt.

nonolet # 2017.07.29. 13:02

...azt nem, de ha nincs igazi ok, akkor bukó az ötlet.

MajorDomus # 2017.07.30. 18:06

Ird be hogy spanyol földibolha tenyészet talajjavitásra!

Illatos # 2017.08.16. 20:15

Üdvözlöm!
Az lenne a kérdésem,lehetséges-e van-e rà mód ,hogy később valamikor àtminősítettsem a most engedély nélkûl építhető kerti tàroló méretű fahàzamat,hétvégi hàzzà?
Persze eleve úgy építeném,hogy majd megfeleljen annak a követelményeknek is,csak most szerettem volna elkerūlni az e naplós felelős műszaki vezetős êpítkezési maceràt. Építésszel utólag megrajzoltatnàm és funkció vàltàsi címen kérném..lehet ilyet?


Köszönöm!

nonolet # 2017.08.16. 21:28

Lehet, de drágább és bonyolultabb lesz!

Ráadásul addig is kockáztatod a bontást+bírságot, ha hétvéginek használod.

Csináld meg eleve kompletten a papírmunkát is.