Albérlő jogai?


wolf0088 # 2015.05.08. 07:06

Kedves MajorDomus!

Nem tudom milyen feltételekre gondolsz? Azért nem vagyok normális mert 26 évesen még nincs saját házam?

A villanyórával lefutottunk egy-két kört keresve hogy mi fogyaszt annyit, vettünk új hűtőt is mert azt gondoltuk hogy biztos az ősrégi hűtő a ludas, de nem az volt.

Abban igazad van, tényleg semmi közöm nincs hozzá hogy mit ad ki feketén, már nem is tudom miért írtam oda.

Egy bérlőnek viszont nem csak kötelességei hanem jogai is vannak, és ezt a főbérlők szerintem sokszor elfelejtik mert azt gondolom kicsit sem jogos hirtelen felindulásból lekapcsolni a közműveket.

Tiszteletbe van tartva hogy az ő tulajdona, de ez akkor sem így működik.

Laura27 # 2015.05.08. 06:18

Sziasztok!
Hátha valaki tapasztalt ez ügyben és tud segíteni..
Körülbelül 1 hónapja élek albérletben a párommal, először azt hittük megtaláltuk az ideális lakást, amit a tulaj nekünk ígért, de időközben kiderült, hogy "elfelejtette" és kiadta másnak.. A sokkhatás után sietnünk kellett a lakáskereséssel. Találtunk is egyet, ami nem volt minden feltétel szerint megfelelő, mert az illető nem kívánt róla számlát adni (ami tudtommal kötelessége, hisz minden jövedelem után adózni KELL(ENE)- nekünk azonban égető volt a számla, így megegyeztünk. Az alapból 80 eFt/havi lakást így a szerződésben 69 e Ft-ra írtuk, a többit kipótoltuk neki kp-ban. Azonban félreértettük egymást, hisz a bérbeadó később csengetett, hogy a 80 mellé, további 11 ezret fizessünk ki neki, ugyanis nem hajlandó ő fizetni az adó összegét (adó=16%-a a jövedelemnek).
Ma jön el hozzánk megbeszélni a dolgot.
Mi a véleményetek? Hat.lan idejű a szerződésem, ha kiköltöznék köteles lenne visszaadni a 2 havi kauciót( hacsak azt nem mondja, hogy lakjam le az egyik felét..)
Ilyenkor a jog az én oldalamon áll, vagy ilyenkor is a bérbeadóén? Meg azt hiszem olyat is szeretne, hogy ő fizesse be a közüzemi számlákat, hogy mi adjuk neki oda ráa pénzt. Én ezt nem szeretném, hisz a szerződésben is benne van, ha valaki késedelemmel él a számlabefizetést illetően, a teher a bérlőé- aki emiatt a kauciót sem kapja vissza-
Jól jönne a gyors segítség. Aki valami okosat tud mondani az kérem segítsem!

Köszi és szép napot!

MajorDomus # 2015.05.07. 20:43

Azt, hogy normális ember ilyen feltételeknek nem teszi ki a családját.

A második villanyszámla után,
Írni kellett volna naponta a villanyóra állását, s közben naponta egyenként 1 napra lekapcsolni a fogyasztókat, míg ki nem szűrőd ki a hunyó.

Ha nem fizetsz, természetes hogy ki tesznek a lakásból, de egyébként mi közöd van ahhoz, hogy mennyi lakást ad ki feketén vagy fehéren.

Nem rád tartozik, biztosan jobban odafigyelt arra mire fizet ki 28.000 Ft-ot, ezért van vagyona!

Kövesd a példáját!

Megajándékozlak családi jelmondatommal:

Kaparj kurta,
Neked is jut!

wolf0088 # 2015.05.06. 18:50

Kedves Fórumozók!

Szeretnék megosztani egy friss történetet.

4 éve lakom a barátnőmmel és ma másfél éves kislányommal egy negyven négyzetméteres kertes albérletbe. 2,5 éve elromlott a villanyóra és havonta mindössze kb. 1000Ft volt a villanyszámlánk. A főbérlő bejelentette az ELMŰ-nek és lecserélték az órát. 2 hónap múlva küldtek egy 150000Ft-os büntetést amit sikerült letornászni 75000Ft-ra. A főbérlő azt mondta hogy ezt mi fizessük ki. Én bele mentem mondván hogy eddig úgy is keveset fizettünk és így kompenzálva van a dolog, úgy gondolom korrekt voltam. A lényeg: a villanyóra csere után havonta 16000Ft körül volt a villanyszámla. Semmi extra nincs a házban ami ennyit fogyasztana. Jeleztem a főbérlőnek hogy ez nem normális és kezdeni kéne vele valamit. Persze semmi nem történt. Még régen normális esetben 5-6000Ft volt a villanyszámla, ami reális is. Lassan már egy év is eltelt és az áprilisi hónapra 28000Ft jött ki. Itt borult a bili, és mondtam hogy ezt nem vagyok hajlandó kifizetni. Mindent rendeztem, a 21000Ft-os gázszámlától kezdve mindent csak a villanyt nem. Ő erre azt reagálta hogy akkor holnapra költözzünk ki és most lekapcsolja a villanyt meg a gázt. Ez tegnap délelőtt történt, ma már nagyjából elcuccoltunk, szerencsére volt hova, holnap folyt. köv. Szerződés ugye nincsen. A főbérlőnek kb. 25 garázsa és 8 háza van kiadva, mind csak így feketén. Kíváncsi lennék ki mit szól ehhez, esetleg tanácsot szívesen fogadok. Tökölön lakom ha érdekes. Üdv.: Viktor

MajorDomus # 2015.04.28. 19:30

Neki persze hogy jobb,, így,!

Silk13 # 2015.04.28. 14:12

Azt mondta ez neki adózás miatt jobb így, mi meg jóhiszemű ember lévén elfogadtuk..tudom most már, hogy nagy hiba volt. Ez van.

MajorDomus # 2015.04.27. 21:15

Nem mindegy?
A jogos ellenőrzés és a zaklatás két különböző dolog.

matthiasi # 2015.04.27. 08:50

Silk13 !

Mekkora a lakás és nagyjából hol van ?

Silk13 # 2015.04.26. 09:41

Egy ilyen szava hihetetlen emberrel már félve egyezkedek, de az nekem is eszembe jutott, hogy kevesebbet fizetek es akkor havi párszor jöjjenek. 80 ezer a havi bérleti díj, de a szerződésben csak a fele szerepel, nyilván a NAV miatt. Mi ezek utan sem szórakozunk es a megbeszélt összeget fizetjük, amiatt is mivel, a kaució 160ezer nala van.

Zöldövezeti11 # 2015.04.25. 12:32

és itt az eredeti kérdés :

Silk13#e-mail 2015.04.19. 18:10

1. komolytalan az a bérbeadó ha ilyen gyorsan meggondolja magát.
2. a hátzra lévő 10 hónap alatt azért lehet annyira nagyvonalú a bérlő , hogy eccer netán kétszer azért megengedi, vagy belemegy a mókába pl. a bérleti díj 50 % -os csökkentése mellet. De akkor is szigorúan szabályozva.
vagy megváltoztatják a határozott idejű szerződést a bérlő megfelelő kompenzáció mellet keres magának más lakást. Amit nem tudunk : mekkora az a bérleti díj ? hogy viszonylik a kiadott lakáshoz ?

Zöldövezeti11 # 2015.04.25. 12:21

Szerintem az eladónak joga van az ingatlant bemutatni
írja Wil....
Igen joga van. Csinál felvételeket aztán felrakja a netre és ott lehet nézegetni.

Zöldövezeti11 # 2015.04.25. 12:16

Silk13 !

Ez az az eset amikor nyomós okotok van a bérleti díj radikális csökkentésére. Vagy a bámészkodók csak kívülről nézhetik a házat/lakást !!
ja ! nem albérlők hanem bérlők vagytok !!

de nem könnyű normálisat találni,
Nem könnyű, de lehet, van kínálat bőven !!

Wildmann # 2015.04.25. 09:16

Előre egyeztetve, szükségtelen zavarás nélkül.

Én javasolnám, hogy szóljanak a tulajdonosnak, hogy előre egyeztetve, szükséges zavarás nélkül jöjjenek. Idegent nem engednek be a lakásba, csak ha ő is ott van. Minden más esetben elküldik a jelöltet. Ez meg neki nem lesz eredményes.

Silk13 # 2015.04.24. 12:09

Nyilván nem a tulajdonost nem akarom beengedni, hanem a sok érdeklődőt. Megbeszéltük, hogy elkoltozunk, eltekintünk az egy ev aláírt szerződéstől, de addig ne jarkaljanak idegenek. Ennek ellenére megis próbálkozik, mi keresünk masik albérletet, de nem könnyű normálisat találni, mert mint alberlő, ugy főbérlő is van sok megbízhatatlan, mint amilyenbe most is belefutottunk... Egyébként az érdeklődőknek meg se mondja, hogy szerződésünk van, valamint random küldi őket es csengetnek neha este is...

MajorDomus # 2015.04.23. 21:05

Furcsa lenne ha az albérlőim nem engednének be!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.23. 07:46

A bérlővel egyeztetve, szükségtelen zavarása nélkül joga van. A törvény ezt kifejezetten rögzíti.

gerbera317 # 2015.04.23. 06:48

Szerintem az eladónak joga van az ingatlant bemutatni

Még csak bemenni sincs joga, csakis a bérleti szerződésben kikötöttek szerint.

Wildmann # 2015.04.23. 06:45

Szerintem eladhatja.
Ha pontosan kellene fogalmazni, akkor a bérlőt nem érdekli, hogy azonos feltételek mellett ki a tulajdonos, azaz az eladó eladhatja az ingatlant, csak a bérlőt ne rakja ki.

Szerintem az eladónak joga van az ingatlant bemutatni, itt inkább azon kellene elmélkedni, hogy annak a mértéke miként alakul. Mert havi egy-egy óra belefér, de az hogy napi két vásárló jelöltet odahozzon az már azért igen zavaró. Főleg, ha a bérlőknek kell elmondani, hogy ház még 8-10 hónapot maradunk, szóval jövő tavasszal költözhető csak az ingatlan.

MajorDomus # 2015.04.20. 20:59

Ne engedd be!

Az egy év alatt úgysem adhatja el!

Pontosabban eladhatja, de az uj tulajt is köti a határozott idejű szerzodes

Silk13 # 2015.04.19. 16:10

Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémában.
2honapja béreltünk ki férjemmel egy ingatlant határozott egy eves szerződéssel. A tulajdonos akkor nem akarta eladni es hosszú távra szánta kiadni, majd másfél hónap utan közölte meggondolta magát es megis eladná. Becsületesen fizetünk bérleti díjat a rezsit is. A kérdésem az, hogy milyen jogaink vannak, illetve van e ahhoz joga hogy eladásra érdeklődőket hozzon és kötelesek vagyunk e beengedi az idegeneket. A szerződés határozott jövő ev elejéig és az is benne szerepel, hogy kulcsunk csak nekünk van, illetve ő is csak előzetes egyeztetéssel jöhet. Ennek ellenére folyamatosan hivogat és kuncsorog hogy nézhessék az ingatlant. Mit tehetunk?

Wildmann # 2015.04.05. 11:38

Az ordibálás, zajongásra a megoldás a birtokvédelem.

Nem vagyok híve a névtelenségnek.

Ha valaki elég tökös, azt azért észre szokták venni és ha nem is rögtön de tisztelni fogják.

Ha segítség kell, akkor keress meg és megoldunk mindent, de az egyenes út mindig rövidebb, még ha az eleje nagyon döcögős is.

SolnesM # 2015.04.04. 13:42

vroy777 !
Talán azzal lehet valamit, hogy gázszagot érzel. De lehet ez csapda mert másnál sincs rendben a gázvezeték és akkor az egész ház 'szív '. érdekes a régen halott öcséméknél hasonló volt a helyzet

felső szomszédaink (kisebbségi) elviselhetetlen banda, fél éve tűrjük a dolgaikat (ordibálás, rohangálás, hangos zene, szándékos dübörgés, kutyák tartása, stb) de elég volt.

Sherlock # 2015.04.03. 15:25

Meg lehet azt tenni névvel is, úgy illik. Kemény, tökös ember a magyar, fel is lehet menni kiosztani pár pofont. Szabálysértési feljelentést is lehet tenni, birtokvédelmet is lehet kérni; nem szabad elaprózni. A NAV-val különben sem érsz semmit, ha mind a két fószer lenyilatkozza, hogy szívességi lakáshasználók.

Jeromos # 2015.04.03. 15:07

vroy777

Van a NAV honlapján egy formanyomtatvány. Keresd le, de ha névtelenül teszel bejelentést, nem biztos, hogy kivizsgálják.

szafika # 2015.04.03. 11:17

MajorDomus ! én tudok egyet / " virágokat ültet , kigyomlál és hasonlók " /