Ingatlanügyek


nonolet # 2018.01.22. 21:20

Hát persze, hogy élhetsz ... szabad ország ez...

Azonban mint korábban íratm neked kel bizpynatni mindnet!

Azt is, hogy kellően gondos voltál és mégis átvertek.

(lásd az iménti két kérdést a telekről, a HÉSZ átolvasását és a térkép/valóság összevetését)

Összességében, igen kicsi esélyét látom egy sikeres szavatossági igénynek.

Szavatossági igény: nem azt kaptad, amire SZERZŐDTÉL!

De látod az iratokból, bizonyítékokból tanúkból,
hogy tudnád-e egy perben kellően bizonyítani azt
hogy megfelelően jártál el vevőként...

- -

Bűnügyre (pl. csalás) meg pláne nem látok esélyt

spareggio # 2018.01.22. 21:01

nonolet

Így, hogy válaszoltam az általad feltett kérdésekre, meglátásod szerint élhetek e bármilyen kártérítési igénnyel akár az ingatlaniroda, akár az eladó felé?

nonolet # 2018.01.22. 20:47

Herrmann

Valóban rendkívül kockázatos!!!

A vevő vegyen fel rá hitelt...
Aztán tartozzon a banknak (vagy aki ad neki pénzt).

Ne te hitelezd!!!

- -

Ha mégis, akkor

  • ad el+birtokba neki

DE! köss ki magadnak rá

1.
Haszonélvezeti jogot, amíg ki nem fizeti.
Ezzel te mondod meg ki használhatja az ingatlant.
HA nem fizet, vagy kárt okoz, hát kirakod belőle.
Hisz te vagy a haszonélvező! megteheted.
Még a tulajjal szemben is...

2.
Jelzálogjogot+elidegenítési és terhelési tilalmat.
A hitelezett összegre és járulékaira.
25% kifizetése estén ez már tűrhető kockázat, talán

3.
Köttes vele vagyon biztosítást is rá!
(ő csak ne kockáztasson biztosítás nélkül, amíg adós)
Ezzel véded a fedezeti vagyont komoly kár esetére.

- -

A fentiek alapján

  • eladod neki végleg, az elején
  • de hitelezed őt egy ideig

Ő viszont amíg tartozik

  • nem tudja megterhelni (terhelési tilalom)
  • nem tudja eladni (elidegenítési tilalom)
  • ha nem fizet tudsz élni a jelzálog jogoddal

és haszonélvezeti jog adta előnyöddel is...

- -

HA belemegy így a vételbe akkor, ha gond lesz is, legalább reális esélyed van kiverni belőle a pénzed.

Plusz vélhetőn valóban kar és tud is majd fizetni.
Hisz nem nagyon tud átverni...

HA így nem tetszik neki az ajánlat,
akkor
hagyd, hogy mást húzzon csőbe inkább!

Majd jön másik jobb vevő, aki fizet egyben.

Mondjuk én ezt választanám inkább a nyűgösebb út helyett.

- -

A szerződést a TE ügyvéded fogalmazza!!!

nonolet # 2018.01.22. 20:26

spareggio

"Igen, építési telekként hirdették. Az adásvételibe belterületi telekként szerepelt."

A "telek" az CSAK egy darab föld!!!

Az "építési telek" pedig a jogszabályok szerinti rendezett állapotú és beépíthető "telek".

Azaz a kettő nagyon azonos...

- -

"Igen, voltunk az építési osztályon az ingatlanos "segítőkész" volt, elkísért. Bent hrsz alapján mondták a 30%-os beépíthetőséget."

Arra válaszolnak, amit kérdezel.
Nem mindegy, hogy a kérdésed mi volt...

pl. nagyon más választ kapsz e két kérdésre!

Milyen beépíthetősége van a teleknek?
vagy
Mik a beépítési feltételei a teleknek?

De csak mindkettő feltevése ad teljes képet...

(amúgy nem az eladó sikerében érdekelt ingatlanossal megyünk érdeklődi!!! ez azért alapvető élet rutin)

3.

"Az út 4 és fél méter széles, a probléma az, hogy térképen 3 méter széles, a 2 sarki szomszéd nem a telekhatárára rakta a kerítést, így a valóságban 4 méter felett van."

Az is alapvető élet rutin,
hogy
a térképpel összevetjük valóságot.

Bár ezt a túlnyomó többség nem teszi meg, sajnos.
Aztán utólag sír...
hogy nem ott határ, nem akkora a telek.

Pedig rendelkezésre állt a lehetőség.

Mint te is.

Herrmann # 2018.01.22. 20:12

Tisztelt Fórumozók!
Érdekes ajánlatot kaptam ma eladó apartmanházamra:
vevő szerződéskötéskor kb. 25% előleget fizetne, 5 hónap múlva újabb kb.25%, fennmaradó rész pedig a rá következő 2 és fél évben negyedévente. Vevő ősszel birtokba szeretné venni az ingatlant és hasznosítani. Vételár kifizetéséig nevemen maradna az ingatlan.
Eleve az előleg nem tetszik.
Mi van, ha a 3 év alatt megsemmisül a ház? Vagy hasznosítása közben (airbnb)amortizálódik?
Mi van, ha a vevő meghal (pici gyereke van, ő nem fogja kifizetni a hátralékot), vagy tönkremegy, stb. Vagy csak időközben rájön, hogy nem annyira jönnek be a számításai, mint ahogy azt eltervezte és visszatáncol?
Ilyen esetben ne nyúljak a foglalóhoz és a vételárrészekhez se 3 évig, mert hátha vissza kell fizetnem?
Vélemény?
Válaszokat előre is köszönöm!

spareggio # 2018.01.22. 19:03

nonolet

  1. Igen, építési telekként hirdették. Az adásvételibe belterületi telekként szerepelt.
  2. Igen, voltunk az építési osztályon az ingatlanos "segítőkész" volt, elkísért. Bent hrsz alapján mondták a 30%-os beépíthetőséget.

3.

Az út 4 és fél méter széles, a probléma az, hogy térképen 3 méter széles, a 2 sarki szomszéd nem a telekhatárára rakta a kerítést, így a valóságban 4 méter felett van.

nonolet # 2018.01.22. 15:47

Ja és persze több éve benne van a HÉSZ-ben is !
A döntési folyamat vége óta...

Csak bele kellett volna nézni.

nonolet # 2018.01.22. 15:44

Csak azok nem tudtak róla
akik
nem szoktak tájékozódni a helyi ügyekről.

Mivel az ilyesmi egy többlépcsős és hosszú (~1 éves) folyamat.

Aminek minden lépése nyilvános és van közte lakossági fórum is...

Bea1 # 2018.01.22. 14:46

A környékünkre úgy vezettek be építési tilalmat, hogy senki nem tudott róla jó pár évig, most is csak véletlenül derült ki.

nonolet # 2018.01.22. 12:04

spareggio

1.
Építési telkeként hirdették?
És ez belekerült szerződésbe is?!
Avagy MIT vettél PONTOSAN a szerződésed szerint?

2.
A vevőtől ELVÁRHATÓ gondossággal utána jártál, hogy mit veszel?

Mert a beépítési feltételek ellenőrzése
a vevőtől elvárt, alapvető gondosság!!!

3.
Nem láttad a keskeny utat?!!

Rexor # 2018.01.22. 11:09

Ha tudod bizonyítani, hogy félretájékoztattak akkor esetleg.

spareggio # 2018.01.22. 08:54

Tisztelt Fórumozók!

2017 tavaszán vásároltam az egyik megyeszékhely kedvelt városrészében egy építési telket piaci áron egy ingatlaniroda kínálatából. A telek belterületi építési telek, részben közművesített, 30%-ban beépíthető. Tervek szerint idén kezdődött volna az építkezés, azonban szembesülnöm kellett azzal a ténnyel, hogy a helyi építési szabályzat szerint a telekhez vezető út térkép szerint nem éri el a minimális 4 méteres szélességet, ezáltal lakóépület hivatalosan nem építhető rá. Mint kiderült ez a bizonyos 4 méteres előírás már 2 éve érvényben van, tehát már az adásvétel idején sem volt építésre alkalmas.
Élhetek e bármilyen kártérítési igénnyel akár az ingatlaniroda, akár az eladó felé?
Válaszokat előre is köszönöm.

matthiasi # 2018.01.21. 19:07

bazsoz bazsoz !
Az ok. hogy okt. végét mondott, de vélelmezte, addigra ti is fizettek, de ahogy itt írva vagyon vártok valami banki hitelbírálatra , gondolom ezek szerint még tartoztok az építőnek. Az építő beengedett benneteket a majdnem vagy teljesen elkészült ingatlanba, erre te itt különféle álproblémákkal jössz ide.
Ki kellene fizetni azt a tartozást és a fűtést felvenni a kívánt hőfokra.
A felsorolt tárgyaknak egyébként még ennyi hőfok sem szüksége, jól elvannak azok alacsonyabb hőfokon is, kivétel a kazán és vízvezetékek... igaz az is csak mínuszban károsodik, ezért szokták + 5 fok környékén tartania ilyen készülékeket.

matthiasi # 2018.01.21. 18:51

Jó 'fejek' vannak itt .
Mint ez a bazsoz is Még nem fizette ki a teljes vételárat, becuccolt a félig vagy már jobban elkészült leendő házba. Az építtető ami amúgy nem az mert az csak simán építő, mondja , hogy nem fűt csecsemő normák szerint azokra a tárgyakra és itt panaszkodik. Nem lesz semmi bajuk azokna a cuccokna a + 8 fokban.
De ha lenne valamiért is minek pakolt oda ?

Az epitettő azt mondta mostantól nem fizeti a fűtesi költsegeket,vagy mi fizetjük vagy a gazt 8 fokra veszi vissza

bazsoz # 2018.01.21. 16:57

Szia.Nem kötöttük ki a plusz 7fokot mert anno mikor szerződtünk a kivitelezes vegere oktobert mondott.Igy ugy kalkulaltunk onnan a hitelbiralat nov vege,erre januarban itt tartunk.

nonolet # 2018.01.21. 15:14

+7 fok a fagytalanító fűtés
A többi te gondod-bajod-költséged.

Kivéve, ha +7 foknál többre van élő szerződésed vele.

- -

A cuccod befogadása pedig szívesség (gondolom).
Ez esetben nem kéne a baráti kézbe harapdálni,
hogy: ja még ingyen kéne ám fűteni is.

Azaz alapban nem dolga sem tárolni cuccaid sem fűteni rájuk.

bazsoz # 2018.01.21. 14:44

Kedves Forumozok!

A segitsegeteket kernem.Uj családi házat vasarolok,az önresz kifizezesre került mar csak a banki hitel kifizetese van vissza, 3-4 hetet mondott a bank.Az epitettő azt mondta mostantól nem fizeti a fűtesi költsegeket,vagy mi fizetjük vagy a gazt 8 fokra veszi vissza.Közben abba belement korábban hogy a cuccainkat áttegyük(azt nem tudom hogy ez a korabbi "jótette" a terve resze volt). A kerdesem az lenne,hogy ezt megteheti? A kazan,a vizvezetekek,a ruhaink,matracaink,elektronikai targyaink birtokba adasig nem fognak tönkre menni?Mi van ha addigra pl. a matracok bepenészesednek,vagy a falak? Kötelezhető hogy megfizesse a karunkat,egyaltalán hogy tudom majd bizonyitani? Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.21. 13:38

Az a baj, hogy az előadott tényállásnak meg a pereskedésre vonatkozó (zavaros, ködös) kérdéseidnek nincs köze egymáshoz. Szóval mi is a kérdés?

highand # 2018.01.21. 12:22

Tisztelt Válaszolók!

Nagyon várom az érdemi válaszokat a lenti kérdéseimre. Tudom, hogy nagyon szokatlan saját közjegyzői okiratba foglalt, önmagamra tett marasztalás végrehajtatása, de tudnom kellene lehetséges-e.

Köszönöm, ha valaki mégis végig gondolná.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.20. 08:55

Ha úgy egyezel meg a tulajdonos adóssal. De nem járnál jobban, ha az árverésen vennéd meg azt az ingatlant?

littlestar3 # 2018.01.20. 07:42

Egy általam nem birtokolt ingatlanon van végrehajtási joggal bejegyzett tartozás. Ha Én ezt a tartozást kifizetem, mint kívül álló, akkor megszerezhetem az ingatlan elővásárlási jogát?

wers # 2018.01.19. 07:07

Megjegyzendő - a telek tulajdonosa én vagyok, de én se lakhatok ott! Az önkormányzatnál viszont azt mondták az ismeretlenre - hivatalosan oda van bejelentve és az lenne az állandó lakcíme.

Kérhetsz fiktiválást

Hiába mentem be én a bankba, ott nekem mindig azt mondották - a lakcímváltozás bejelentését CSAK a számlatulajdonos kezdeményezheti.

Nagyon helyesn teszik. Te sem szeretnéd, ha te szerződésedbe bárki belepiszkálhatna.

wers # 2018.01.19. 05:34

nonolet
A fiktiválást nekem nem a jegyző intézte,
hanem a járási hivatal kormány ablaka.

(gondolom ez az ő hatáskörük és nem a jegyzőé)

ehhh, nem 18 napos késésben vagy. Már több, mint egy éve a lakcímnyivántartásba is bejegyzési jogosultságuk van, de fiktiválásra több éve. Csak ritkán gyakorolták, átpasszolták az okmányirodához. (barkóbás volt a törvény)

drbjozsef # 2018.01.18. 21:04

Persze. Mármint az EGÉSZ tulajdon megszerzését

A saját tulajdonrészét akkor és úgy adja el, ahogy akarja - mint ahogy a többi tulajdonos is, akiknek meg a saját részük eladását ő nem tudja megakadalyozni.(az elővsásárlási jog mellett nyilván)

Jadrax # 2018.01.18. 17:19

Köszönöm a választ.
Ezek szerint ő az 1/12-d részével meghiúsíthatja az eladást, és ez ellen a többi tulajdonos sem tud semmit tenni?