Ingatlanügyek


Kata5825 # 2017.12.11. 18:12

Kedves Nonolet, nekem válaszoltál?
Nem írtam alá semmit. A tulajdonlapon csak a jelzálogterhelés van, már 4 éve. elidegenítési tilalom nincs rajta. Akkor ha én megveszem az 1/6 részt, semmi hátrány nem érint a jelzálogterheléssel kapcsolatban?

nonolet # 2017.12.11. 17:29

Nézd meg a tulajdoni lapon!

De, miért terhelne.... aláírtál valamit?

Kata5825 # 2017.12.11. 17:16

Kedves Fórum tagok! Én vagyok az, aki már hónapok óta kínlódik a tulajdonos variálása miatt, hogy megvenném a házat, de tele van albérlőkkel, miközben én már itt lakom a kisházban, amit a magam költségén újítottam fel. Még mindig semmi előre haladás.
Most az lenne a kérdésem, hogy az ingatlanon van kétmillió kétszázezer forint jelzálogterhelés, és én megvenném a különálló kisházat, mint osztatlan közös tulajdon, használati megállapodással, akkor engem mennyire érint a jelzálogterhelés? Az én tulajdonrészem 1/6 rész lenne. A jelzálog összege is arányosan terhelne engem? A választ előre is köszönöm!

lajcsó # 2017.12.10. 20:33

"Hogyan tudnám ezt elkerülni?"
Egy szerződéssel.

alfateam # 2017.12.10. 20:10

Ugye jól gondolom, hogy az életben be nem fogom tudni bizonyítani, hogy az csak az én vagyonomból lett?
Ugyan-már, nem kell neked semmit bizonyítani, ha majd valaki követel valamit majd az bizonyít ha van mit..

BV201 # 2017.12.10. 19:51

Sajnos módosítani nem lehet, így kiegészíteném az előzőt:
Ha jól tudom, a közös lakcím bejelentésétől fogva, vagyis amint bejelentkezik ide, életközösségben fogunk élni, amolyan nem bejelentett élettársként. Ő a közös élethez, beruházásokhoz anyagilag nem szándékozik hozzájárulni a későbbiekben sem.
Idáig annyit sikerült kihámoznom, hogy az életközösség előtt szerzett vagyon, az enyém marad, DE! A most vásárolt házon igen jelentős értéknövelő beruházás zajlik, amit 100%-ban én pénzelek és előre láthatólag 2-3 évig tart, minek során kb. másfélszeresét fogja érni, de inkább többet. Ezen kívül hamarosan az autómat is cserélni fogom szintén saját pénzből.
Ugye jól gondolom, hogy az életben be nem fogom tudni bizonyítani, hogy az csak az én vagyonomból lett? Tehát ami értéknövelő beruházás történik, és az autó vásárlás az úgy lesz tekintve, mintha közös vagyonból lett volna, jövedelemarányosan? Tehát egy esetleges összeveszés után őt illeti az értékberuházás utáni "házrész" és szerzett vagyon, jövedelemarányos része hiába nem járult hozzá anyagilag.
Hogyan tudnám ezt elkerülni?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.10. 18:54

Dehogy!

BV201 # 2017.12.10. 18:01

Üdv!
3 hónapja eladtam 1/1 tulajdonú házam és vettem egy másik városban szintén 1/1 tulajdonban egy másikat. Most jelentkeztem be ide. A barátnőm is jött velem, és munkakeresés-munkábaállás miatt ő is be szeretne jelentkezni a címre.
Igaz-e az, hogy ha legalább 5 évig ezen a címen lakik, akkor közös vagyonba kerülhet a húsz év alatt verejtékesen összekapart házam és követelheti annak és/vagy ingóságaim felét. Hogyan tudnám ezt elkerülni?
Előre is köszönöm a szakszerű válaszokat!

ObudaFan # 2017.12.05. 13:44

Főleg az eladónak lehet belőle nagy problémája, ha a Fundamenta nem utal és ti meg rosszhiszeműen jártok el. Legalább arról nyilatkozott már a Fundamenta, hogy utalni fog, ha ez az irat érkeztetve lesz a földhivatalban?

lajcsó # 2017.12.05. 13:11

"ebből lehet bàrmi probléma????"
Akár lehetne is, ki tudja?

Angie1987 # 2017.12.05. 08:09

Sziasztok.Kérdesem ha a fundamenta még nem utalt akkor a bejegyzési nyilatkozatott miért adta ide az ügyvédnő???amibe azt irja a vevök részéről teljes egészében megfizetésre került Én mind vevő kérdezem......A funda utalàs ugyvédi letétbe megy majd ő utalja tovàbb ezt neki tudnia kell.Mi ezt màr be is vittük a földhivatalba ebből lehet bàrmi probléma????

lajcsó # 2017.11.28. 20:48

"Még az lenne akkor a kérdésem, hogy mi van akkor, ha elidegenítési tilalom van rajta?"
Akkor valószínűleg jelzálogjog is terheli az ingatlant.
Két lehetőség van:

  1. Az van amit az ingatlanos mondott.
  2. A tulajdonjog átruházásához kérni kell a jelzálogjog jogosultjának a hozzájárulását.
nonolet # 2017.11.28. 19:59

Elvileg lehet, hogy az is van

FRISS tulajdoni lapot lekérni és megnézni mi is a VALÓSÁG éppen!

Ügyfélkapuval ingyen is lehet (évnte 2 esetben).
Földhivatal on-line ...

http://www.foldhivatal.hu/…iew/172/163/

Vagy pénzért a hivatalban adnak másolatot.
(csak megtekinteni a hivatalban is ingyen lehet)

nonolet # 2017.11.28. 19:56

"mi van akkor, ha elidegenítési tilalom van rajta?"

Akkor az eladás előtt attól szabadulni kell.
Rendezni kell a dolgot a jogosulttal!

  • ki kell őt fizetni (esetleg egy alku után...) és akkor nem aggat tovább

vagy

  • meg kell szerezni a BELEEGYEZÉSÉT a tervezett eladásba

ekkor nyilván csak olyat fogad el, amiben ő is pénzéhez jut az akció végén, garantáltan

vtildiko # 2017.11.28. 18:14

Köszönöm szépen a választ kedves nonolet!

Még az lenne akkor a kérdésem, hogy mi van akkor, ha elidegenítési tilalom van rajta?
Elvileg lehet, hogy az is van, mert az ingatlanos azt mondta, hogy először, akkor azt kell rendezni. Bár én nem voltam ott, nem tudom, pontosan mi hangzott el.

(4 testvér és édesanyjuk a téma)

nonolet # 2017.11.28. 16:32

Mions

HA nincs vevő CSAK az anya résére (ami valósznű),
akkor jöhet közös tulajdon megszüntetése.

Anya felkínálja (reálisan alacsony) eladási áron
apának megvételre a saját részét, hátha megveszi...

Ha ez sem jön össze, akkor pert indít a cél érdeklében.

A per jó pénzért (anya részének 6%-a és még úgy 300 eFt) meglesz cirka 1-1,5 év alatt.

Az ítélet lehet az, hogy

  • apa vegye meg anya részét
  • anya vegye meg apa részét
  • adják el és osszák el pénzt

ha ezek közül egyik sem megy, akkor

  • árverés lesz és az abból maradó (kevéske!!!) pénzt osztják el végül.

Szóval, értesd meg velük, hogy
végső soron csak a fenti 4 eset lehetséges.

(azonkívül persze, hogy anya eltűri apa szívózását)

Ebből az első hármat választhatják önként is!!!

Ha az első kettő nem megy, akkor:

ÉP ÉSSZEL a harmadikat teszik, pereskedés helyett.

ObudaFan # 2017.11.28. 16:10

A saját részét mindenki eladhatja, a másik félnek csak elővásárlási joga van.
Viszont kérdés, hogy résztulajdoni hányadra lesz-e vevő.

Mions # 2017.11.28. 15:59

Kedves Fórumozók!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a szüleim elváltak, édesanyám most szeretné eladni a házat, édesapám még nem, a kérdésem az, hogy eladhatja e édesanyám a saját részét egy harmadik félnek, eladhatják e egyáltalán egymás nélkül az ingatlant vagy mind a két félnek bele kell egyeznie?

Köszönöm!

Erika199607 # 2017.11.28. 14:10

Köszönöm szépen a válaszokat!

drbjozsef # 2017.11.28. 11:51

Írásban, tértis-ajánlott levélben felszólítod, hogy 8 napon belül vigye el, különben hulladékként kezeled. Ha ne viszi el, lepakolod a pincébe még 30 napra, utána meg kihajítod a kukába.

Erika199607 # 2017.11.28. 11:26

Nem lakik màr életvitelszerűen a házban, csak a cuccai vannak ott!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.28. 10:16

Ez nem volt bérlet. Tudniillik ingatlanbérleti szerződést érvényesen csak írásban lehet kötni.

Bea1 # 2017.11.28. 09:28

Vélhetően foglalóval és bérleti díjjal is tartozik, ami a bérleményben található tárgyainak kézizálogosításával fedezhető, ha jól tudom.

Gondolom, a bérletről nincs semmi papír.

drbjozsef # 2017.11.28. 08:48

Erika,

csak a cuccát hagyta ott, de életvitelszerűen nem lakik a lakásban már?

Erika199607 # 2017.11.27. 20:27

Kedves Fórumozók!
Egy olyan problémával állok szemben, hogy a tulajdonomban álló házat eladásra szántam. A vevő jelölttel szóban megegyeztünk hogy lakbér ellenében beköltözhet a házba addig még nem történik meg a kifizetés. A vevő/bérlő nem volt hajlandó 2 havi lakbért kifizetni ezért a lakást elhagyta. Időközben az adás-vétel meghiusúlt, a szerződést felbontottuk. A vevő/bérlő személyes dolgai, iratok, bútorok stb. a lakásomban vannak viszont ő többszöri felszólítás ellenére sem hajlandó azokat elvinni. Mit tudok tenni? Szeretném a házat újra eladásra bocsájtani de addig nem tudom még az elöző vevő/bérlő dolgai bent vannak.
Köszönöm válaszukat.