határozott idejű bérleti szerződés felmondása


Szomorú örökös # 2019.05.16. 06:46

wers

jajjjjj már megint, honnan jön ki belőled időnként ennyi sületlenség?

Belőlem legalább kijött és már nincs bennem. Na de nálad mi a helyzet? :-D

Bori Bori # 2019.05.16. 10:40

Tavaly bejelentkeztem állandó lakcímre a bérelt lakásomba egy szál bérleti szerződéssel. Tulajdoni lapot nem kértek, ugyanis ott helyben lekérték maguknak.
A bejáratnál a biztonsági őr el akart hajtani, mert nem volt szállásadói aláírás a bejelentő lapon, kinevettem, és szerencsére a köztisztviselők felkészültebbek voltak a biztonsági őrnél. Ha értitek, mire gondolok...

MajorDomus # 2019.05.16. 18:24

Azért ha összekerülsz egy olyan bérlővel, aki ezt bíróságon megtámadja, bizonyára nem cirógatná meg ezért buksi fejedet a bíróság.
.
wers
Na látod,ez kizárt.
.
Úgy választom ki a bérlőimet,hogy ez véketlenül sem fordul elő.
Igaz,olyan szinvonalat is biztositok,
hogy ezt meg is tehetem.

Szomorú örökös # 2019.05.16. 18:50

MajorDomus

Úgy választom ki a bérlőimet,hogy ez véketlenül sem fordul elő. Igaz,olyan szinvonalat is biztositok, hogy ezt meg is tehetem.

Nagyon sokan nem tudják, hogy hiába van a tulajdonosnak egy kiadó lakása,
akkor is ő dönti el, kinek adja ki, nem pedig az első érdeklődőnek kutya kötelessége kiadni.

Mariann68 # 2019.05.17. 05:16

Jó reggelt kívánok!

Kérdésem a következő:

  • előkészületben egy bérleti szerződés, amely tartalmazza,

"A Felek megállapodnak abban, hogy a bérleti díj 2019. év folyamán nem változik, azt követően a bérleti díj emelésére először 2020. január 1-ei hatállyal kerülhet sor."

Kértem, szerepeljen a szerződésben, hogy a mindenkori infláció mértékével arányban lehet emelni. Bérbeadó nem hajlandó: " hát értsem meg, a piaci árak olyan gyorsan nőnek".

Ha irreálisan megemeli a bérleti díjat, mert megteheti, és én nem tudom elfogadni, mit tehetek?

Köszönöm a választ előre is!

M.

Szomorú örökös # 2019.05.17. 06:05

Mariann68

Ha irreálisan megemeli a bérleti díjat, mert megteheti, és én nem tudom elfogadni, mit tehetek?

Mivel övé a lakás, ő dönti el, hogy mennyiért szeretné kiadni, ez egyedül az ő joga, a bérlő ebbe nem szólhat bele. Ezt ha a bérlő elfogadja, akkor bérlő marad, ha meg nem, akkor a felmondási idő szigorú betartásával költözik. Ennyi és nem több. De ha már most is így áll hozzá, az azért eléggé érdekes... :-(

Mariann68 # 2019.05.17. 06:34

Köszönöm a választ, de ez további kérdéseket vet fel bennem.:-)

Határozott idejű szerződés esetében amennyiben emelésre kerül a sor, azt nekem is alá kell írnom. Mi van, hogy ha nem fogadom el és nem írom alá?

Lehet egyoldalúan emelni a bérleti díjat 7 hónap után? Felmondhatja a Bérbeadó a szerződést arra hivatkozva, hogy nem vagyok hajlandó többet fizetni?

Köszönöm!

drbjozsef # 2019.05.17. 07:21

Lehet egyoldalúan emelni a bérleti díjat 7 hónap után?

Egyoldalúan? De hiszen most írod alá a szerződést, hogy beleegyezel az emelésbe...

Felmondhatja a Bérbeadó a szerződést arra hivatkozva, hogy nem vagyok hajlandó többet fizetni?

Nem kell hivatkoznia semmire. Ha határozatlan idejű, akkor mondja fel, amikor akarja.

drbjozsef # 2019.05.17. 07:23

Mariann68,

Ez egy határozott időtartamú szerződés lenne? Abba tényleg nem szokás így belevenni ezt, ez így tényleg nem jó.

Mariann68 # 2019.05.17. 07:59

drbjozsef

Határozott idejű bérleti szerződésről van szó. Alá akar velem íratni valamit, amit majd meghatározhat!

Marad a nem írom alá majd akkor verzió vagy esetleg van ötleted?

Zoltanuss # 2019.05.17. 09:52

Mariann68
#

2019.05.17. 07:16 !

Fordulj a Lakás Hivatalhoz !!
Ja hogy a jövőben emelni akar ?? ! Ez ok. de azért az emelés mértékét bele írhatná !
Egyébként annyira fontos az a lakás ??

Zoltanuss # 2019.05.17. 09:54

Marad a nem írom alá majd akkor verzió vagy esetleg van ötleted?
” Ötlet ? pl. a tovább állás vagy ha tényleg annyira jó az a lakás és a hozzá rendelt lakbér további diplomatikus tárgyalás !!

drbjozsef # 2019.05.17. 12:52

Egy határozott időtartamú szerződésben a többi feltételben is meg kell állapodni, az az időtartam alatt nem változhat. Ott nincs értelme olyan kitételnek, hogy "emelhet".

A megoldás? A határozott időtartam szóljon addig, amíg nem akar emelni biztosan, esetedben 2020.január 1.-ig. Aztán köthettek másikat, emelt bérleti díjjal.
(mondjuk ez leginkább a bérbeadónak jó, mert ha nem akar másikat kötni, vagy pénzesebb bérlőt talál, gyorsabban ki tud rakni, mert a határozott időtarttam lejárta után nem kell felmondania, a szerződés megszűnik magától).

Szomorú örökös # 2019.05.17. 18:03

Mindenki átsikkadt egy lényegi részen:

azt követően a bérleti díj emelésére először 2020. január 1-ei hatállyal kerülhet sor

Tehát csak a lehetőséget veszi bele a bérbeadó a szerződésbe.
Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy emelni is akar.

Bori Bori # 2019.05.17. 18:57

Vagyis felemelheti 120 ezerről 220 ezerre vagy 1 millióra. A bérlő meg pisloghat a határozott idő végéig. Én így nem szerződnék. Az a tisztességes, ha a fordulónapra teszi az emelést.

MajorDomus # 2019.05.17. 19:56

Én sem.
.
drb...javaslata okos,a határozott időtartam a jó,azután lehet emelni,az új szerződéssel.
.
nálam, minden lakásnál az a szokás ,hogy választhat a bérlő, milyen időtartamra akar szerződni 1-x évig.
addig a bérleti dija nem változik.
.
az egyik bérlőm például 3 évre szerződött, mert akkor jár le a pár2 ltp-je,s lakást vesznek.
.
ha közben mgduplázódnak a bérleti díjak,az az én bajom,ha csökkennek,az övé!

Volker # 2019.07.11. 16:35

Kérdésem a következő lenne. 4 éves határozott idejű szerződésben az a kitétel van, hogy felmondás esetén a fennmaradó időre a díjat egy összegben kell megfizetni. Két év bérlet után a bérlő bejelenti, hogy elmegy, mert őt elkezdte zaklatni az ingatlan tulajdonosa, aki azt mondja fogalma se volt róla, hogy az ingatlant egyáltalán használja valaki. Ami egyáltalán nem igaz, mivel egy udvarban van a többi ingatlanával a szóban forgó ingatlan, amit napi szinten használ. Az albérlő tisztában van vele, hogy ő egy bérelt ingatlant bérel, ezért kéri a bérbe adót, hogy igazolja hogy jogosan használja, illetve adja ki az ingatlant. Aki erre egy alá ugyan nem írt, de lepecsételt szerződést tud mutatni. Illetve tanúkkal tudja igazolni, hogy már évekkel az ingatlan kiadása előtt is használta az ingatlant. Jogos hogy az albérlő el akar menni és nem megfizetni a fennmaradó időre szóló bérleti díjat vagy jelezni kellett volna az ingatlan tulajdonosának, hogy ezt a kérdést azzal rendezze, akitől ő bérli az ingatlant?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.07.11. 17:02

Aki nem bérlő, attól nem lehet az ingatlant albérletbe venni. Itt tehát még az is kérdéses, van-e érvényes szerződése annak az albérlőnek. Ha nincs, akkor felmondania sincs mit.

MajorDomus # 2019.07.11. 18:50

Senki sem adhat több jogot másnak,mint amivel maga is rendelkezik.
Az ingatlant ,,albérletbe,, venni csak a tulajdonos tudtával lehet,amennyiben a bérlő szerződése ezt lehetővé teszi.

Karola77 # 2019.10.10. 10:39

Jó napot kívánok!

A kérdésem a következő lenne: 1 éves határozott időtartamú bérleti szerződést kötöttünk. 2 havi kauciót és 1 havi bérleti díjat fizettem költözéskor.
1 hete lakom az ingatlanban, de a tulajdonos "elfelejtett" tájékoztatni arról, hogy sok kisebbségi lakik a háztömbben, dohosak a falak, illetve ágyi poloskák is vannak. Ilyen esetben felmondható a bérlő részéről a szerződés? Kaució visszajár?
Köszönöm!

Karola77 # 2019.10.10. 10:41

Természetesen amikor megnéztem a lakást, kiszellőztetett a kedves tulajdonos, a dohos szagból semmit nem éreztem. Frissen volt festve minden, tehát nem látszottak ezek a dolgok.

gerbera317 # 2019.10.10. 10:58

Ezek szerint megtekintet állapotban vettek ki a lakást. A környékre pedig valószínűleg nem terjed ki a bérleti szerződés. Ügyes jogászra lesz ehhez szükséged.

Karola77 # 2019.10.10. 11:03

Nem a környék zavar elsősorban, azért nem mondanám fel... az ágyi poloskák sokkal jobban...

Immaculata # 2019.10.10. 19:46

Karola77

Igen, azonnali hatállyal.

SolnesM # 2019.10.12. 13:17

Karola77 !

Nehéz ügy , de nem bizonytalan.
Ettől függetlenül nem ártott volna alaposabban megnézi azt a lakást !!
Bármikor felmondhatsz, de a kaució búkó lesz.
Nyiván úgy véled neked van igazd.
Nézzük csak :
sok kissebbségi lakik arra - rádkenik, hogy rasszísta vagy,
dohodsak a falak - hát te is szellőztetsz,
ágyi poloska van - lehet hogy te hoztad oda.
Azért egyet nem tudunk. Ez pedig az ,hogy mennyi a fajlagos lakbér és ez hogy viszonyul az adott helyhez.
tehát Budán jó helyen egy 2000 ft/nm főnyereménynek tünik Így az z 50 nm -es lakás 100 eft ért jófgás elsőre, de at adottságok miatt lehet nem is olyan jó. Ugyan ez Kőbányán a Bihari utca környékén már nem biztos ,hogy kiadható.
Van több megoldás pl. az alkú…. a megegyezés.
Az új helyen sok keresztkérdéssel ügyesen sok mindent ki lehet deríteni.