Határozott idejű bérleti szerződés


drbjozsef # 2021.03.02. 05:40

Megszüntethetem-e rendkívüli felmodással a rezsiköltség nem fizetése miatt? (Szerződésben nevesítve van)
Igen, ha megszegte a szerződést, és feészólításra, őóthatáridőre sem teljesítette.

Ha igen, milyen határidővel? (nincs a szerződésben) Mi van, ha nem veszi át?
Semmi. Ugyanaz, mint ha átveszi, csak leszarja.

Milyen eszközeim vannak a tartozás behajtására? FMH?
Igen. Előtte persze felszólíthatod.

A lakás a gyermekeim nevén van, nekem haszonélvezeti jogom sincs, de nincs gyámhivatalai jóváhagyásom a bérbeadásra, mivel gyorsan kellet neki a lakás. Gond lehet-e ebből?
Igen. Neked nem volt jogod bérbeadni. Úgyhogy lehet ebből még bonyodalom.

Ha elég képzett, pár évig még el fog ott lakni, mire ki tudod majd lakoltatni.

jua73. # 2021.03.02. 10:45

Köszönöm a segítséget! :) Közben a gyámhivatal megoldva. :) Már csak egy kérdés: a fizetési felszólítót nem vette át, 02.25-én kapott értesítést. Akkor a 8 nap fizetési határidőt (és majd a felmondó levél küldését) honnan számolom? 02.26-tól vagy második értesítés napjától?

matthiasi # 2021.03.02. 10:48

József szerint :

Ha elég képzett, pár évig még el fog ott lakni, mire ki tudod majd lakoltatni.

Szép világ a még szebb 50 -es évekre emlékeztet !!

matthiasi # 2021.03.02. 11:08

Anno régen, de már nem az 50 -es években .. úgy 1970 körül.
Nos a tágabb családom örökölt egy Bosnyák téri házat.. ott az akkor híres, akkor még nagybani piactól egy köpésre.
A ház Egy L alakú építmény 3 lakással. Kettő az utcai fronton egy az L udvari szárnyán.
Akkor még a telefon csak vezetékes volt és tán minden 500 . háztartás rendelkezett vele. Viszont a munkahelyek rendelkeztek és akinek a szerencséje megengedte az majd korlátlanul telefonálhatott. Ilyen helyzetben voltam én is.
A 3 lakásból kettő lakott volt. mint írtam telefonos helyzet birtokában én kezeltem a befutó érdeklődőket. Így is elhúzódott majd 3 hónapig az eladás.
A lakások szerények voltak. 1 szoba , 1 konyha előszoba mindenes, fűtés kályháva, minden lakásban 1 db. konyhai csap , a közös WC hátul, de ugyi már Budapest hát vízöblí téses. némi kamrák. 3 x 35 nm. Előny még a 7 .es buszcsalád a keleti 15 perc.
A sok fanyalgó közül egy etnikai 30 -as fiatalember vette meg, pillanatok alatt kicsengette a zsózsót, közben büszkén szemlélte a kocka ladáját, csörgette az arany láncait. Úgy az ismertető közepe felé kitértünk, hogy azért vannak lakók is. Egy házaspár rokoni jogon és egy idős úr valami ősiségi jogra hivatkozva.
Csak legyintett a fiatalember, mondta . kitakarítjuk őket. És valóban, félév és csak a tulajok laktak ott.
Egy népes familia !!

drbjozsef # 2021.03.02. 12:33

jua73.,

Gyámhivatal megoldva? Szuper. Bár közük nincs hozzá - nyilván ezért is volt egyszerű pipa -, elég rég óta nem kell az ilyenbe a beleegyezésük feltétlenül. Nem ez lesz a baj, ha lesz, de majd elválik.

Ha késedelem után küldted neki, akkor elég az első is, 02.25-től számolhatod, ha 8 nap volt benne. Ezen nem fog múlni. Szinte semmi.