Közös képviselő jogai.


zsuzsa28 # 2013.04.20. 22:04

Vitám volt a közös képviselővel a közös költség tartozásommal kapcsolatban. Elküldtem neki a feladóvevényeket 1985-től. Készített egy kimutatást melyben az előző közös képviselő által kimutatott tartozást görgette végig. Ő 2011 02 01-től közös képviselő a társas házban. Kimutatott 32000 Ft-os tartozást. Ez a kimutatás 2012 áprilisban készült. Tudomásom és számításaim szerint én nem tartozom, ezért kértem, hogy írja meg ,hogy mikor tartoztam az elmúlt években és mennyivel. Ennek a kérésemnek nem tett eleget. Jelenleg már szerinte is csak 16000 Ft-al tartozom. Ma a közgyűlésen megszavaztatta, hogy a tartozások után 10 %-os kamatot kell fizetni. A közgyűlés után elküldte a kimutatást újra de nem csak nekem HANEM 15 TULAJDONOSTÁRSNAK. Engem megszégyenítve. Vannak akik több száz ezer Ft-al tartoznak őket név szerint meg sem említette. Kérdésem : Megtehette ezt a közös képviselő, hogy nyilvánosságra hozta másoknak a részletes vitatható kimutatást.

Mufurc_nagyon # 2013.04.22. 08:04

Kedves zsuzsa28!

No meg van indulatának alapvető oka;-)

Szóval !!!!

Tértivevényesen kérni kell az ütk.-t.

Az albetét folyószámlájának kivonatára a nullás állapottól levezetve.
Nullás állapot, amikor Ön még nem tartozott a th. szerint.

Alant talál mintát, hogy elvileg hogyan néz ki at ilyen kivonat;-)

A 2003. évi CXXXIII. törvény - a társasházakról
48. § (1) f pontja kötelezi az képviseletet az egyenlegek "nevesítésére" (ez van)

Ha csak Önt jelölte meg akkor hibázott az ütk.
Felelőségre vonás csak a bizonyíthatóság után lehetséges;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

zsuzsa28 # 2013.04.27. 18:21

Kedves Mufurc !

Köszönöm szépen a választ.
Kérdésem : Csatolható-e a Közgyűlés jegyzőkönyvéhez észrevétel hiányosságokról, szabálytalanságokról ?

Mufurc_nagyon # 2013.04.27. 19:48

Kedves zsuzsa28!

Minden csatolható,de...

ki fogja csatolni és a jkv tartalmán nem változtat semmit.
Peres eljárás esetén nem számit okiratnak ;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

ragyasdezso # 2013.04.28. 08:06

zsuzsa28

A közgyűlési jkv.-höz utólag semmi sem csatolható!

MajorDomus # 2013.04.28. 08:59

Nem ez volt a kérdés.

Természetesen csatolható,ha részt veszel a közgyűlésen,elmondod mi a gondod,átnyujtod irásban,és kéred,hogy a jegyzőkönyv melléklete legyen,s ezt rögzitsék is a jkv ben.

Az a nagy előnye megvan,hogy utólag, ,én megmondtam 10 éve,, felkiáltással hivatkozhat. Rá.

UtoUtólag viszont nem lehet és kár is okoskodni

Mufurc_nagyon # 2013.04.28. 12:20

Kedves Fórumozók!

No itt van az a bizonyos elhantolva.
Nagyon kevés ütk-s levezető elnök hajlandó az írásbeli/szóbeli tiltakozásokat jkv-be rögzíteni.

Amennyiben a jószándék hiányában szenvedő ütk. megkaparintja a levezető elnöki/jkv. vezetői poziciót akkor az utókor (bíróság) már nem a valóság lenyomatát kapja.

Mert az az általános vélemény, hogy a hitelesitők nem javíthatnak a jegyzőkönyvbe (miért/csak)

Ezért a mottót be kell tartani.(ha van erre vállalkozó tulajdonos vagy külső pártatlan személy)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

zsuzsa28 # 2013.04.28. 21:45

Köszönöm a válaszokat.
Elkészítettem a kimutatást a feladóvevények és közgyűlési határozatok szerint, az általa készített kimutatás hiányos volt , sok hibával. Kiderült, hogy nincs tartozásom. Írtam a 15 tulajdonosnak, hogy a k.k.nem egyeztette le velem a kimutatást.Felkértem levélben a számvizsgáló bizottságot, hogy egyeztesse le velem a kimutatást. Még nem válaszoltak.Kérdésem:
Ők ellenőrzik a k.k.-t , Feladatuk-e velem egyeztetni és igazolni, hogy nincs tartozásom.

Tegnapelőtt elküldte a k.k. a jegyzőkönyvet amit ő készített. Szerintem újabb szabálytalanságok történtek. A beszámolót és a költségvetést a közgyűlés kezdetekor adta át nekem. Másnak is. Megszavaztatott magának fizetés emelést. A jegyzőkönyvben ez a határozat nem szerepel. A 4000 Ft-os költség fizetési engedmény mellett úgy tudom, hogy tartozásaikat is "ledolgozták" egyesek. Nem kaptunk listát a tartozásokról. Az ilyen engedmények miatt , mindent megszavaznak. A jegyzőkönyv csak a határozatokat tartalmazza de hangfelvételt készített.Nincs szervezeti szabályzata a háznak Ezt kötelező elkészíteni ? Tulajdonos élettársa hitelesítője lehet-e a jegyzőkönyvnek ?

Ezeket a szabálytalanságokat gondoltam, hogy megírom levélben és kérem, hogy csatolja a jegyzőkönyvhöz. Hogyan lehet ezeket közölni , hogy nyoma legyen ? Részben ott is elhangzott de nincs nyoma !Ajánlott levélben a k.k.-nak és a szbizottságnak?

Mufurc_nagyon # 2013.04.29. 06:23

Kedves zsuzsa28!

Úgy tűnik kifogta az egyik legfaintosabbat.

SzVB-nek elvileg kötelessége a számlaforgalom ellenőrzése és lehetősége az ütk. tevékenységének bármikori ellenőrzése.
Hogy mit tesznek és mit nem az a SzVB többségi véleményétől függ.

A th. közössége csak az ütk és/vagy SzVB leváltásával tud kikényszeríteni bármit.
Ha az érintettek nem hajlandók együttműködni.

A kgy. jkv tartalma csak feljelentés után hitelteleníthető (okirat hamisítás) {ki birtokolja a hangfelvételt}
A közgyűlési határozatok érvényessége csak polgári peres eljárás esetén változtatható meg.

Ott lehet kérni az indoklási részben a bíróság állapítsa meg az elkövetett "bakikat"

indításhoz segítség alant


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

moonlight999 # 2013.04.29. 07:17

Tisztelt Hozzáértők!

Abban szeretném a segítségüket kérni, hogy ha valakinek kb. 180.000,-Ft összegű közös költség tartozást szeretnének jelzálogként bejegyeztetni a lakására, a lakás egyébként pedig banki jelzáloggal terhelt, ami tisztességgel fizetve van, nem fenyegeti a felmondás veszélye, ezért az összegért ugye még nem indítható végrehajtás???
Nagyon szépen köszönöm előre is segítő közreműködésüket, tisztelettel: moonlight

Mufurc_nagyon # 2013.04.29. 10:57

Kedves moonlight999!

A 180eft tartozásra a végrehajtás indítható, ha van jogerős határozat. Ez van.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

kadaj01 # 2013.04.29. 11:27

moonligh: Valószínűleg a bank azonnal fel is mondja majd a szerződést. Ez benne is van a szerződésben.

zsuzsa28 # 2013.04.30. 08:38

Kedves Mufurc_nagyon !

Köszönöm szépen válaszát !
A "Társasházi közös képviselő" fórum témában válaszoltam.

brumm # 2013.05.04. 05:04

T. Fórumozók!

Társasházunkat egy hivatásos kft. képviseli.
A megbízási szerződést a kft ügyvezetője irta alá és az utalványozási jog is az övé.

Úgy tűnik bővitik a céget, mert ebben az évben egy alkalmazottuk hívta össze a közgyűlést.

Szerintem nem volt joga ezt megtenni, mert a törvény a közös képviselőt jelöli ki a közgyűlés összehívására.

A cégbíróságon csak az ügyvezető van megjelölve, hogy a kft-t önállóan képviselje.

Sikerrel indírhatok pert a határozatok megsemmisítésére??

MajorDomus # 2013.05.05. 14:52

Nem

brumm # 2013.05.05. 19:00

Köszi a tömör választ!
Ha lehetne egykét indokot is?

MajorDomus # 2013.05.06. 18:55

A kft látja el a képviseletet ezen belül. Kijelöli az egyes épületek kezelőit.
Természetesen minden banki utalást az ügyvezető ir alá.

Ha a Digi tv müsorát nézed,ott sem a vezérigazgató irja alá veled személyesen a szerződést

Mufurc_nagyon # 2013.05.07. 05:11

Kedves brumm!

A képviseleti jog alapvetően a megbízási szerződésben meghatározott módon és személynek jár.

Az egy másik kérdés, hogy az ügyes bajos dolgokat ki intézi.

A kft-t csak a cégbíróságon nyilvántartott személy/jek képviselheti.
Ez vonatkozik szerződéskötésre, utalványozásra, bíróság előtti eljárásban(ügyvédi megbízás) így a közgyűlés összehívására is.
Amennyiben egy külön ügyintéző személyét nem kötötték ki a megbízási szerződésben, az kgy. összehívása semmis.

60 napon belül sikerrel támadhatja a határozatokat.
Segítség alant.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2014.01.30. 21:12

ha van tulajdonrésze a lakásban,,akkor természetesen,s ez nem is zaklatás!

Wildmann # 2014.02.05. 14:29

MajorDomus-szal értek egyet.

Ha mindent csak az csinálhatna, aki a cégbíróságra be van jegyezve, akkor megszűnnének az alkalmazottak.

A jogviszony létrejött a Kft és a társasház között a megbízási szerződéssel. A Kft. része a munkavállaló is, ezért a jogalap szerintem megvan.

Az egy másik kérdés, hogy arról lett-e értesítve a társasház, hogy a cégen belül ki van kijelölve a társasházuk ügyintézésére.

Ha nem akkor jogos lehet a felvetés, hogy valaki aláírja, hogy XYZ Kft. alkalmazottja és a Kft nevében aláír, azt miért kellene elhinni, ha nem szerepel a cégkivonatban.

Mufurc_nagyon # 2014.02.10. 09:23

Kedves Wildmann!

Egy dolog, hogy ki intézi a levelezést és az előkészítést.

Más dolog, hogy ki írja alá a megrendeléseket és ki képviseli a th.-t a bíróságon és a számlavezető banknál.

Amennyiben a megválasztást rögzítő jkv. ben a kft ügyvezetője van megjelölve a képviseletre, akkor csak a megjelölt személy utalványothat a th. nevében és hívhatja össze a közgyűlést.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Wildmann # 2014.02.14. 15:22

Részben egyetértek a válasszal.

Amennyiben Kft. ügyvezetője van megnevezve, akkor mivel név szerepel benne, ezért ő a képviseletre jogosult.

Azonban ha csak a cég van megnevezve, akkor az jogosult képviselni, aki a céget is képviselheti.

Természetesen a kettő lehet azonos, de nem feltétlen. Egy egyszerű példa, ha két ügyvezető van.

A cégvezetők is ilyenek.
Cégvezető: a társaság legfőbb szerve által kijelölt munkavállaló, akit általános képviseleti joggal is felruháznak, a képviseleti jogát másra nem ruházhatja át ( azaz ő köteles eljárni ).

Véleményem szerint ők minden további nélkül elláthatják akár az utalványozó szerepét is.

Viszont abban ismételten egyetértünk, hogy Gizike a titkárságról ne járjon a társasház képviseletében a bíróságra.

MajorDomus # 2014.02.14. 22:28

számtalan példa van erre,a kft kapja a megbizást,mint közös képviselő,s ő jelöli ki a ház kezelőjét!

Mufurc_nagyon # 2014.02.15. 06:53

Kedves MajorDomus!

Megnézném azt a közgyűlési jkv-t.
Az tuti, hogy a pénzintézet ragaszkodni fog a meghatalmazott személyi adatainak rögzítésére a jkv. ben.

Úgy kell annak a th. közösségnek aki látatlanban fogad el valakit bizalmi állásba.!!!!!!!!


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2014.02.15. 09:17

wildman

ez általában igy van,
annyi a részlete a dolognak,hogy a bank a Majordomus kft cégkivonatát kéri be az aláirási jog bejegyzéséhez és nemnén hhanem a kft van megnevezve társasházkezelőnek!

az adott házat melyik alkalmazottamra osztom ki,az már az én dolgom