Örökösödés


wers # 2020.02.26. 10:44

Szerintem igen. Mint írtam, az öröklésnek nincs köze ahhoz, hogy tovább folytatja-e az özvegy a vállalkozást vagy nem.

Persze én megértem, hogy úgy gondolja az özvegy, hogy ez neki így lenne jó, de ezen múlik.

(és még mindig: nem a vállalkozásban vannak, hanem valaki tulajdonában)

Szomorú örökös # 2020.02.26. 17:33

wers

ha kéri a vállalkozó, kiállítják az igazolványt jó pénzért

Vagy nem! Esetleg a kormányhivatal oldalának tájékoztatását elhiszed végre? :-)

http://www.kormanyhivatal.hu/…i-igazolvany

Vagy még egy oldalt is tudok figyelmedbe ajánlani:

https://katasleszek.hu/…-igazolvany/

Itt még az erre vonatkozó törvényrészlet is megtalálható:

2009. évi CXV törvény 38/D §
38/D. § * Az egyéni vállalkozói igazolványok 2020. január 1-jén érvénytelenné válnak. Az egyéni vállalkozó köteles 2020. március 1-ig leadni az érvénytelen igazolványt a Hatóság részére. A leadott igazolványt a Hatóság bevonja. Ha az egyéni vállalkozó az igazolványt nem adta le, vagy nem küldte meg, azt a Hatóság visszavonja.

Zsolti1973 # 2020.02.28. 06:50

Tisztelt szakértök . Van olyan ingatlan ami telephelyként van megjelőlve . Az sem képezi a vállalkozás részét ?

wers # 2020.02.28. 06:55

:))
Nem. Sokak székhelye, telephelye pl. a családi házuk. A tulajdonosok engedélyével használhatja.

Most még egyszer? Na jó, az egyéni vállalkozás csak egy vállalkozási forma. Nem személy, nem tud birtokolni. A vállalkozó a személy, természetes személy, aki a tulajdonos.

Szomorú örökös # 2020.02.28. 06:59

Zsolti1973

Van olyan ingatlan ami telephelyként van megjelőlve. Az sem képezi a vállalkozás részét?

A vállalkozás telephelye általában nincs a vállalkozás tulajdonában.

A vállalkozás telephelye a tevékenység gyakorlásának helye

Ergo ugyanúgy magántulajdonú ingatlanról beszélünk, amelyet vállalkozási célokra használnak egyéni vállalkozásnál, tehát szerintem nincs joga a másik örökösnek ezt kivonni az örökségből.

Zsolti1973 # 2020.02.28. 10:26

Értem köszönöm .

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.28. 13:38

És nem, nem érti. Egyéni vállalkozás esetén nem is értelmezhető az a kifejezés, hogy egy dolog "a vállalkozás részét képezi". Mert az egyéni vállalkozás mint olyan tulajdonképpen nincs is, nem jogképes, nem jogalany.