segítségkérés


rocky1308 # 2014.05.29. 08:57

Tisztelt Fórumozók!

Egy családi ügyben kérnék segítséget. 3 évvel ezelőtt a bátyámmal és élettársával kölcsönszerződést kötöttünk, mivel ők külföldön éltek, megkértek, hogy "kezeljem" a pénzüket, mivel amúgy is befektetésekkel foglalkozom. Azt nem tudtam, hogy a pénz nagy része nem a sajátjuk, hanem rokonoktól, banki hitelekből szedték össze. Magyarul mások pénzén akartak keresni. Most válófélben vannak, mert időközben külföldön óriási adósságot halmoztak fel (döntően hitelkártyákon). Az élettársa fel akar jelenteni sikkasztásért és csalásért, mert nem hajlandó elfogadni az elszámolásunkat, valamint minden pénzt magának követel. Összességében a szerződés ideje alatt többet (!) fizettem vissza nekik, mint amennyit ők adtak, minden pénzmozgás banki utalással történt, tehát nem nehéz bizonyítani. A kérdésem, hogy 1.ebben az esetben vádolhat-e ezzel a bűncselekménnyel, mivel anyagi kár nem történt; 2.Megtehetem-e, hogy utólag érvénytelenítem a kölcsönszerződésünket, és akkor az eredeti állapot helyreállítása miatt akár még nekem járhatna vissza pénz? 3. Beperelhetem-e rágalmazásért, illetve kérhetek-e kártérítést, ha bizonyítható, hogy a rágalmazásai miatt anyagi és erkölcsi károm keletkezett?
A válaszokat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.29. 05:22

ha ellentmondanak a meghagyásnak úgyis perré alakul.
A perindítás hatálya nem áll be a felperes további cselekményei nélkül.

zsuzsinyó # 2014.05.29. 02:48

Vásároltam egy ingatlant egy ingatlan kezelő cégtől ami végrehajtás,illetve árverezés alatt áll,most birtokba vételi szerződésem van,de nincs áram és viz ,mert ez utólag derült ki.Mi ilyenkor a teendőm mert nem engednek semmit se bekötni.Mennyi idő alatt irhatják a nevemre ?A végrehajtók nem válaszolnak.Mit tudok tenni ,mert igy nincs hova mennem ,mert eladtam a régi lakásom és mindenem ide fizettem.

MajorDomus # 2014.05.28. 22:42

Pontosabban a fizetési meghagyás jogerőre emelkedése után végrehajtást.

ha ellentmondanak a meghagyásnak úgyis perré alakul.

ObudaFan # 2014.05.28. 21:21

Fizetési meghagyásos eljárást kell indítani, aztán esetleg pert.

Dodi69 # 2014.05.28. 14:42

Üdvözletem!

A báyám nevében irok,mert neki nincs internete.
Olyan kérdésem lenne, hogy Keresztanyám halála előtt irt egy végrendeletet. Miszerint a budapesti lakást K Károlyra(kersztgyermekére 45 éves)kb:20 M ft.hagyta, a Fehérgyarmati lakást K Erzsébetre( Testvérének a kislányára hagyta 40 éves)kb 5 M ft, de olyan feltételekkel, hogy a másik (Ő az első született) keresztgyermek (B Bélának 49 éves)6 hónapon belől fizesenek ki 5-5 száz ezer (1 millió) forintot. Na most a bátyám, vagyis B Béla adott nekik még 3 hónap haladékot, vagyis 6 hónap helyett 9 hónap alatt kell volna kifizetni az 1 M Ft-ot.Eltelt a 9 hónap, de nem fizettek semmit. Már lassan 1 éve a végrendelet felolvasásának, és még mindig nem fizettek, csak 150 ezret. Mit lehet tenni, hogy megkapja a bátyám a pénzét. A másik két örökös már régen, 1 éve benne laknak a házban.De fülüket sem mozditják hogy kifizessék a bátyám részét. Segítséget szeretnék kérni, hogy mit tegyünk, tegyen a bátyám! Köszönöm a választ előre is!

MajorDomus # 2014.05.19. 21:35

Vagy a tanulság levonása!

monalisa1 # 2014.05.18. 11:26

A felszámolónál mielőbbi igényelőterjesztés, sorban állás...

Wildmann # 2014.05.18. 11:13

Erre a kérdésre szeretnéd a választ:
"Engem az érdekelne,hogy mi a teendő akkor,ha egy olyan pénzügyi céghez helyeztem el a pénzemet lekötésre,ami becsődölt?"

Ha vonatkozik rá az OBA kifizetés akkor szerencséd van. Ha nem akkor nem sok remény van rá.

Valószínű azért nem kapsz rá választ, mert nagyon homályos a "pénzügyi cég" megnevezés. Bank, takarék, befektetési alap, stb.

ArbE # 2014.04.26. 07:05

Megkérek szépen egy illetékest,hogy válaszoljon erre a kérdésemre(2014.04.23. 21:06),nagyon-nagyon fontos lenne!
Jelentős összegről van szó,amit évek alatt gyűjtögettem össze.Előre is köszönöm szépen!

MajorDomus # 2014.04.24. 19:47

Miért?
Milyen jogaidban vagy korlátozva?

ha nem jön haza időben,jogod van felpofozni!

mivel kiskorú,te felelsz érte.

Zoli888 # 2014.04.24. 15:28

Tisztelt Válaszadó!

Ingatlant szeretnénk vásárolni (hagyatéki örökségről van szó. A hagyatékolás már megtörtént több mint egy éve, de a közműveket még az örökösök még nem iratták a nevükre.
Az a kérdésünk, hogy az örökösöknek kötelességük-e a közműveket (villany, víz) átíratni, mielőtt az ingatlan eladásra kerül.
Az a mi problémánk, hogy az eladók kérésünkre az átírást megoldani, nekünk ezért gyanús az egész.

Válaszát előre is köszönöm!

Natim # 2014.04.24. 12:05

Segítséget szeretnék kérni!
Egy elkeseredett édesanya vagyok. Elváltam, két gyermekem van. A lányom 16 éves és 2 éve volt egy nagyon csúnya szemsérülése..majd a válásom..és most épp tinédzser.
De már nem tudom mit csináljak, ugyanis nem lehet rá sehogy se hatni. Súlyos magatartásbeli problémái vannak ( bántja a bátyját, engem is, mindennek elhord..ordít,szinte rohamai vannak ha valamit nem ér el, nem tanul, csavarog, éjszakákat kimarad, gond van vele az iskolában, panaszkodnak a modora miatt). Az a baj hogy társasházban lakunk és már a szomszédok is panaszkodnak.
Azt is tudom, hogy a baleset és a válásom nem lehet kibúvó a kötelességei miatt! De se szép szóval, se következetesen, sehogyan se tudok rá hatni.
Nem egyezik bele, hogy pszichológushoz menjünk.
Már annyira kikészülök, hogy a szívemmel van baj.
Nem tehetek semmit? Egy anyának nincsenek jogai, csak kötelességei??
Van valaki aki ebben segíteni tudna? Tudom, hogy így röviden leírva nem érezhető milyen súlyos is a probléma, de kérem valaki adjon tanácsot!

pazs # 2014.04.24. 11:47

A bojler meg a konvektor nem olyan ingóság, amit megörököltetek, még mielőtt leszerelnéd, akkor sem, ha ajándékba vettétek (pláne). Mondjuk értéknövelő beruházásként lehet elszámolási igényed, de nem szerelheted le.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.24. 11:40

Miért engedne? Övé az ingatlan. Az ingóságok kiadását követelheti a feleséged.

andriis # 2014.04.24. 11:08

Köszönöm válaszát! Bár mindent mi vettünk,és nem neki.... Most mégis övé lesz? Ès nem enget be.

zsaminda # 2014.04.24. 09:43

Szeretnék segítsèget kérni.Kormánytisztviselőként dolgozom számitásaim szerint idén évvégén meg lesz a korkedvezményes nyugdíjhoz kellő 40 évem. A férjem 2008-ban rokkant nyugdíjasként halt meg. Az a kérdésem, hogy ha élek a nyugdíjba vonulás lehetőségével akkor jogosult vagyok-e özvegyi nyugdíjra?Válaszukat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.04.24. 09:27

A felsorolt dolgok a lakás alkatrészei, osztják az ingatlan sorsát.

andriis # 2014.04.24. 07:17

Előre is köszönöm!

andriis # 2014.04.24. 07:15

Tiszteletem! Segitséget szeretnék kérni. A feleségem édesanyja ez év márc15én elhunyt. A lakáson amiben élt teljes haszonélvezete volt,a tulajdon részét pedig a feleségem unokájára iratta (aki sajnos down kóros beteg)igy az anyukája a törvényes képviselője. Az ingóságokat a feleségem örökölte,de itt jön a bibi... Mivel még idáig nem sikerült kiköltözni,nem engedi a tulaj. Tudni illik németbe élnek. És azt mondta lecseréli a zárat,és ha ujra hazajönnek,talán akko elvihetjük a butorokat stb.addig nem enged be.Ezt megteheti? Továbbá törvényt sértettem azzal,hogy nem értesitettük azonnal,a halálesetröl? Hozzáteszem nem is tudtuk,mert 15éve nem tudtunk róla.... Vagy ez nem is a mi kőtelességünk?Illetve felelőségre vonhatnak,ha leszerelem a konvektorokat,bojlert stb.Mert ezeket igazolni tudom,hogy mi vettük anyósomnak.Mivel egy tök üres lakást vett meg anno.Bár mindenképp leszerelem,csak lehet e jogi következménye?

ArbE # 2014.04.23. 19:06

Engem az érdekelne,hogy mi a teendő akkor,ha egy olyan pénzügyi céghez helyeztem el a pénzemet lekötésre,ami becsődölt?
Vissza tudom még valahogyan szerezni ezt az összeget,illetve csődeljárás után van esély rá?Szükségem lesz ügyvéd segítségére?
Előre is köszönöm szépen a választ!

Egyjogász # 2014.04.23. 18:50

A lakbért az ingatlan bérletéért fizeted a bérleti jogviszony időtartamára. Ha később megveszed az ingatlant miért kellene a bérleti díjat levonni a tulajnak az ingatlan vételárából? (Ez ugyanis azt jelentené, hogy ténylegesen ingyen használtad az ingatlanát a bérlet időtartama alatt).

Minden esetre a tulaj nagy balek lenne, ha ebbe így belemenne....

Timea87 # 2014.04.23. 12:51

Sziasztok!Párommal szeretnénk saját ingatlant vásárolni,de múlt hónapban járt le a gyes-em és még nincs munkahelyem.Kinéztünk egy házat 4.500.000ft lenne a vételára.A kérdésem mivel üresen áll szeretnénk kibérelni amit ügyvéd aláírásával hitelesített szerződésben foglalnánk hogy a kifizetett lakbért a tulajdonos levonja az árból hogyha sikerül hitelt felvennünk.A kérdésem hogyha 1-2 évig fizetünk lakbért ami 2 év alatt 720.000ft lenne felmutatható a bank felé önerőnek?Köszönöm!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.04.22. 19:04

andi74

Kérhetsz kizárólagos lakhatást a gyermekeiddel a közös lakásotokban.

MajorDomus # 2014.04.22. 18:22

1.fizessétek ki a terheket,s adjátok el.
2.adjátok ki bérbe s a bevételből törlesszetek.