Társasház - parkolás


gerbera317 # 2016.05.31. 11:56

A közös képviselő miért nem elég neked? Majd ő felszólítja őket, hogy hagyjanak fel ezzel a magatartással. Ha arra sem hallgatnak, ugyanezt bírósággal is ki lehet mondatni, végül pedig akár végre is lehet hajtatni.

nanemaaa # 2017.01.11. 13:51

OTÉK
(9) Felszíni gépjármű-várakozóhely (parkoló), rakodóhely és autóbusz megálló

  1. huzamos tartózkodás céljára szolgáló földszinti helyiség homlokzati nyílászárójához - a saját tulajdonú gépjármű kivételével - 5,0 m-nél,
  2. nevelési-oktatási, gyógykezelés, regenerálódás célját szolgáló helyiségek nyílászáróihoz - 20 gépjárműnél nagyobb befogadóképesség esetén - 10,0 m-nél

közelebb nem lehet.

nanemaaa # 2017.01.11. 13:52

42. §

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.11. 13:53

De társasházban az pont saját tulajdonú gépjármű - függetlenül attól, hogy melyik tulajdonostársé.

drbjozsef # 2017.01.11. 15:30

KBS,

vagy van valaki, aki folyamatosan járatja az autóját, mert csak így tudom elképzelni, hogy folyamatos a büdös és a zaj, és csak úgy "dől be" megállás nélkül. Ilyenkor csak lehet szólni, hogy ezt ne.

vagy nagy a forgalom, és folyamatosan jönnek mennek az autók, mondjuk mert szemben egy bolt van, vagy ilyesmi. Pláne, hogy ránézésre ez egy kicsi, zsákutca szerű hely. Ebben az esetben viszont valamit tehetnek, hogy mások oda nem parkoljanak.

Mondjuk, ha megvan az 5 méter akkor mind1.

MajorDomus # 2017.01.11. 19:03

Nehéz ügy. És hosszadalmas.

Szomorú örökös # 2017.01.12. 05:31

egylakóvagyok

Szerintem az óvoda dolgozói teljesen jól csinálják. Az óvoda előtti parkolót meghagyják azoknak a szülőknek, akik oda hordják a gyermekeiket. Egyébként meg minden ház előtti terület alapból közterület, tehát ha nem állnak el kapu- vagy garázsbejárót, akkor teljesen szabályosan áll ott meg bárki, ebbe nem lehet törvényesen belekötni. Azzal, hogy valaki vesz egy házat, azzal nem jár automatikusan kocsileálló hely a ház előtt. Ha új építésű házról beszélünk, ott is csak max. az udvaron belül kell lakásonként 1 parkolónak lennie, tudtommal ezt írja elő a törvény.

Bocsánat, de akit az ilyen zavar, az ne költözzön olyan helyre, ahol ezzel számolni kell.

nanemaaa # 2017.01.12. 06:49

Ha az óvoda dolgozói állnak oda, akkor örülj neki, mert ők reggel jönnek, délután mennek és kész. Ha nem ők állnának oda, akkor egyfolytában jövés-menés lenne, amit nehezebben viselnél el. Napi egy beállást és egy kiállást csak-csak ki lehet bírni városi környezetben.

nanemaaa # 2017.01.12. 06:56

Megjegyzem, hogy közterületi parkoló, mint a közút része nyilván építési engedély alapján épült, így a szabályosságát nem fogod tudni megkérdőjelezni. A gépjárművek hozzá tartoznak a városi, ma már a falusi élethez is.

drbjozsef # 2017.01.12. 07:46

Nem tudom pontosan mire és hogyan vonatkozik az idézett OTÉK rendelet, de az biztos, hogy Budapesten egytrillió olyan parkolóhely van, ami nem felelne meg neki, gyakorlatilag az összes belvárosi bérház előtti parkolók ilyenek, ahol a ház homlokzatától 1 méterre, a járda mellett vannak kijelölve a parkolók. Így is döglött ez a város, ha ezek nem lennének az lenne csak a fejlövés, a főváros bezárhatna. Meg gondolom az összes nagyvárosra igaz ez, sőt.

Szóval nekem fura lenne, ha generálisan 5 méteren belül nem lehetne parkolóhely.

nanemaaa # 2017.01.12. 08:30

drbjozsef
Szerintem saját telken belüli parkolásra vonatkozik. A közterületi parkoló építési engedély köteles, melyre nyilván az útügyi hatósági előírásokat kell figyelembe venni.

drbjozsef # 2017.01.12. 11:28

Micsoda? Az autóbusz-megálló, meg a 20 autónál nagyobb befogadóképesség, meg oktató-nevelő intézmény? Az én telkemen? Fura lenne.

MajorDomus # 2017.01.12. 20:42

Nem arra gondolt hanem a közterületen kialakitott parkolókra!

drbjozsef # 2017.01.13. 05:59

Én : "Nem tudom pontosan mire és hogyan vonatkozik az idézett OTÉK rendelet"

nanemaaa : "Szerintem saját telken belüli parkolásra vonatkozik."

Most ebből te azt gondolatolvasod, hogy mégis közterületre gondol, miközben saját telket ír? Vagy nekem nem jön le valami?

MajorDomus # 2017.01.13. 19:53

Majd megkeresem a fonalat...

gyuribacsi4a # 2017.01.22. 17:04

Üdvözlet!

Az a kérdésem lenne, hogy egy 4 lakásos társasházban lakom, ahol 4-5 éve a lakókkal a saját telkünkön kialakítottunk egy beton alapú parkolót. Az utcáról egy híd (árkok felett) és egy járdán át lehet beállni a társasházunk udvarába a parkolóba. Mindenkinek egy sáv áll a rendelkezésére, ahol 2 autó fér el egymás mögött. Úgy beszéltük meg, mindenkinek van egy helye (ha már költöttünk rá), a vendégek mögéjük állnak, mert az út szélén tilos a parkolás.
A gondunk az, hogy rendszeresen állnak be a szomszéd ház, bolt vendégei. Nos, 1-2 perc nem is baj, de sokszor van úgy, hogy órákra ott áll a kocsi a helyünkön. Ilyenkor 2 választásunk van, beállunk mögé, ami ha beáll pl. a szomszéd mellé, nem tud kiállni (én hagyok helyet, hogy jobbra/balra ki tudjon tolatni, de a lakótárs hiheti azt, hogy nálam van vendég, és majd kiállok mögüle ha menni akar. ), vagy elmegyek fél kilométerre arrébb, az útszélére. Ez azért rossz, mert gyerekkel, esőben, zebra nélkül átkelni az úton nem kellemes, bevásárlás után főleg.
Szóval, jogilag mit tehetünk? Tábla volt kint 2*, de ellopták, ha szólunk arra hivatkoznak, hogy nem tudták (pedig a hülye is látja, hogy hova tartozik az udvar.) Rendőrt hívni meg gáz, főleg, ha én akadályozom őt :).
Sajnos, olyan is előfordult, hogy télen megcsúsztam tolatáskor (akkor mögém állt az ismerelten), és meghúztam az illetéktelen gépjárművet, vagy a gyerek esett neki bicajjal. Direkt azért költöttem pénzt a parkolóra (nem is keveset), hogy könnyeben tudjak mozogni, stb. Volt amúgy, hogy hiába szólt a szomszéd bácsi, a beállónak állt feljebb és megfenyegette, hogy ha lejövök összeveri stb.
Köszönöm a választ.

Szomorú örökös # 2017.01.23. 05:13

gyuribacsi4a

Nem hinném, hogy gáz lenne rendőrt hívni, amikor gyakorlatilag ők a magánterületen állnak az ott lakók engedélye nélkül. Ki kell tenni, hogy kamerával megfigyelt terület és a jogosulatlan parkolókat elszállíttatják az ő költségükön. Egyébként parkolóőrök felszerelése sem rossz ötlet. Ilyen létezik akár elektromos verzióban is, azaz a kocsiból lehet működtetni.

http://telszkop.hu/…sgatlo_1.jpg

gerbera317 # 2017.01.23. 15:36

Azon gondolkozok, mit tehet ilyenkor a rendőr. Talán bírságol, feljelent, elszállíttat? Na de mire hivatkozva? Szabálysértés, bűncselekmény nem történik. Birtokháborítás, az igen, de azt meg nem a rendőr fogja megoldani.

MajorDomus # 2017.01.23. 21:48

Semmit.
Magánterület. Keritsétek le sorompóval vagy kapuval.

Nem tudtok összedobni egy massziv táblára,hogy ,,Magánterület ,,?

Szomorú örökös # 2017.01.24. 06:31

gerbera317

A közterület felügyelet tud csak ilyen esetben intézkedni. Nálunk is van ilyen udvar, amit kapuval lekerítettek, lezártak, de nagyon sokszor nyitva van mégis, azonban ez már kizárólag az ő ügyük. Ha bárki beáll, akkor tábla figyelmezteti, hogy elszállíttathatják jogszerűen az autóját, mivel az a társasház területe és meg is tehetik. Igaz még erre sosem volt példa, de azon az udvaron keresztül még másik két ház udvarára lehet beállni, valahol megértem, hogy nem szeretnék, ha közparkolóvá válna.

gerbera317 # 2017.01.24. 06:50

Közterület-felügyelet magánterületen? Hogyan?

Szomorú örökös # 2017.01.24. 06:52

gerbera317

Itt nálunk volt már, hogy egy társasház udvaráról a garázs elöl vittek el illetéktelenül ott parkoló autót. Miért ne mehetne a közterület felügyelet, ha erre megkérik? Vajon a rendőrség miért büntethet áruházi parkolók rokkant helyein, ha az magánterület? Márpedig az bizony kőkeményen az, nem közterület, mégis büntethetnek, de tudtommal csak akkor, ha az áruház engedélyezi, hogy megtegyék.

MajorDomus # 2017.01.24. 21:03

Egyetértünk !
Sorompó a megoldás!
A közterület felügyelő nem intézkedhet a társasház területén.

Szomorú örökös # 2017.01.25. 07:40

MajorDomus

Bocsi, de nálunk egy városi tulajdonban levő házkezelő cég egyik társasházának udvaráról lazán elvitték azokat az autókat, amelyek az udvarban mondjuk egy garázs elé álltak és a kihajtást akadályozták vele, de természetesen akik nem akadályoztak mást, azokkal nem tudtak mit tenni, bár a sok okos ott is nyomta, hogy el kell szállíttatni. Cikk is volt belőle. Azóta parkolásgátlóval oldották meg ezeknek az udvaroknak a behajtását. Szóval akkor ott hogy intézkedhetett a hatóság? Nyilván kihívták őket! Ebben az esetben gondolom intézkedhet.

Szomorú örökös # 2017.01.25. 07:41

MajorDomus

Ja, és ott nagy valószínűséggel rendőrt hívtak, az meg a közterületeseket.