Ingatlan elhagyására kötelezés


labotiti # 2015.03.06. 15:29

Kimaradt az előzőből, hogy annyit még megtudtunk, hogy J. ("nevelőapám") az elmúlt időszakban felkereste azokat az embereket, akik 18 éve segédkeztek az építkezésnél. Falun építkeztünk, jött minden "szeszbogár", ingyen volt az ital... Arra kéri őket, hogy majd tanúskodjanak mellette, ha arra kerülne a sor. De mit tudnak tanúsítani? Azon kívül, hogy J. és ők is jelen voltak az építkezésnél?! Neki berögződése, hogy azért nincs tulajdonhányada, mert az előző kapcsolatából (az házasság,a MAI NAPIG nem váltak el) van egy lánya és hogy ő ne örökölhessen innen, mivel neki (és a feleségének!) ott hagyta azt a házat,amiben éltek, mielőtt anyuval összekerültek. Épp emiatt ő tényleg úgymond 2 szatyorral érkezett a családba...
Egyébként a jegyzőkönyvet nem postázzák ki automatikusan? Vagy megvárják, hogy 15 napon belül ők mit adnak be és csak azután?

labotiti # 2015.03.06. 11:06

Kedves ObudaFan!
Nem született határozat, 15 nappal elnapolta a tárgyalást a bírónő. Vagyis 15 napjuk van, hogy benyújtsák a bizonyító erejű papírokat. De elképzelésünk sincs, mit tudna beadni! Legalábis valós bizonyítékot. Ott, helyben semmiféle papírt nem kapott édesanyám, mivel diktafonra beszélt a bírónő.
Hogyan lehet kikérni a jegyzőkönyvet?
A tárgyalás óta nagy a csend "nevelőapám" részéről.. Talán az ügyvédje javaslatára most "elnyugszik", amíg nem történik ítélethozatal?!

ObudaFan # 2015.03.06. 06:09

Most akkor született valamilyen határozat arra nézve, hogy hagyja el az ingatlant, vagy sem? Ha született, akkor ez egy ideiglenes intézkedés? Ki kellene kérni a tárgyalás jegyzőkönyvét és megnézni, mert látatlanban azért nehéz bármit mondani.
Ha nem született és megint erőszakoskodik, akkor megelőző távoltartást lehet kérni.

labotiti # 2015.03.03. 15:35

Tisztelt Fórumozók!
Mielőbbi segítségre lenne szükségem a következő dologban: édesanyám ingatlan elhagyására kötelezés jogcímen keresetet nyújtott be a lakóhelyünkhöz illetékes bíróságra a "nevelőapám" ellen. Az élettársi viszonyuk nagyjából 5 éve megszűnt (nem bejegyzett élettársak voltak!),viszont ő azóta sem hajlandó elmenni innen. Az ingatlan, melyben élünk, 1/1 tulajdoni hányadban édesanyám nevén van. 18 éve épült a családi ház, akkor már együtt voltak, viszont a ház az anyai nagymamám eladott házának árából épült, a volt élettárs "csak" a kétkezi munkát adta az építkezésbe, pénzt nem, emiatt a nagymamám annakidején két tanúval hitelesített papíron leírta, hogy a ház csak édesanyám nevén lehet. Így is történt. "Nevelőapám" egy alkoholista ember. Emellett rendkívül agresszív. Havi szinten minimum kétszer kint van nálunk a rendőrség, a családon belüli erőszak a mindennapi életünk része... Engem legutóbb január elsején bántalmazott, de "csak" könnyű testi sértés volt,mint általában, viszont most felülemelkedtem a félelmemen és látlelet vetettem, ill. megtettem a feljelentést is, jövő szerdán lesz az első tárgyalás... Kiskorú veszélyeztetése is fennáll már, mert én elváltam és kénytelen voltam hazaköltözni a 6 éves kisfiammal, aki állandóan végignézi ezeket a verekedéseket-vitákat... Tegnap volt az ingatlan elhagyására kötelezés első felvonása a bíróságon. "Nevelőapám" ügyvéddel érkezett. A bírónő felolvasta édesanyám keresetlevelét és felszólította az alperest, hogy 15 napon belül hagyja el az ingatlant. És erre felállt az ügyvéd, hogy nem úgy van az.. Mivel én nem lehettem bent a tárgyaláson, édesanyám pedig nagyon zaklatott volt, sok mindent nem is tudott elmondani, hogy mi és hogyan történt. A lényeg, hogy 15 nappal elnapolták a tárgyalást, annyi időt kapott "nevelőapám" és az ügyvédje, hogy benyújtsák a bizonyítékokat, hogy neki miért van joga itt lakni.. Annak ellenére, hogy 5 éve egy fillért nem fizet semmibe, hogy folyamatosan fenyegetve vagyunk, hogy ránk gyújtja a házat, ill. hogy ő két lehetőséget lát megoldásnak,ami úgy néz ki, hogy vagy őt vagy minket visznek el innen "tepsiben" - az ő szavaival élve. A bírónőnek előadta,hogy ő életében nem ivott többet napi 2 sörnél (csak a napi 7 dl vodka maradt ki...pedig kamionsofőr, du. 4-5 körül ér haza,hajnal 4-kor indul..), valamint azt állította,nálunk csak egyszer voltak rendőrök, tavaly decemberben, amikor mi nem találtuk a lakáskulcsot, holott ő zárt ki minket,ill. anyut a saját házából! Viszont erre a bírónő visszavágott, hogy "akkor miért is lesz jövő héten a könnyű testi sértéses pere?". Hát, ő csak egyszer bántott.. Igen. Aznap. A lényeg, hogy szeretnénk tudni, hogy mi az, amivel támadhatják anyut? Mit találhatnak ki ellene azért, hogy ő úgymond megvonja tőle a szívességi lakáshasználati jogot? Anyu tegnap este felhívott egy jogsegély szolgálatot, ahol azt állították, hogy ha az ügyvéd elég rafinált és beszerez ezt-azt, akkor akár a volt élettársának tulajdonjogot is bejegyezhet a bíróság. Ilyen létezik?? Teljesen kétségbe vagyunk esve, hogy semmit sem tehetünk ebben a helyzetben, hogy valaki, akinek semmi joga nincs itt lenni, amellett folyamatos terrorban tart minket, még ő nyerhet?? Paprikaspray-vel a zsebünkben mászkálunk itthon esténként.. Ennyit tudtak a rendőrök is javasolni, hogy legközelebb, mire kiérnek, le tudjuk állítani.. Ennyi a segítség. Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna valós tanácsot adni erre a helyzetre!