Lízing - B400


Dr.Attika # 2015.03.27. 17:53
Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.27. 11:34

Magánszemélyek kötik egymással.

Sherlock # 2015.03.27. 10:56

Szerintem is kell, mert a lízingbevevő könyveiben szerepel onnantól.

23. § (1) A mérlegben eszközként kell kimutatni a vállalkozó rendelkezésére, használatára bocsátott, a vállalkozó működését szolgáló befektetett eszközöket és forgóeszközöket - a bérbe vett eszközök kivételével -, függetlenül attól, hogy azok tulajdonjoga csak törvényben, szerződésben rögzített feltételek teljesítése után kerül át a vállalkozóhoz, továbbá az aktív időbeli elhatárolásokat.

(2)121 A vagyonkezelőnél a mérlegben eszközként kell kimutatni a - törvényi rendelkezés, illetve felhatalmazás alapján - kezelésbe vett, az állami vagy önkormányzati vagyon részét képező eszközöket is. Ezen eszközöket a kiegészítő mellékletben - legalább mérlegtételek szerinti megbontásban - külön be kell mutatni.

(3) Az eszközök között kell kimutatni a pénzügyi lízing keretében átvett eszközöket, továbbá a bérbe vett (a használatra átvett) eszközökön végzett beruházások, felújítások, valamint a koncessziós szerződés alapján beszerzett, megvalósított eszközök értékét is.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.27. 10:24

Köszönöm szépen!

Dr.Attika # 2015.03.26. 19:49

Nem kell, mert nem visszterhes vagyonszerzésről van szó.Elővettem az adatlap kitöltési útmutatóját. Megnéztem nem kell csak ajándékozás és visszterhes vagyonszerzés esetén. A nyílt végű csak bérlet.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.26. 18:39

Nyílt végű lízingbe adás tényének földhivatali feljegyzése iránti kérelemhez kell B400-ast mellékelni?