Több tulajdonú ingatlan eladása


Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.01. 20:39

Ez egyébként nem a tulajdonosok problémája, hanem a hülye vevőé. Vagy az te vagy? Bocs.

Bori Bori # 2015.09.01. 20:40

:D

Manna021 # 2015.09.02. 05:32

Köszönöm a válaszokat.

Nem-nem én vagyok érdekelt a dologban, csak egy ismerősömet szeretném meggyőzni, hogy ez nem úgy működik, ahogyan azt elgondolja.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.02. 06:57

Elnézést kérek, kicsit revideálnom kell magamat.
Ugyanis szigorúan elméleti alapon tulajdonképpen bárki eladhat olyan dolgot is, ami nem az övé, ettől a szerződés nem lesz érvénytelen - csak éppen az eladó kötelezettsége (ami alapvetően a meghatározott dolog átadása) kibővül azzal, hogy azt a dolgot - és főleg a tulajdonjogát - előbb még meg is kell szereznie.
Szóval egyezkedhet, alkudozhat, sőt szerződhet is a társtulajdonos az egész dolog eladására - csak aztán majd tudja is teljesíteni, amit vállalt.

Manna021 # 2015.09.02. 13:20

Na ez érdekes kezd lenni. Tehát, ha jól értelmezem a résztulaj odaígérheti a házat, akár szerződést is köthet,akár előleget vagy foglalót is vehet fel rá. De adásvételit nem tud kötni, /azt közjegyző, vagy ügyvéd előtt kell/ tehát nem tudja az ígéretét teljesíteni, mert esetleg a további tulajdonosoknak más az elképzelésük. Gondolok itt pl. arra, hogy lehet, hogy elővásárlási joggal is akar valamelyikük élni.
Mivel van egy 'komoly ígérete', ezért meg kell szereznie valahogy a ház teljes tulajdonjogát, akár vásárlással is?

Itt azonban jön a következő gubanc: Megtörtént a hagyatéki leltár, a résztulaj annak rendje-és módja szerint nyilatkozott a' vagyonról', ami nem más mint a ház és a hozzá tartozó telek, /természetesen a házat már kiürítették, vittek mindent ami mozdítható volt, de ez most mellékes/ valamint a temetési számlát nyújtotta be.
Az örökösök nevét bediktálta, de egyet...'egészen véletlenül'.. kifelejtett. / nem volt a szíve csücske az biztos, de hát akkor is örökös, legalábbis annak kellene lennie.
A hagyatéki leltár már útban van a közjegyző felé.
Mi ilyenkor a teendő?

Immaculata # 2015.09.02. 13:26

Minden örököst be kell jelenteni.

Manna021 # 2015.09.02. 13:41

Hát azt tudom, hogy be kell, illetve kellene! De nem történt meg! /mert a bejelentő, mint már leírtam, nem akarta!/ Akkor mi van?

Immaculata # 2015.09.02. 13:53

Bárki bejelentheti a közjegyzőnek, jelenleg még a tárgyalás előtt vagytok.

Bori Bori # 2015.09.02. 18:58

"mar nem eloszor, olyan ember hozzaszolasa utan mesz, aki tobbnyire azt sem tudja mit beszel?"

Konkrétan?

MrWatson # 2015.09.02. 21:04

Találkoztam egy hasonló esettel, ott egy örökös "felejtett el" 4 féltestvért bejelenteni. Hagyatéki megszületett, övé lett egy lakás amiben többek között nem fizette a közös költséget, és nem lakja.
A féltestvér érdeklődött, hogy mit tehet a lakáson történő végrehajtás megállítására és hogyan kahatják meg a hagyatékból a részüket a testvéreivel. A hagyatéki óta 2-3 év telt el.

Ti mit tanácsolnátok neki? Nyilván bíróság, de kivel szemben indítsa, mit kérjen és milyen esélyei vannak?

MajorDomus # 2015.09.02. 21:46

Põthagyatéki eljárás.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.03. 05:20

Az nem arra való - és a határideje is eltelt már.

Immaculata # 2015.09.03. 05:47

Minek? A tulajdoni igény nem évül el.

Immaculata # 2015.09.03. 05:51

A féltestvér érdeklődött, hogy mit tehet a lakáson történő végrehajtás megállítására és hogyan kahatják meg a hagyatékból a részüket a testvéreivel.

Pld. árverésen kívül a végrehajtónál kifizetik a tartozást. Szerződésben megegyeznek, vagy a bíróságtól kérik a tulajdoni hányadukat.
A végrehajtásra kifizetett összegre pedig fizetési meghagyást indítanak az adós ellen.

Immaculata # 2015.09.03. 05:53

Ha kifizetik az adósságot, akkor megszerzik az adós tulajdonrészét. A fizetési meghagyást arra az összegre kell indítani, ami az adós tulajdoni hányadán felül van.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.03. 09:24

A tulajdonjogi igények elbírálásának nem a póthagyatéki eljárás az adekvát fóruma. Amit az is mutat, hogy - mint említettem - a póthagyatéki eljárásnak egyéves jogvesztő határideje van.

Immaculata # 2015.09.03. 13:22

Sóhajt.
A póthagyatéki eljárás megindításának nincs elévülési ideje.

Egy éves elévülése a hagyatéki eljárás megismétlésének van, ahol helye lehet a hagyaték részesedési arányának megváltoztatása is.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.03. 13:44

Rendben, de itt akkor sincs helye a póthagyatéki eljárásnak - hiszen nem a hagyatékhoz tartozó tárgy, hanem örökös került elő. Olyankor pedig - ahogy mondod - a hagyatéki eljárás megismétlésének lenne helye. Csakhogy annak meg lejárt a határideje.
Miről is vitatkozunk?

(A jogvesztő határidő nem keverendő az elévüléssel.)

MajorDomus # 2015.09.03. 20:30

Vigyorog

,, Pótörökösi,, eljárás nincs?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.03. 20:44

De van. :) Azt hívják "a hagyatéki eljárás megismétlésének", mint arra a kolléganő rámutatott.

Manna021 # 2015.09.04. 07:05

Köszönet az eddigi segítségért.

Ismerősöm nagyon tanácstalan, mit tegyen? Tegnap ezt az emailt kapták.

''B.....-t küld el a foglalóért.Vigyétek el amit akartok,mert már hétvégén kezdik a felújítást a vevők.A hagyaték után azonnal fizetik a többit egy összegben.Ne kösd az ebet a karóhoz.''

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.04. 09:53

Ügyvéd...

Manna021 # 2015.09.04. 10:56

A levelezés így folytatódott, mi az álláspontotok?

Szia! A ház eladásától nem zárkózom el, hisz nekem is az az érdekem,de csak ha törvényes úton zajlik. Ezért szeretném, ha leírnád a szerződés, vagy megállapodás /vagy amit kötöttél/ pontos tartalmát. Köszi.

....X...... a teljes összeg....X..... foglalót adott a vevő.Teljesen megbízhatóak.A Többi pénzt azonnal fizetik a hagyatéki után.Az előző nem volt megbízhattó aki hitelre akarta megvenni.Pedig attól ügyvéd előtt vettük volna át a foglalót .Az ügyintézője is csaló már mindent hallottam róla.Amint levettük a táblát ,hogy eladó ezek azonnal jöttek,mert már egyszer megnézték,csak nem jeleztek vissza.Sürgősen kellett meggondolni mert amazokkal már másnap menni kellett volna az ügyvédhez.Este gyertek el odaadom a...X. foglalót ez így..X.. befizettem már .X..ezret a házra de még lessz..X.. ezer szemét és még tulajdoni lap.Amit elakartok még vinni azt is vigyétek el.A vevők eladták a házukat ,kezdenék a felújítást holnap.

Én ezt mind értem, de a megállapodás ,vagy akármi pontos szövegére vagyok kíváncsi amit te és a vevő aláírtatok.

El kell érte jönni és elolvasod Én holnap már dolgozom ,de a vevők már ott lesznek és találkozhattok is velük Egy fél oldal papír van ,de elég lett volna 6 sor is.A megbíhatóság a fontosUtólag .beszéltem X.Y. is a tanácsházán azt mondta ezek megbíhatóak.

De miért nem írod le, hogy mi áll a papíron?

HOSSZÚ MIRE VAGY KÍVÁNCSI
KÖTÖZKÖDNI AKARSZ
hANEM KELL A PÉNZ MAJD EGY ÖSSZEGBEN MEGKAPJÁTOK.
aZ ÁR GONDOLOM MEGFELELŐ,EZT MÁR MEGBESZÉLTÜK ,BALÁZSNAK IS ÍRTAM AZ ÜGYVÉDJE JÖN A HAGYATÉKIRA.

Nem akarok kötözködni,de szeretném tudni, hogy jogilag meg állja-e a helyét. X és Y is értesítve lett?

aZ NEM AZ ÉN DOLGOM OTT VAN X.Y. A KÖZVETÍTŐ,DE HA AKAROD ÉRTESÍTSED NEKEM VAN ELÉG BAJOM.
Te egy szőrszálhasogató vagy,Negatív ember.
De ha akarsz vonjál be egy ügyvédet és fizessed,Jobb annak adni a pénzt mint hogy a zsebünkben maradjon .AKIKmegveszik a házat készpénzesek ilyenkor elég egy kis papír darab,ők is így csinálták a sajátjukkal.Az X.Y. pénze is nálam van,ő is majd egyben megkapja és elosztják.
Aki mindig a dolgok borús oldalát nézik azok megbetegszenek,sikerült jól felidegesítened mint anyukát amikor még tudott beszélni.Próbáld meg mondíg a dolgok napfényes oldalát nézni,többre haladnál.
Az egészet ha fizetik akkor lessz ügyvéd!

Manna021 # 2015.09.04. 11:21

És mi történik, ha addig a 'vevő' birtokba veszi a házat?
A leírtak alapján, már holnap kezdik felújítani.

Manna021 # 2015.09.04. 11:37

Kedves Business Law!

Melyik személyre értette?... - aki ezzel kínlódik - .......