Illeték fizetés perben


Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.31. 16:59

Nem érted. Ez az ő álláspontjuk. De neked nem az ő álláspontjuk szerint kell eljárnod, hanem a sajátod szerint. Ha nem így teszel, az rontja a pozíciódat, hiszen minimum azt sugallja, hogy magad sem hiszed igazán, hogy igazad van.

én már megyek # 2012.05.31. 11:31

ahhoz előbb le kéne zárni a hitelt. Telefonon annyit mondtak, hiába utalom vissza a pénzt, attól még nem lesz lezárva a hitel, csak előtörlesztésnek fogják venni. Lezárni csak felmondással lehet. Akkor viszont nem elég a vételár.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.31. 11:08
  • né? Miért a feltételes mód. Az ember járjon el következetesen. Ha neked az az álláspontod, hogy elálltál a szerződéstől, akkor helyre kell állítanod az eredeti állapotot, vissza kell fizetned a kölcsön összegét - késedelmi kamattal.
én már megyek # 2012.05.31. 11:06

Az autókereskedő minden további nélkül visszafizetné a vételárat, hiszen az autó már nála is van. Azonban a bank nem böffen semmire.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.31. 10:58

Ha szerinted jogszerűen felmondtad a szerződést, akkor szépen fizesd nekik vissza a pénzt, és aztán várd, hogy ők beperelnek-e téged.
(Egyébként én olyat még nem láttam, hogy egy áruvásárlási kölcsöntől el lehessen állni. Ha van elég pénzed, hogy visszafizesd a kölcsönt, akkor miért volt rá egyáltalán szükséged.)

én már megyek # 2012.05.31. 10:46

Semmit nem ír. csak annyit, hogy 8 napon belül indoklás nélkül bármelyik fél elállhat.
A tértis levél megérkezett hozzájuk, és a válaszukban az állt, hogy lejárt a 8 nap. Hát persze, hogy lejárt, hiszen a 6 napon a visszautasítás után az első postán kézzel megírtam, elsőbbségivel feladtam de későn ért be.

ObudaFan # 2012.05.31. 10:36

Elég lett volna egy ajánlott levelet elküldeni. Nem ír elő a szerződés írásos formát az elállásra?

én már megyek # 2012.05.31. 10:34

Banki hitelre vettem autót.
A szerződés szerint indoklás nélkül elállhatok 8 napon belül.
A 6. napon indoklás nélkül elzavartak. Mivel papírt akartam kérni hogy ott jártam, és elutasítottak lecövekeltem a bankfiókban, mire rendőrt hívtak rám.
Továbbra is el akarok állni a szerződéstől, de már így sajnos lejárt a 8 nap. Mit tehetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.31. 10:24

Perelnem kell?” Miért, eddig miről beszélgettünk?

Mi lenne ha elmondanád, mi a konkrét problémád? Tán még segíteni is tudnánk.

én már megyek # 2012.05.31. 10:17

Akkor hogyan tudom véghez vinni?
Perelnem kell?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.31. 10:00

Pusztán megállapítást? Jobb esetben idézés kibocsátása nélkül elutasítják végzéssel, rosszabb esetben az első tárgyaláson ítélettel.

én már megyek # 2012.05.31. 09:58

Elmarasztalást, hogy tényleg szerződés szegés történt az én káromra.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.31. 09:48

Pontosan mit is kérnél abban a keresetben?

én már megyek # 2012.05.31. 08:48

Szerződés szegésért szeretnék pert indítani.
Mennyi lehet ennek az illetéke?

balazs01 # 2005.09.01. 06:27

Thommmassso!
Nagyon köszönöm, teljesen megértettem!!

thommmassso # 2005.08.31. 14:39

Balázs! Üdv! a perfeljegyzés azt jelenti, hogy a per megindításának a ténye kerül be az ingatlannyilvántartásba. A zálogjogosultak azok, akik ilyen minőségben mondjuk kedvezményezettként be vannak jegyezve a tulajdoni lapra. Általában bankok ezek. A tulajdoni la teherlap részén vannak.

Az ingatlan árverés útján való értékesítését lehet kérni, az ingatlan eladását nem igazán.
Az illetékfeljegyzési jogot bármely perben lehet kérni. Közös tulajdon megszüntetése esetén a pertárgy értéke a felperes tulajdoni illetőségének az értéke. Felperes aki elindítja a pert.

A Te esetedben tehát az 1/2-ed tulajdoni illetőség értékének 6 %-a lenne az illeték.

A perfeljegyzés megáll, mert tulajdonjogot érinti a per.

Az illetékfeljegyzési jogra ez a szabály:

60. § (1) Ha az illeték előzetes megfizetése a félnek jövedelmi és vagyoni viszonyaival arányban nem álló megterhelést jelentene, mentesíteni lehet az illeték előzetes megfizetése alól, különösen, ha a lerovandó illeték a fél és a házastársa, valamint vele egy háztartásban élő, általa eltartott gyermekei előző adóévben elért egy főre eső adóköteles jövedelme 25%-át meghaladja.

balazs01 # 2005.08.30. 12:14

Kedves tőled. Köszönöm azért.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.08.30. 11:45

pédául

balazs01 # 2005.08.30. 11:35

Eszemben sincs! Azért kedves Tőled, hogy feltételezed rólam, hogy tudom!:)
Talán bank? Abszoliút kezdő vagyok perlekedésben és "szakszavakban"!:)
Azért köszönöm!

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.08.30. 11:15

balázs01 most ugratsz??

balazs01 # 2005.08.30. 09:44

Kik azok a zálogjogosultak??

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.08.30. 09:42

az illeték feljegyzés az egy illeték előlegezése alóli kedvezmény
igen kérheted a perfeljegyzés elrendelést a bíróságtól
fontos hogy mindenkinek perben kell állnia még a zálogjogosultaknak is

balazs01 # 2005.08.30. 09:36

Igen, én az ingatlan eladását vagy a tulajdonrészem kifizetését kérném, nem azt, hogy megosszák az ingatlant használatra.
Ha nem a válóperen belül kérem ezt, hanem külön perben, akkor már kérnem kell az illetékfeljegyzést?

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.08.30. 08:31

szerintem itt nincs perfeljegyzés hisz gondolom mint házassági vagyonközösség fennállása alatt szerzet vagyontárgy az ingatlan fele-fele arányban a férjet és feleséget illeti
vk megosztás esetén módosíthatják ezt a felállást, de ahogy kiveszem te ez nem szeretnéd hisz az már most is 50-50 arányban illeti a tulajdonosait
ha természetben szeretnéd megosztani az már egy t közösség megszüntetés ott például kiell jogerős telekalakítási határozat is /sok esetben azonban nem lehet természetben megosztani/

balazs01 # 2005.08.30. 07:01

Köszönöm a válaszod, bár nem teljesen világos. De nyilván én sem voltam az.
Zajlik a válóperem, amiben szeretném kérni a vagyonmegosztást. Fele-fele alapon. Egy ingatlanról van szó, amiben mindketten élünk. A férjem nem akarja eladni, de kifizetni sem akar.
18 éves házasság után mondják ki a válást. Ezt azért írom, hogy értsd, miért kérem fele-fele arányban. Egyikünknek sincs bevitt vagyona.
Mindent közösen szereztünk az évek alatt.
Szerinted mik az esélyeim??