Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


Szomorú örökös # 2018.05.27. 21:47

MajorDomus

Szerintem akkor sem korrekt! Az Al Dzazira tavaly végig játszotta ezt a tornát, és az elődöntőben találkozott csak a Real Madriddal, akinek az az első meccse volt. Gondolkodj csak el rajta, hogy mondjuk a VB-n is Brazília vagy Argentína kihagyná az összes csoportküzdelmet és csakis az elődöntőben kezdenék a VB-t. Szerinted hogy hívnák őket? Tuti, hogy „csókos” lenne a becenevük, de hogy az igazságosságtól kurva messze van, az tuti.

Na fejezzük be az OFF-ot, nem akartam elvinni a témát, bocsi.

MajorDomus # 2018.05.28. 21:07

Rendben
(egyébként ezt hivják kiemeléses rendszernek)

Balaton1 # 2018.05.30. 12:37

Tisztelt Fórum tagok, pár kérdésem lenne:

  1. A társasházi közgyűlést júniusra hívta össze a közös képvisleő a törvényben foglalt május 31. helyett. Ebben az esetben a közgyűlés törvénysértő-e, szabályos-e, az ott esetlegesen elfogadott határozatok szabályosak-e? (Pl előző évi beszámoló elfogadása, adott évi költségvetés tervezet, közös költség emelés, stb).
  2. A társasház rendkívüli közgyűlésen tavaly ősszel elfogadott határozatokat, kerítésépítés, homlokzatjavítás, amelyeket azonban nem hajtott végre a közös képviselő, arra való hivatkozással, hogy nincs rá pénz és zet ő megbeszélte a számvizsgáló bizottsággal. A törvény viszont kimondja, hogy köteles végrehajtani a határozatokat, kérdezném, ezzel törvényt sértett-e?
  3. Közös képviselő a közgyűlési meghívóban szereplő előző évi beszámoló és idei évi terv sorokban több számítási hibát is vétett. Majd 1 nappal a közgyűlés előtt javította a számokat (amiket nem lehet tudni, hogy most már helyesek-e). Érvényes lesz e a szavazás, ha 1 nappal a közgyűlés előtt módosítja a számításokat?
  4. Közös képvisleő nem készít semmyilen kimutatást a rezsicsökkentésről társasházi és tulajdonosi szinten sem, ezek az adatok a közgyűlési meghívóban sem szereeplnek, ezeket ki sem függeszti. Törvényt sért-e ezáltal?

Előre is köszönöm a válaszokat.

gizi39 # 2018.05.30. 19:35

Tisztelt Jogászok!

Milyen arányban kell nemet mondani, hogy a közös képviselőt le tudjuk váltani bizalom vesztésének okán?

Hallottam 50+1 és 2/3-os arányt is. Melyik a törvényes?

Köszönettel:
Gizi39

MajorDomus # 2018.05.30. 20:39

Egyik sem!

Határozatképes közgyűlésen - ahol ez napirendi pont !!! - egyszerű közgyűlési többség !

kérdés11 # 2018.05.31. 09:03

Tisztelt Fórumtagok kérdésem lenne:

Első éves közgyűlés 30-án lett volna, de nem volt meg a kellő létszám.
Ismételt közgyűlés június 4-én lesz. Közben a határozott időre szóló szerződése lejárt a közös képviselőnek május 31.-én.
Tarthat-e közgyűlést júiusban és milyen jogai maradtak?
Ilyenkor mi van? Marad, megy, ujra kell választani?
Köszönném a sürgős választ!!!!!


Jogi Fórum ingatlanügyek Közös képvisel? felel?sségre vonása és egyéb problémák

Tiberis # 2018.05.31. 11:34

Szerintem, mivel 30-án még nem járt le a közös képviselő megbízatása, és ha az általa küldött meghívóban a június 4- i dátummal a megismételt közgyűlés szerepelt, akkor a közgyűlés és a megismételt közgyűlés is ebből a szempontból szabályosan lett összehívva. Az egy más kérdés, ha a meghívóban a közös képviselő választás nem volt meghirdetve.
Arról nem szól a törvény, hogy ki jogosult megnyitni a közgyűlést, de más szabályokból következik, hogy nyilvánvalóan az nyitja meg a megismételt közgyűlést, aki jogosultként összehívta. Ezután már úgy is levezető elnököt választanak.

MajorDomus # 2018.05.31. 19:36

Arról nem szól a törvény, hogy ki jogosult megnyitni a közgyűlést, de más szabályokból következ

már hogyne szólna!
A közös képviselő addig van hivatalban,mint ügyvivő ! mig új képviselőt nem választ a társasház,max. 90 napig,akár lejárt a szerződése,akár nem.

Innentől a többi kérdés felesleges!

a közgyűlést egyébként a Levezető Elnök nyitja meg.

Immaculata # 2018.06.01. 06:34

Balaton1

1. Május 31-e után tartott közgyűlés törvénysértő, de attól még szabályos, az elfogadott határozatok szabályosak.
Ennek jogkövetkezménye a Társasház bírságolása.
2. Amennyiben a közös képviselő a feladat végrehajtására nem rendelkezett elegendő pénzzel és végrehajtási határidővel, akkor nem mulasztott.
3. Amennyiben minden tulajdonostárs jelen van a közgyűlésen és elfogadja a módosítást, akkor érvényes, amennyiben egyes tulajdonostársak nem nyilatkoztak, akkor be kell tartani a 8 napos határidőt.

mikorméter # 2018.06.01. 06:47

Sziasztok!

Tegnap elmentem egy ilyen közgyűlésre nem saját ötlet volt csak érdekelt mert egyszer én fogom örökölni azt a kuplerájt és tudni akarom mi folyik ott és őrület hogy milyen állapotok mennek nem jutnak egyről a kettőre mindenki veri a tamtamot.

Komárom megyében Keresek egy ügyvédet vagy valamilyen jogi személyt akivel le lehet ülni és személyesen megbeszélni egy ilyen dolgot, hogy mi merre hány méter.

Balaton1 # 2018.06.01. 08:39

Immaculata

köszönöm a választ.

a 2. ponthoz annyit, augusztusban közgyűlési határozat elfogadásra került társasházi utcai kerítés építéséről. A közös képviselő elment az önkormányzathoz - településképi engedély kellett - amit megkapott, ebben a határozatban 2018. március 31. szerepelt, mint határidő. A közös képviselő viszont azt mondta, mivel nincs pénz a kerítésre, így nem csináltatja meg. Viszont augusztus óta eltelt 9 hónap, s mindössze "csak" egy 500e Ft-os kerítésről beszélünk, nem milliókról.

nonolet # 2018.06.01. 10:24

Blaton1

HONNAN lett volna a pénz?

Megszavaztátok a rá valót ?!
...és be is fizettétek?

Vagy eleve volt kasszában és elkülönítettétek e célra?

- -

Ugye tudod, hogy nem a közös képviselő szarja ám a rá való pénzt!
Hanem a tulajdonosok adják össze ...

MajorDomus # 2018.06.01. 20:41

mikorméter

na,akkor képzeld el,hogy nekem tegnap volt a 36-ik közgyűlésem!

nagy élmény a mi foglalkozásunk.

Immaculata # 2018.06.02. 04:09

Balaton1

A 2. kérdésre a válasz összetett.

Ha a kerítés baleset-, vagy életveszélyes, pld. kidől, vagy az elemei kilógnak a járdára, akkor azonnal meg kell csináltatni késlekedés nélkül.
A tulajdonosoknak jókarbantartási kötelezettségük van, amit hatósággal(építéselügyeleti) is ki lehet kényszeríteni.

A településképi engedély, szerintem nem véghatáridő, ha mégis az lenne, akkor is lehet halasztást kérni egyéb esetben.

Adam30 # 2018.06.02. 07:44

Üdv,

Az lenne a kérdésem, hogy megszavazhatják a lakók többségben azt, hogy nekem be kelljen fizetni a közösbe 1 hónapon belül 1 millió forintot? Akarnak csináltatni egy munkát de nincs rá elég közös pénz, így úgy gondolták megszavazzák hogy mindenki a saját pénztárcájából tegye be az 1 milliót!
Azt mondták ha nem megyek bele, akkor ideiglenesen 1 hónapra felemelik a közös költséget 1 millió forintra és utána ha nem fizetem be, közösköltség tartozás miatt elperelik a lakásomat!

Immaculata # 2018.06.02. 10:44

Minden határozatot 30 napon belül a bíróságon meg lehet támadni, ha sérti a kisebbség jogait.

osmi # 2018.06.02. 15:02

60

MajorDomus # 2018.06.02. 22:24

Kérj részletfizetést!

ragyasdezso # 2018.06.03. 09:34

Adam30

Olyan nincs, hogy ideiglenesen megemelik a közös költséget.

nonolet # 2018.06.03. 10:02

Nabummm.... megoldják 2 lépésben

  • megemelik

aztán

  • lecsökkentik

Mi gátolja?

Tán még az se tilos, hogy a 2 lépés egy döntésben történjen meg.

korrekt54 # 2018.06.03. 14:38

Segítség !!!!
Lemondott a közös képviselőnk!
36 lakásos társasház a Balaton mellett, amelyet csak a nyári 3 hónapban használnak a tulajdonosok!
Ha nem találunk közös képviselőt, mit tudunk csinálni ? Mi van akkor, ha a házból elvállalja valamelyik nyugdíjas, és mindannyian besegítünk neki?
A nyugdíjasnak hogy kell adóznia ? 40.000.-Ft volt az előző kképviselőnek a bére.

nonolet # 2018.06.03. 20:23

"és mindannyian besegítünk neki"

Ez marhaság, nem fog működni!
Max nagyon rövid ideig.... eleinte.

Nomeg jogilag is gáz!

MajorDomus # 2018.06.03. 21:11

Ha nem találunk közös képviselőt, mit tudunk csinálni ?

Kerestek egyet!

korrekt54 # 2018.06.04. 03:48

Nem olyan egyszerű a Balatonnál közös képviselőt találni! Ha elvállalja valamelyik nyugdíjas havi 40 ezer forintért, kell adóznia, és ha igen, akkor mennyit ?

Immaculata # 2018.06.04. 06:34

Kell egyáltalán adózni? A házban lakó kisnyugdíjas tiszteletdíjért látja el a feladatát és nem munkavállalóként.