Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


NEUM # 2010.05.16. 06:00

KÖZÖS KÉPVISELŐ DIJAZÁSA!
A közgyűlés az alábbi határozatot hozta, szó szerint idézem!
" a közgyűlés 2008. 06. 1-től xy-t a társasház közös képviselőjének választja meg 10.000, ft összegű költségtérítéssel"
Ha nem ad bizonylatot a költségtérítésről, mi jár neki és mennyi, ez alapján a szöveg alapján!( éves szinten!)
köszi

MajorDomus # 2010.05.15. 19:37

Aki nem tud arabusul, az
Ne beszéljen arabusul

A közös képviselő április 26-án bejelentette,hogy a tisztséget december 31-ig vállalja, s leköszön.
A ,közösségnek volt 4 hónapja hogy keressen valakit.
A 10 % csak abban az esetben kezdeményezheti a közgyülés összehívását, ha ezt a közös képviselő nem teszi meg, de megtette !

Amig nincs másik k.k, addig ő van hivatalban. Pont.

ragyasdezso # 2010.05.15. 19:28

osmi
A te álláspontod helytelen. Mert:
28. § (1) A közgyűlés kizárólagos hatáskörében határoz:

  1. a közös képviselőnek vagy az intézőbizottság elnökének és tagjainak, valamint a számvizsgáló bizottságnak a megválasztásáról, felmentéséről és díjazásáról;
osmi # 2010.05.15. 18:59

Nem értek egyet. Ha a kgy. nem fogadja el a k.k.lemondását, örök időkre k.k.? Hogy lehet erre kényszeríteni? Álláspontom szerint az 1/ 10 kezdeményezte kgy. az aktuális, de k.k.-t választani kell.

ragyasdezso # 2010.05.15. 16:41

NEUM

Mivel közgyűlési határozat nem lett hozva, ő ma is a képviselő. Az ő meghívója érvényes. A 10% kezdeményezhette volna, hogy a napirendi pontok közé vegyék fel a közös képviselő választást, de ha ezt nem tették, akkor „víz van”!

NEUM # 2010.05.15. 14:16

S.O.S.
Az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni!
A közös képviselő 2009. 04. 26-án lemondott 2009. 12. 31-ével.
Amelyet a közgyűlési jegyzőkönyvbe is beírt.
Határozat nem született róla! Csak a tény, hogy 2009. 12. 31-ig látja el ezt a funkciót.
Most ő szerint még mindig ő a közös képviselő, mivel közös képviselői jogon összehívta a közgyűlést.
Ugyanezt megtették a tulajdonosok 10%-a is!
Most kinek a meghívója a törvényes és érvényes meghívó a kiözgyűlésre!
Köszönettel

MajorDomus # 2010.05.11. 19:49

Mondjuk a könyvvizsgáló ezt nem is vizsgálja .

Iwi123 # 2010.05.11. 12:14

Az előző 11 évben olyan számvizsgáló bizottság volt, amelynek tagjai a barátai voltak. Tehát ők semmiért nem szóltak, és szerintük most is természetes, hogy nem kellett a volt közös képviselőnek közös költséget fizetnie.
Ez azért derült most ki, mert a számvizsgáló bizottság két régi tagja lemondott, és az uj tagok sok mindent nem értettek a könyveléssel kapcsolatban. Ekkor derült ki a nemfizetés ténye.

Volt hivatalos könyvvizsgálat is az idei évben, de ott semmilyen hibát nem tártak fel. Azt nem tudom és nem is értek hozzá, hogy a könyvvizsgáló azt nézte-e, hogy hány lakás fizetett költséget vagy csak azt nézi, hogy maga a könyvelés ténylegesen rendben van-e.

köszönöm a válaszokat

Iwi

ragyasdezso # 2010.05.08. 20:58

Iwi123

És mit állapított meg a könyvvizsgáló? Volt egyáltalán?

MajorDomus # 2010.05.08. 20:46

Ja, és az elmult 11 évben mit csinált a Számvizsgáló Bizottság ?

MajorDomus # 2010.05.08. 20:44

Számoljátok ki az összeget, s Fizetési Meghagyás a biróságon, 5 évre visszamenőleg. A többi elévűlt sajnos.
Talán járható út,hogy a többi 6 év fű.tésköltségeit a továbbiakban részletekben ráterhelitek !
Ha van lelkiismerete vállalja,ha nem a biróságon nem áll meg az ügy.

Iwi123 # 2010.05.08. 20:23

sziasztok

Az alábbi problémám lenne a volt a közös képviselővel.

Egy 65 lakásos társasházban lakom. A volt közös képviselő szintén tulajdonos a társasházban.
Idén február végén lemondott és ez után derült ki, hogy az elmúlt 11 évben, amig közös képviselő volt, nem fizetett közös költséget. ( Ez azért lényeges összeg, mert a társasház saját hőközponttal rendelkezik, és a közös költségben fizetjük a fűtés diját és a vizhasználatot is az egyéb szokásos közös költségi tételeken felül)
Amikor a Számvizsgáló Bizottság erre rákérdezett,hogy miért nem fizet, semmilyen régi határozatot nem tudott felmutatni, hogy miért nem kellett fizetnie.
Az lenne a kérdésem ,hogy ilyen esetben mit lehet tenni, hogyan lehet érvényesiteni, hogy az elmaradt közös költséget fizesse meg, illetve mennyi időre lehet kérni utólag, hogy fizesse meg.

köszönöm a válaszokat előre is
Iwi

MajorDomus # 2010.04.26. 21:04

Vagyis az Alapitó Okirat e rendelkezése nem hatályos ! Helyére a törvény szövege lép ! Május 31.-

ragyasdezso # 2010.04.26. 21:02

Lacek

Az ügyészség lépni fog, szóval siess! :lol:

MajorDomus # 2010.04.26. 21:01

Lacek !

A 2003.évi CXXXIII. Törvény 2004.év december 31-ig tette kötelezővé az Szmsz megalkotását..

Lényeges, hogy a törvény hatályon kivül helyezte az Alapitó Okiratok azon rendelkezéseit ,amelyek az uj törvénnyel ellentétesek !!!
Tehát a tiéteket is. Az ügyészség nem fog szmsz-t adni, de kinevez egy felügyeleti biztos-t aki összehivja a közgyülést, s felszámolja a jogsértéseket. Többek között az szmsz létrehozását is elősegiti.

Lacek # 2010.04.26. 20:34

ragyasdezso.

Köszi, ezt sajnos mi is tudjuk, de a bejelentéssel mit tudunk elérni, lesz belőle SZMSZ-ünk, mert akkor holnap rohanok. A leváltása pedig körülményes lesz, mert a két lépcsőház egy helyrajzi számon szerepel, és a másik lépcsőházban csókos! :(

Üdv.

ragyasdezso # 2010.04.26. 20:29

Lacek

Ügyészségi bejelentés!

  • mihamarabb leváltani a k.k. mert megerőltető neki a munkakör! :lol:
Lacek # 2010.04.26. 20:02

"Nem !

Az Szmsz-t kötelező létrehozni !

Az Alapitó Okirat nem lehet ellentétes a társasházi törvénnyel, aszerint május 31-ig kell az elszámoló közgyülést megtartani."

Köszönöm a gyors választ! A társasházi trv-el nem ellentétes, hiszen a törvény azt mondja ki, hogy SZMSZ-ben meghatározott időpontig, de legkésőbb máj. 31.-ig kell megtartani. Itt jön a bökkenő, nincs SZMSZ-ünk. A társaház alapítója akkor készült, mikor még SZMSZ létrehozása nem volt szabályozva, most már pedig a k.k. arra hivatkozik, hogy felesleges, sok pénz, stb....

Ami még egy gond, hogy pár éve a társasház két lépcsőháza különvált (külön pénzügyi, gazdálkodási célok) és a két lépcsőház alapítója egy.

Erre valami ötlet? Hogy lehetne mégis az SZMSZ-t kiharcolni?

Üdv.

MajorDomus # 2010.04.26. 19:50

Nem !

Az Szmsz-t kötelező létrehozni !

Az Alapitó Okirat nem lehet ellentétes a társasházi törvénnyel, aszerint május 31-ig kell az elszámoló közgyülést megtartani.

Lacek # 2010.04.26. 19:32

Üdvözlet.

Nekem egy kérdésem volna, remélem valaki tud ebben segíteni. A társasházunk nem rendelkezik SZMSZ-el, csak alapító okirata van, melyben a zárszámadó közgyűlés megtartásának időpontja rögzítve van, ami legkésőbb tárgyévet követő év március 31.-e. Azt szeretném tudni, hogy ez a dátum kötelezi-e a közös képviselőt a közgyűlés megtartására az adott időpontig, vagy sem.

A válaszokat előre is köszönöm!

teknyoc # 2010.04.22. 18:23

Nandy Ezen már túl vagyunk.Próbáltam neki a jogaimat elmagyarázni de elhajtott azzal hogy ők így határoztak maguk között.Úgy látszik néhány emberre nem vonatkozik a törvény.

nandy # 2010.04.22. 17:03

Egy biztos: a hirdetőtáblára nem rakhatja ki név szerint a tartozásokat. Még úgy sem, hogy a név nem szerepel, de az emelet, ajtószám igen, mert már abból is be lehet azonosítani a nemfizető személyeket.

Postaládába bedobhatja, mert onnan - jó esetben - csak a tulajdonos szedheti ki, illetéktelen nem fér hozzá. Közgyűlésen is elmondhatja.
Szerintem azonnal írj neki levelet, hogy lefotóztad a "bizonyítékot", tanúid is vannak, szóval szedje le nagyon gyorsan az irományát a lépcsőházi faliújságról...

teknyoc # 2010.04.21. 23:00

Egy közel száz lakásos társasházban lakom.Van három havi közös költség elmaradásom,ez itt egy 30.000 Ft körüli összeg.Volt pár kemény hónapja a családnak,kis gyerek is van.Már van munkahelyem dolgozom,de még nem értük utol magunkat teljesen.Tegnap reggel óta a nevünk a lépcsőház hirdetőtábláján van.Látja mindenki.Szerintem ezt azért nem kellett volna.A közös képviselőnk olyan ember aki szereti a másikat megszégyeníteni mások előtt.reggel mikor megyek megyek dolgozni már vár a ház előtt este mikor jövök vár a ház előtt, a párom mikor viszi a kicsit sétálni fenyegeti mindenféle bírósági nyavajával.Mások előtt hangosan mondja hogy mi a helyzetünk hangosan hogy más is hallja csak azért is mert szerinte ez jó.Kint az utcán a ház előtt.Ezt lehet? Ez nem súrolja kicsit a személyiségi jogok megsértését?(Ptk. 76-85)

ragyasdezso # 2010.04.21. 11:18

lako01

Az írásbeli szavazás törvényes. Ha leváltjátok, ő már nem vehet részt az új k.k. megválasztásában. A közgyűlés az SZVB tagjait hatalmazza fel a kiválasztásra!

herbert # 2010.04.21. 06:01

TISZTELT FORUM EGY NAGY PROBLÉMÁM VAN SAJNOS ELAKARJÁK . ÁRVEREZNI HÁZAMAT MERT NEM TUTAM FIZETNI NAGYON KICSI ROKAT JÁRADÉKOM. MIKOR KÉRTEM ESZT A HITELT A BROKER SZT MONTA HOGY NEM KEL SOKAT FIZETNI MINDEN HONABAN DE SAJNOS NEM UGYLET PONT VÁLSÁG JŐTBE ROMLOT A MAGYAR PÉNZ. ÉS EMELKEDET A VALUTA ÉS SAJNOS NEM BIRTAM FIZETNI ANYIT .ÉS IGY BAJBA LETTEM NEM TUDOM MITÉVŐ LEGYEK MOZGÁSÉRÜLT VAGYOK 2FOKOZAT 100 SZÁZALÉ KOSBAN VAGYOK..PROBÁLTAM MINDENT DE NEM SIKERŐLT SEMI EGYEDŐ ÁLO VAGYOK. NAGYON KICSI A JŐVEDELMEM HISZ ENIVALORA IS ALIGVAN.. KÉREM A TANÁCSÁT MITÉVŐ LEGYEK 53ÉVS NEM SZERETNÉK AZ UTCÁN LENI..ELŐRE IS KŐSZŐNŐM..