Ingatlan árverés, haszonélvezettel?


Lottóláz # 2019.01.01. 02:29

Jó estét. Ugye Te ügyvéd vagy?

Nem értem, miért a végrehajtóval lenne a vita?

Hát a végrehajtó úgy döntött (mindegy hogy miért és hogyan), hogy az ingatlan az árverés után tehermentes lesz. Ezt írta bele az árverési jegyzőkönyvbe is.

Ez az árverési jegyzőkönyv pedig olyan, mint az ítélt dolog, annak tartalmát senki sem vitathatja, még a Földhivatal sem. Ha az árverési jegyzőkönyvben tehermentes szó szerepel (és ez nem lett vitatva korábban végrehajtási kifogással), akkor azt mindenkinek el kell fogadnia, hogy tehermentes, azt nem bírálhatja felül a Földhivatal sem.

A Földhivatalnak engedelmeskednie kell a végrehajtó döntésésének, ami döntés az az, hogy az ingatlan tehermentes. A földhivatalnak csak be kell jegyeznie a végrehajtó döntését. A végrehajtó döntését (még akkor is ha rossz lenne) nem változtathatja meg a földhivatal.

Nem?

De korábban is ilyen válaszok hangzottak el itt a fórumon. Idézem:

"Ha a hirdetmény tehermentest ír, akkor igen, törölve lesz a haszonélvezet is. Hogy miért az neked mindegy, és mi sem tudhatjuk, de ilyenkor jellemzően az adós szülei is érintettek a tartozásban (pl. adóstársak vagy kezesek), ez esetben a Vht. szerint a haszonélvezetük is törölhető árverés esetén."

Márpedig nálam is az van, hogy a hirdetmény tehermenteset ír.

Most akkor hogy van ez?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.01.01. 01:35

Nem a földhivatallal van neked vitád, hanem a végrehajtóval.

Lottóláz # 2018.12.31. 23:11

sziasztok fórumozók

Boldog Új Évet mindannyiótoknak

köszönöm szépen előre is a válaszaitokat

Lottóláz # 2018.12.31. 19:14

Sziasztok!

Képzeljétek, hogy jártam!!!!

bkrisz-hez hasonlóan kinéztem egy ingatlant az MBVK oldalán. Az árverési hirdetmény ugyanazt tartalmazta, amit bkrisznél. Tehát: tehermentes, beköltözhető, nincs olyan személy, aki ne költözne ki.

A tulajdoni lap itt is tartalmazott haszonélvezeti jogot, pont úgy, mint bkrisz-nél.

Az árverési jegyzőkönyv is azt tartalmazza, hogy az ingatlan tehermentesen kerül árverésre.

Ezek után a Földhivatal bejegyezte (tehát már nem széljegy, hanem határozat), hogy minden teher lekerült, kivéve a haszonélvezet, mert az rajta maradt a tulajdoni lapon.

Most mit lehet csinálni? Gondolom fellebbezés?

Azt is olvastam, hogy itt, tehát ha jól tudom, kötelező a jogi képviselet (Res Immobiles).

Azt is olvastam, hogy ilyen jogi képviselő csak ügyvéd és ügyvédi iroda lehet, de nem szerepel az ügyvédjelölt (Taxative felsorolás)

Van nekem egy kedves barátom, akivel még gimiben voltunk osztálytársak. Ő azóta ügyvédjelölt lett, de még nem ügyvéd. Őt felkérhetem a földhivatali fellebbezés elkészítésére és benyújtására?

drbjozsef # 2018.12.26. 16:04

bkrisz,

Ha a hirdetmény tehermentest ír, akkor igen, törölve lesz a haszonélvezet is. Hogy miért az neked mindegy, és mi sem tudhatjuk, de ilyenkor jellemzően az adós szülei is érintettek a tartozásban (pl. adóstársak vagy kezesek), ez esetben a Vht. szerint a haszonélvezetük is törölhető árverés esetén.

gerbera317 # 2018.12.26. 08:41

Ne az árverési adatokat nézegesd, hanem az árverési hirdetmény olvasd el!

bkrisz # 2018.12.25. 23:25

Sziasztok!

MBVK oldalán kinéztem egy társasházi lakást! Árverési adatoknál ezt írják:
Sikeres árverés esetén sem törölhető jogok: minden jog törölhető (tehermentes)
Beköltözhető : igen
Sikeres árverés esetén sem köteles kiköltözni: nincs ilyen személy

DE a tulajdoni lapra haszonélvezet van bejegyezve.A haszonélvezők a tulajdonos szülei!

A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben a haszonélvezeti jogot is törlik, ha megvásárolom az ingatlant?

Előre is köszönöm a válaszokat!

drbjozsef # 2018.11.05. 19:55

Ugye nem gondolod,hogy saját költségből másol neki kulcsot a haszonélvező, amikor köze nincs a tárolóhoz, meg a többi nyavajádhoz, ha pedig az ingatlant akarja ellenőrizni, akkor szépen becsönget a haszonélvezőhöz, az beengedi, és a jelenlétében megtekintheti a lakást.

Ha a tárolóban akar turkálni, meg közgyűlésre járni minden héten kétszer (mert ahhoz kell ám kulcs), azt kérjen csak a tulajdonosi jogán szépen a közös képviselőtől - és akár fizesse ki neki, nem a közösség pénzéből kell kapnia. Bár abból is kaphatna, ha a többi tulajdonos is abból kap, elvégre ugyanolyan tulajdonos mint az összes többi.

MajorDomus # 2018.11.05. 19:23

Mert ő van birtokon belül.
Ugye nem gondolod,hogy a közös költségből másolnak neki kulcsot,mkor a lakásában ott él a használó.

drbjozsef # 2018.11.05. 19:15

MD,

Mindehez mi a köze a haszonélvezőnek? Miért neki kellene kulcsot adnia?

MajorDomus # 2018.11.05. 19:01

Azért mert a tulajdonát jogosult ellenőrizni,s amennyiben azzal a haszonélvező nem él,használni is,továbbá a lépcsőházban tartott közgyűlésre is be kell jutnia. Továbbá a közös tulajdonból őt megillető rész használatához.
Például a biciklitárolóba betegye a bringáját.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.11.04. 14:54

Miért kellene?

kismagda # 2018.11.04. 14:51

A társasház egyik lakását árverésen, haszonélvezettel megvette egy kft. Kérhet e a kft kulcsot a lépcsőházhoz a haszonélvezőtől, egyáltalán kell e kulcsot adnia?
Segítségüket előre is köszönöm. Kismagda


Én vagyok a tulajdonos és van egy haszonélvez?. Kötelezhetem e a haszonélv?t arra, hogy lépcs?házkulcsot adjon nekem (tulajdonosnak)? Köszönöm.

mme deer # 2018.06.18. 15:17

nem tudom, én túlvagyok egy csúnya válóperen és logikusan gondolkodva is értek meglepetések a másik fél által.
Inkább kérdezek.
nektek, akik ezzel foglalkozotk ez más szemszög.

nonolet # 2018.06.18. 11:00

Meg annak is aki logikusan gondolkodik...
Miközben elgondolkodik a témán és az eljárásban szereplők céljain, lehetőségein.

mme deer # 2018.06.18. 10:07

Ez annak világos, aki ismeri a jogszabályokat, feltételeket, kiskapuk nélkül.
köszönöm a magyarazatot.

gerbera317 # 2018.06.18. 09:56

1: Holtig tarto haszonélvezt XY-ra - Ebből gond lesz... ha nem ő az adós.
Ha beköltözhető az ingatlan, akkor a haszonélvező egyben valószínűleg adós is, az ingatlan pedig beköltözhető. Ha a jelzálog is ott van, akkor nem valószínűleg, hanem biztosan adós. Ez azt jelenti, hogy aki ott lakik, sikeres árverés után köteles kiköltözni. Mi nem világos ebben?

Csak fura, hogy elárverezik 20M ért, miközben 100M a tartozás
A végrehajtást kérő(k)nek pénz kell, nem igatlan. Ráadásul az ingatlan nem is osztható fel a hitelezők között. Ezért az ingatlant elárverezik, és a befolyt vételár már felosztahtó. Ráadásul a hitelezők éppen azt kapják, amit vártak: pééénzt. És ha csak húszmnillió folyik be százmillió helyett, akkor így jártak, de legalább pénzt kapnak, nem pedig penészes falakat. Vágod?

Az árverési vevő ne fogalkozzon a hitelezőkkel, azok se foglalkoznak a vevővel! Az árverési vevő dolga, hogy megfizesse a vételárat, és vigye boldogan az így megszerzett vagyontárgyat.

oligaliga # 2018.06.18. 08:37

mme deer

De olyat is olvastam itt a fórumon, hogy a bank nem elégedett meg a végrehajtáson befolyt összeggel Ettől tartok, akkor mi van.

Semmi. Az adós nem te vagy, a tartozásai nem rád tartoznak, a végrehajtást kérő nem téged fog üldözni.

mme deer # 2018.06.18. 08:22

"meg a szintén sokmilliós végrehajtási jog, szinte az összes bank felé?”

Rossz hétfő reggele lett gerberának.
:)"

:) :) elnézését kérem utólag is a hétfői kezdésért,
Ha igy van, az jó. Csak fura, hogy elárverezik 20M ért, miközben 100M a tartozás. Ha jól értelmezem egyáltalán a tulajdoni lapon szereplőket.. És a bank ezt elfogadja. Érted?
Nyilván nem akarok belevágni hülyeségbe, de még egy ügyvédi óradíjat sem kifizetni feleslegesen, ha ez egy tök evidens dolog, hogy így van. Törlik, és csá.

De olyat is olvastam itt a fórumon, hogy a bank nem elégedett meg a végrehajtáson befolyt összeggel Ettől tartok, akkor mi van.

Köszönöm a válaszokat.

nonolet # 2018.06.18. 07:28

mme deer

"1: Holtig tarto haszonélvezt XY-ra"

Ebből gond lesz... ha nem ő az adós.

Hogyan rakod ki onnan?
Sehogy.

ius latratus # 2018.06.18. 07:19

meg a szintén sokmilliós végrehajtási jog, szinte az összes bank felé?

Rossz hétfő reggele lett gerberának.
:)

drbjozsef # 2018.06.18. 05:28

mme deer,

Minden jelzálogjog, végrehajtási jog törölve lesz a tulajdoni lapról árverési vétel esetén, pont ez az árverés (egyik) lényege.

mme deer # 2018.06.18. 00:25

Beköltözhető ...
és a sokmilliós jelzálog?
meg a szintén sokmilliós végrehajtási jog, szinte az összes bank felé?

gerbera317 # 2018.06.18. 00:09

Azt jelenti, hogy beköltözhető.

mme deer # 2018.06.17. 20:57

Üdvözlet!
Árverésen kinéztem az ingatlant, adatai szerint 1/1 tulajdonú, beköltözhető.
Nézem a tulajdoni lapot:
1: Holtig tarto haszonélvezt XY-ra
2. Végrehajtási jog (x M Ft, ez rendben van) DE
3: Jelzálogjog XXX M Ft , nem kevés.

ez mit jelent az árverés nyertese szempontjából?