egyszemélyes ügyvédi iroda


Kovács_Béla_Sándor # 2008.11.03. 14:00

:)

Legislator # 2008.11.03. 12:28

Már bocsánat, de történetesen van egy Justinianus: Institutiones is, így a dolog messze nem egyértelmű.


Sunshine after the rain.

websas # 2008.11.03. 12:08

Ezt most tényleg kérdezed ?????

mert akkor borzasztó!!!

websas

Legislator # 2008.11.03. 11:41

Gaius: Institutiones c. művére gondolsz?


Sunshine after the rain.

justizmord # 2008.10.25. 21:50

Hi,

A "Institutionem" megtalálható valahol magyarul? Vagy legalább kivonatosan?


Iniuria non excusat iniuriam

Prosecutor (törölt felhasználó) # 2008.10.25. 20:59
Prosecutor (törölt felhasználó) # 2008.10.25. 20:49
Gaius Noster # 2008.10.25. 17:12

Sziasztok!

Szeretnék egyszemélyes ügyvédi irodát alapítani, s ehhez kérnék néhány gyakorlati jellegű tanácsot.
Elsősorban az alábbi kérdések érdekelnek, de minden hasznos információt örömmel fogadok:

  • Az Ügyvédi tv. 67. § (2) szerint irodát egy vagy több ügyvéd alapíthat. Hogyan hidalom ezt át az alapító okirat elkészítésében, ha még nem vagyok ügyvéd? Esetleg találok-e valahol mintát az alapító okirathoz?
    • Az iroda vagyonának elegendő-e, ha "csak" a berendezést, technikai eszközöket adom apportba, közel 1/2 M Ft értékben (vagyis kell-e kp.)?
  • Hogyan tudok MÜBSE tag lenni, felelősségbiztosítást kötni (a kamarai jelentkezéssel egyidőben, előtte, v. utána)?
  • Hogyan kell adóznom, hogyan tudom "kivenni" a pénzt (adó- és járulékfizetés után)?
  • Mennyi idő a felvételi eljárás a Budapesti Ügyvédi Kamaránál?

Lehet, hogy nevetségesen egyszerűek a kérdések, de számomra - aki ezideig elméleti jogászként tevékenykedtem - nem egészen egyszerűek az Ügyvédi tv-nek az egyszemélyes ügyvédi iroda alapításával kapcsolatos keretrendelkezései.

Ha a kérdéseimmel vagy a témával kapcsolatban használható információkkal tudtok segíteni, előre is nagyon szépen köszönöm!

Üdvözlettel: Gaius