Nem fontos, csak nekem...


Impossible # 2009.01.10. 15:11

Kacsa,

lol

és köszönöm az infót! :)
Ingyenes oktatás??? Hát jó tájékozatlan vagyok akkor, ehh, ilyenről sem hallottam még...

Kacsa1111 # 2009.01.10. 15:11

Kedves Impossible,

nem vittem semit sehova, minden ott van, ahol lennie kell:)))


Kacsa11

Kacsa1111 # 2009.01.10. 15:10

ja és ajánlom figyelmedbe a bécsi egyetemet - elég jó képzései vannak úgy hallottam...ha már mindenáron német képzést szeretnél:)


Kacsa11

Kacsa1111 # 2009.01.10. 15:08

egyébként a zop eccerűbb a kds-nél, szóval, ha elég a jogi karokra, akkor inkább azt célozd meg...


Kacsa11

Impossible # 2009.01.10. 15:08

Hát akkor ügyes, hogy ilyen fiatalon itt tart. Legalábbis nekem az a benyomásom, hogy már sokra vihette...

Igen, az jó lenne, ha megkérdeznéd az ismerősödet, nekem erről se kép se hang...mondjuk még ráérek, de az ember szeret kicsit előre tervezni. Azért "érek rá", mert marhára nincsen KDS-em. :D De mivel a német megy legjobban (franciához, angolhoz képest), német dolgot kellene becélozni.

Kacsa1111 # 2009.01.10. 15:08

Kedves Impossible,

hogy jött ki a 40?:))) nem vagyok annyi, de tény, hogy még a múlt évezredben néztem rá a DAAD-re, ami akkor még sok segítséget nem nyújtott, mert az EU még messze volt tölünk (az oktatás ugyan ingyenes volt már akkor is, de ösztöndíjat csak EU-s hallgató kaphatott, ha jól emléxem - ezért önerőből kellett volna kimennem), valamint ránéztem néhány német egyetemre, leginkább a Westfälische Wilhelms-Uni-ra Münsterben...
végül a dologból csak annyi lett, hogy kint lébecoltam pár hónapot és bejártam a rajna völgyi borpincéket (is)...:)))


Kacsa11

Legislator # 2009.01.10. 14:59

Ismerek valakit, aki vagy az LLM-et, vagy a PhD-t csinálta Németországban (a másikat az Egyesült Királyságban). Megkérdezzem?

Azért Kacsa messze nincs még 40:-). Szerintem.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.01.10. 14:48

Egy indiszkrét kérdés: Kacsa, mivel én nem láttalak élőben...te mégis hány éves vagy? 40? :D

Impossible # 2009.01.10. 14:46

Kacsa,

ha úgy van, ahogyan mondod, az elég gáz...akkor még várnom kell egy darabig, amíg kijutok. :D Szóval célozzam be a KDS-t? Te miket nézegettél?

Leg,

valami építő jellegű hozzászólás esetleg? :D

Legislator # 2009.01.10. 14:05

Impi,

Esetleg mit szólnál a német jogászi világképhez?


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.01.10. 13:18

Kedves Impossible,

9 éve is annak (sőt majdnem 10), hogy németországi egyetemeket nézegettem, szóval nem túl friss az infóm...
a ZOP és a KDS csak nyelvileg ugyanolyan nehézségű, ettől még két nagyon különböző vizsgáról van szó.
Jogi karra a ZMP nem elég.


Kacsa11

Impossible # 2009.01.10. 12:56

Kacsa,

a ZOP és a KDS a Goethe Institut szerint azonos nehézségű, és mindkettő C2 szintnek felel meg; a GDS pedig már nincs besorolva az EU-s szintezésbe, az már C2 feletti, a Goethe Institut megfogalmazásában "csaknem anyanyelvi szint". A ZMP, ami C1 szintnek felel meg, mentesít egyes németországi egyetemeken a nyelvi felvételi alól, a ZOP és a KDS (C2 szint) pedig az összes egyetemen mentesít, a GDS szintén.

Hogy az LLM-képzések esetében mi a helyzet, azt viszont már nem tudom. Mennyire ismered a német LLM-eket? Kíváncsi lennék, mit ajánlanál. :) (Ok, tudom, függ ez attól is, hogy "mit szeretnék", de arról még fogalmam sincs, egyelőre egy általános rálátás kéne a dologra...még az sincs. :D )

Kacsa1111 # 2009.01.10. 12:00

Kedves Impossible,

természetesen van német LLM is, de az sokkal ritkább...
a német egyetemeken még réges-régen, amikor nézelődtem, akkor a Goethe Institut GDS-t, KDS-t, vagy minimum ZOP-t kértek...nem tudom, hogy még mindig léteznek-e ezek a kategóriák.


Kacsa11

Impossible # 2009.01.10. 11:02

Hát a TOEFL-nél az a szar, hogy 2 évig érvényes. Szerintem úgy lenne jó, ha két évig lenne hatályos. Vagy lehet, hogy az érvényességet így értik? Nade Te nagyon bele vagy buzulva az ngolba, ahogy látom, valahogy mindenből azt hozod ki, hogy angol... Pont németet kérdeztem, de mindegy. :D Végülis nem vagy titkárnő, hogy felvilágosíts, csak látom, hogy tájékozott vagy a kérdésben...de ha mindig angolról beszélsz, az unalmas. :D

Kacsa1111 # 2009.01.10. 09:57

Kedves Impossible,

nem igazán vágom most, hogy mit szeretnél...vagy hogy hová lehet menni felsőfokkal.

Pl. a CEU TOEFL tesztet irat, vagy x időnél nem régebbi TOEFL vizsgát fogad el a jelentkezéskor. de a felsőfoknál magasabb ponthatárokat ad meg...

(egyébként az egy-két éves képzés alatt elég sokat fejlődsz tovább nyelvileg - de nem hiszem, hogy a végén összekeverne egy angol egy amerikaival:) )

konkrét intézmény és még inkább képzés függő, hogy mire tudod idehaza használni az LLM-et...


Kacsa11

Impossible # 2009.01.10. 09:33

Én soha nem mennék Hollandiába, ha nem hollandul akarok tanulni, szóval nekem szóba sem jönne, hogy ott csináljak angolul LLM-et. :) Tehát pl. német LLM Németországban inkább jobb lehet mint CEU idehaza, vagy ennyire általánosítani nem érdemes, és inkább a konkrét intézménytől/képzéstől függ a hatékonysága? Egyébként van jópár hely, ahol a felsőfok mentesít a nyelvi felvételi alól. Ha "a felsőfok vékony" akkor elég gáz, hogy felsőfokkal már simán mehetsz...(legalábbis szerintem, de nemigazán vagyok képben LLM-ekkel kapcsolatban).

Kacsa1111 # 2009.01.10. 09:26

Kedves Impossible,

ha elvégzel egy LLM-et mondjuk a Cornell-en, akkor természetesen, az is elég ismert:)

ha Hollandiában csinálsz LLM-et angolul, akkor nem vagy "anyanyelvibb" környezetben, mint a CEU-n, nemdebár?

ha neki futsz egy angol nyelvű jogi képzésnek, akkor nem nagyon fox boldogulni megfelelő nyelvi háttér nélkül, bár talán anyanyelvi szint nem feltétlenül szükséges...de a felsőfok még vékony...


Kacsa11

Impossible # 2009.01.10. 09:19

Kacsa,

gondolkoztam a CEU-n, mert annyira mondtad (CEU vs. LLM külföldön), tudom, hogy írtad, hogy a CEU-nak annyi előnye van, hogy jobban ismerik, viszont a külföldi LLM talán annyival hasznosabb, hogy ott anyanyelvi környezetben vagy, és jobban elsajátítod a nyelvet, nem? Vagy Te már úgy gondoltad a CEU-t, hogy úgy beszélek, mint pl. egy eredeti német vagy angol anyanyelvű? :)

Kacsa1111 # 2008.11.25. 18:45

úgy látszik senki nem értette az iróniát...


Kacsa11

Papiniana # 2008.11.25. 15:55

Kedves OláhPéterBalázs,

A DE-ÁJK is hirdet szakjogász képzéseket, akárcsak a legtöbb jogi kar. A debreceni jogi kar jelenlegi szakjogászi képzési formái
Európa-jogi szakjogász
Ingatlanforgalmi szakjogász
Környezetvédelmi szakjogász
Kriminalisztikai szakjogász

Érdemes megnézni az egyes jogi karok honlapjait bővebb információkért.


Papiniana

Kacsa1111 # 2008.11.23. 18:06

CEU-n van szakjogászképzés??? ez új!


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2008.11.23. 16:22

Pécsen is indul egy rakat. Hogy közlekedési szakjogász van-e közte, azt nem tudom.

OláhPéterBalázs # 2008.11.23. 15:49

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mit tudtuk a szakjogász képzésről? Egyedül az ELTE mega CEU-nál láttam, de nem tudom ezek ténylegesen elindulnak-e. Leginkább a közlekedési szakjogász érdekelne.

Eaglet # 2007.09.25. 13:39

Köszönöm szépen !

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.25. 08:31

A szeptember elsejétől hatályos felsőoktatási törvénymódosítás például fent van. A ma hatályba lépő, állami vagyonról szóló törvény még nincs fent.