Talár melegben.


Dr.Attika # 2013.07.17. 12:02

De igen Gábor. Katona ember vagy. A szabályzatszerű öltözködés elengedhetetlen, amikor hivatásunknak megfelelően eljárunk. Én már a tárgyaló terembe belépés előtt "bepatentolom" a talárt.Nem engedem meg magamnak azt a szituációt, hogy erre a tanácselnöke vagy egyesbíró figyelmeztessen.

bokros # 2013.07.17. 11:30

Pár éve a LB-on ítélethirdetéskor a tanács állt és várt ,az elnök (R.E.) nem szólt egy szót sem. Vártunk vagy kínos 5 percig, aztán a szavazó bíró (Sz.P.)diszkréten mutogatott, hogy a talárom legfelső gombja nincs begombolva.
Begomboltam és már hirdettek is.
Azért ennyire nem kellett volna túlzásokba esni.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.17. 05:07

Itthon olyan fazonú és anyagú talárt varratsz magadnak, amilyet akarsz, és hordhatod is. (Na jó, nyilván a fekete, püspöklila és a piros gallér és bevarrás kerülendő, nehogy bírónak vagy ügyésznek nézzenek.)

Igy lett majdnem foldig ero, lefele bovulo, kisse tortenelmies hatast kelt.
Én itthon is ezt látom. Más kérdés, hogy sokan próbálnak okos leány módjára eljárni, és hordani is talárt meg nem is. Ebből lesz az, amikor a talár vagy hasig vagy teljesen nyitva marad, a zsabó lóg, oldalt fityeg. Az ilyenekre szoktam azt mondani, hogy ha nem akarja hordani, ne hordja, nem kötelező. De ez a trehányság nagyon rosszul veszi ki magát. Szigorúbb bírók - legalább az ítélethirdetéskor - szólnak is érte.

(Hogy a stílusom mitől lenne - sic et nunc - bicskanyitogató, azt nem tudom.)

Szőlőtőke # 2013.07.17. 00:31

Kedves KBS,

a bicskanyitogato stilusod ellenere azert par mondat erejeig reagalnek. Ezt irod:

„Az volna a jo, ha itt is valogathatnanak a kollegak tobbfele anyagu, fazonu talarbol.”
"Akkor jó. Mert válogathatnak."

Helyzetembol adodon nem biztos hogy update vagyok(ha figyelmesen olvasod a forumot, mar rajohettel honnan irok) de javits ki ha tevedek, legjobb tudomasom szerint otthon csak az az otromba fellabsuarigero boszme szabasu, mindenkibol gorillat csinalo talar letezik, abbol a darocos anyagbol.
Ennek van ketfele kevesbe darocos valtozata, de az a helyzet, hogy az itteni kabe 40 fele pamut/felselyemtalarokhoz kepest ez a valasztek edeskeves.
(Most lehet ujra fintorogni, hogy nem-tudni-anyag-nevet, de hat ez van. ;) )

Erdekes amugy az ellenallas a talarokkal kapcsolatosan.
Mi szivesen hordjuk, de mondom, nagyjabol magam donhettem el hogy milyen legyen, a kotelezo minimumszabalyok ervenyben tartasaval.
Igy lett majdnem foldig ero, lefele bovulo, kisse tortenelmies hatast kelt.
Mivel eleg sokan jarunk ilyenben, eleg meltosagteljes az osszkep, ellentetben az otthoni elbott talarokkal, amit megertek hogy nem szeretnek sokan felvenni.

Viszont amit alabb irtak, hogy az oltozkodesi kultura hagy nemi kivannivalot maga utan, nos, az tovabb bonyolitja a dolgokat.

bokros # 2013.07.12. 17:08

Szerintem úgy, hogy ott is meleg van


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

wers # 2013.07.12. 10:30

bocs, ez hogy került ide?

wers # 2013.07.12. 10:28

Egy kollégám kb. két éve vált el, és az egyezségük egyik feltétele pl. az volt, hogy ha x km-en túl költözik a gyerekekkel az asszony, akkor neki kell biztosítania a láthatást (nem csak anyagilag)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.12. 09:53

Az volna a jo, ha itt is valogathatnanak a kollegak tobbfele anyagu, fazonu talarbol.

Akkor jó. Mert válogathatnak.

bokros # 2013.07.12. 09:21

Engem már világosított fel bíró, hogy ahol ő tárgyal -bárhol és bármikor- bírói mérlegelés alapján legalább 26 C van.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Szőlőtőke # 2013.07.10. 16:36

Az volna a jo, ha itt is valogathatnanak a kollegak tobbfele anyagu, fazonu talarbol.

Dr.Attika # 2013.07.10. 16:03

A tárgyaláson a melegre való hivatkozással mindig a bíró tesz "indítványt" a talár levételére. Ezt követően vesszük le a talárt egységesen. Most már tudom, hogy sok esetben a bírónők és ügyésznők eleve "bugyi, melltartó, talár" öltözékben indulnak a tárgyalásra. Ezért nincs indítványozva a talár levétele. Viszont Cserni bíró tárgyalásán még mindíg nem értem, hogy miért virított talár nélkül, amíg az ügyész és védő talárban volt.

Egyjogász # 2013.07.10. 14:30

Szerintem a tárgyalás során vehették le mind a talárt, mert az RTL tegnapi esti tudósításában az ügyész az elején még talárban beszélt, a tudósítás végén lévő képen pedig az ügyész, az ügyvéd és a bíró is ingben volt. (Egyébként én olyannal még soha nem találkoztam, hogy a bíró levette a talárt, de az ügyvédnek meg nem engedte meg.)

Egy másik topicban meg most olvastam, hogy a bírók mind elfogultak a Fidesszel.
Ha a Cserni bíró ilyen kiemelt ügyet tárgyalhat, akkor az előző állítással kapcsolatban két eset lehetséges:
a.) Cserni bíró fideszes lett
b.) egy egetrengető baromság, hogy a bírák mind fideszesek (én erre szavazok).

Kovács_Béla_Sándor # 2013.07.10. 12:09

:)

ObudaFan # 2013.07.10. 12:08

Mondjuk az ügyeket nem ő szignálja saját magára. Ez a topic meg amúgy is a jól megszokott színvonal. Csak a topic elhelyezése megtévesztő, mert így olyan, mintha ez egy szakmai témakör lenne.

bokros # 2013.07.10. 12:02

Szeret szerepelni és lám a talár mellőzésével is sikerült elérni, hogy itt foglalkozzunk vele. Egyébként meeg
IBIKE,
TIBIKE
Stohl
Rohac
és minden ami a médiafigyelem középpontjába kerülhet


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

hunfrakk # 2013.07.09. 19:26

bocs, rossz a link - csak egy wiki-s cikk volt a bíró úrról...szép életútjáról

hunfrakk # 2013.07.09. 19:24
Dr.Attika # 2013.07.09. 17:19

Nézem Fenyő János megölése miatti bírósági tudósítást. Bíró ingben talár nélkül. Ügyész, védő talárban. Nem úgy kéne, hogy vagy mindenki talár nélkül, vagy mindenki talárban?
Azért is érdekes, mert a bíró a problémás Cserni bíró.