Vezetés - Engedély nélkül


Majordomus # 2022.08.16. 19:07

Okosan kell összerakni.mert a végén mind a kettőt becsukják!

Traffic # 2022.08.16. 16:47

T. SolnesM!

Lehet, hogy már későn írok. A járművezetés átadásakor a jármű felett rendelkező személynek (ez bárki lehet) meg kell bizonyosodnia arról, hogy akinek átadja a jármű vezetését, alkalmas arra.

  1. Elsődlegesen meg kell nézni a vezetői engedélyét (bemondás nem játszik), hogy van-e kategóriája arra a járműre, amit vezetni fog. Az orvosi érvényességgel nem kell foglalkozni, az az ő sara. (Szóval igen, Papinak meg kell néznie a jogosítványt.)
  2. Meg kell bizonyosodni róla, hogy a leendő vezető alkalmas a járművezetésre, azaz
  • nem ivott alkoholos italt, nem evett alkoholos ételt,
  • nem fáradt,
  • nem szedett be gyógyszert, ami hatással van a járművezetésre,
  • nem ideges, feldúlt
  • megvannak a végtagjai, nincs begipszelve, nem hiányzik a feje, stb.

Ezeket kérdezéssel, ránézéssel meg lehet/kell állapítani. Ha kétely merül fel, nem szabad engedni vezetni.

Ha az unoka a Papi tudta és engedélye nélkül vitte el Papi járművét, akkor elkövette a jármű önkényes elvétele bűncselekményt, ami hozzátartozók esetében csak a sértett magánindítványára büntetendő. Tehát a Papin múlik, hogy az unokát elmarasztalják-e ezért vagy sem.
Ha a Papi tudta és beleegyezése nélkül vitte el az unoka a kocsit, a Papi nem felel semmiért, hogy milyen állapotban és jogsival vagy anélkül vezetett az unoka.

SolnesM # 2022.08.08. 08:42

Üdv. !
Talán ide passzol. Tényállás van egy nagypapa közela 80-hoz.

Van egy fiú unoka aki korábban elkérte a Papi kocsiját. Az odaadta. Márc.és áprilisban a fiút többször meghúzták a vizsgán, majd úgy jún. -ban jött a hir , hogy átment a fiú ( 19 Éves ) a vizsgán.

Aztán úgy júl közepén megint elkérte a kocsit és szerencsésen összetörte a Papi kocsiját.
Most jött az idézés a rendőrségtől,hogy kihallgatásra invitálják a Nagypapát.

Még nem tudni, hogy miért.
Pl. a fiú hazudott, hogy megvan a vizsga.
A baleset éjjel történt, valami bulin után Állítólag a tanárnő elvette a fiútól a sluszkulcsot- a fiú kilopta a zsebéből és elment autókázni-a kocsi összetörve. Vagy ittas vezetés vagy eleve jogosítvány nélküli,vagy mind a kettő.
A kérdés csak annyi - tudni kellett volna a nagypapának a jogosítvány meglétéről?

Magyarul saját szemmel megnézni a friss jogsit ?

Ja a Papi már eléggé szenilis -
  • igaz erről papír eddig nem készült. A cs.tagok megállapítása, de ez csak egy laikus vélemény.
Na meg kiérti az orvosi papírokat !
Majordomus # 2022.04.29. 19:01

A jogositvány addig él,mig a rendőr el nem veszi vagy le nem jár.

Traffic # 2022.04.29. 15:51

T. Gabidk!

Kérdésem: megteheti?
Igen.
... csak orvosi vizsgálat kell, majd okmányiroda?...
Ha volt érvényes vezetői engedélye és csak annyi történt, hogy lejárt, akkor igen.
nincs a kresz illetve vezetői vizsgának elévülése?
Nincs - ha kiadták a vezetői engedélyt.

Gabidk # 2022.04.29. 15:38

Kedves Fórumozók.

Bár csak érintőlegesen illik ide a kérdésem, (nem találtam megfelelő topic-ot), remélem kapni fogok választ.

Anyósomnak kb 40 évvel ezelőtt volt jogosítványa, gyakorlatilag akkor is nagyon keveset vezetett, azóta egyáltalán nem. Most kitalálta, hogy megújítja a jogosítványát, vesz egy kis autót, hogy a szomszéd városba el tudjon menni vásárolni egyedül is.

Kérdésem: megteheti?... csak orvosi vizsgálat kell, majd okmányiroda?... nincs a kresz illetve vezetői vizsgának elévülése?

A válaszokat előre is köszönöm :-)

wers # 2022.04.21. 05:27

Nem biztos! Szerintem ezt csakis akkor fogja ellenőrizni, ha kifejezetten erre élezi ki az ellenőrzést.

Drágám, ellenőrzéskor mit kér (látja a külföldi rendszámot)? Forgalmit - ez esetben ukrán, és jogosítványt ami esetünkben magyar, lakcímkártyát. Szerinted? Alapból bukta.

Szerintem létezik gépjárműveknél is a honosítás.” Így is becézhetjük, és ez közelebb áll, mit a regisztráció. Konkrétan itt kell a Kormányhivatal műszaki vizsgája, regisztrációs adóval, eredetiség vizsgálat, magyar KGFB, kap magyar rendszámot, forgalmit, törzskönyvet.
Egy, ami nem kell, ha külföldi forgalmiban a kérelmező azonos akkor nem kell kétnyelvű adásvételi.

Németországból jött be és még az első 4 éves műszakin belül honosították itthon, ezért 3 éves műszakit kapott.

Műszaki érvényességet mindig így nézik, nem a magyarországi forgalomba hozataltól, hanem a külföldi érvényességtől számítják.

Itt bukik meg alapból a történet! Hiába ad hozzá külföldi útlevelet, a magyar jogosítvány elárulja, hogy már itt él életvitelszerűen és buktavári van.
:) örülök, hogy megértetted. Azért említettem, hogy a lakcímbejelentés idejét is nézi, mert feltételezni fogja, hogy attól kezdve van a gépjármű is magyarországi forgalomban használva.

Szomorú örökös # 2022.04.21. 05:12

wers

A magyar közigazgatásban nincs gépjármű "regisztráció". Magyarországi forgalomba helyezés van.

Szerintem létezik gépjárműveknél is a honosítás. Igaz ahhoz is vizsgáztatni kell a járművet, tehát gyakorlatilag valóban egyenértékű a forgalomba helyezéssel. A külhoni előéletét viszont figyelmbe veszik sok esetben. Így történt, hogy mikor az én korábbi járművem Németországból jött be és még az első 4 éves műszakin belül honosították itthon, ezért 3 éves műszakit kapott.

Mivel kb. két éve már Magyarországon él életvitelszerűen, gyanítom van lakcímkártyája is, nem nagyon védi a kettős állampolgárság, a külföldi útlevél sem.....A rendőr látja, mikor kapott lakcímkártyát, mióta él Magyarországon.

Nem biztos! Szerintem ezt csakis akkor fogja ellenőrizni, ha kifejezetten erre élezi ki az ellenőrzést.

Egyébként meg most olvastam el az első kérdést:

Magyarországon él már életvitelszerűen 2 éve , Ukrajnából áthozhatja és használhatja Magyarországon az ukrán rendszámú autóját magyar jogosítvánnyal?

Itt bukik meg alapból a történet! Hiába ad hozzá külföldi útlevelet, a magyar jogosítvány elárulja, hogy már itt él életvitelszerűen és buktavári van.

wers # 2022.04.21. 04:00

Magyarországon él már életvitelszerűen 2 éve , Ukrajnából áthozhatja és használhatja Magyarországon az ukrán rendszámú autóját magyar jogosítvánnyal?

Sokáig nem. A magyar közigazgatásban nincs gépjármű "regisztráció". Magyarországi forgalomba helyezés van. Mivel kb. két éve már Magyarországon él életvitelszerűen, gyanítom van lakcímkártyája is, nem nagyon védi a kettős állampolgárság, a külföldi útlevél sem. Rendőr függő, mit tesz egy közúti ellenőrzéskor. (rendszám helyszínen le... stb.) A rendőr látja, mikor kapott lakcímkártyát, mióta él Magyarországon. (Alapból azt fogja feltételezni, hogy az autót már 2 éve - minimum a magyar lakcímbejelentéstől Magyaroszágon használják)
Ha Magyarországon használja akkor legyen magyar rendszám, magyar biztosítás és fizesse itt a gépjárműadót.

Zsanett87 # 2022.04.16. 20:44

Köszönöm a válaszokat

Majordomus # 2022.04.16. 16:23

De igen külföldi útlevéllel.

Tibor 14 # 2022.04.16. 15:47

Regisztráció nélkül külföldi papírokkal nem hasznalhatja Magyarországon rövidebb ideig sem?

Majordomus # 2022.04.16. 15:30

Helyi kormányhivatalban mindenről felhomályosítanak...

Tibor 14 # 2022.04.16. 15:28

Azt hogyan lehet?

Majordomus # 2022.04.16. 15:24

Persze csak regisztráltatnia kell.

Tibor 14 # 2022.04.16. 15:22

Kedves fórumozók! Adott egy kettős állampolgár, magyar-ukrán. Magyarországon él már életvitelszerűen 2 éve , Ukrajnából áthozhatja és használhatja Magyarországon az ukrán rendszámú autóját magyar jogosítvánnyal?

Majordomus # 2022.04.16. 13:08

Akasztás nem lesz belőle,de most már vigyétek végig a procedúrát,hogy 2 jogositvány legyen a családban.

Traffic # 2022.04.16. 12:50

T. Zsanett87!

de mire számíthatunk a továbbiakban?
Mindketten elkövették az engedély nélküli vezetés szabálysértést. A férje a vezetéssel, Ön pedig a járművezetés átadásával. A rendőrség előkészítő eljárást folytat le, ahová beidézik Önöket, eljárás alá vont személyként és a meghallgatásukra sor kerül. Ott nyilatkozhatnak a személyi körülményeikre, melyet a bíróság figyelembe vesz. Érdemes az anyagi helyzetet iratokkal bizonyítani, illetve azt is, hogy hány kiskorú gyermek eltartásáról gondoskodik.
A marasztalás lehet: elzárás (1-60 nap) vagy pénzbírság (1000-300000 forint) vagy figyelmeztetés. Továbbá a férjét eltilthatják a járművezetéstől (1-12 hónap). A 6 hónap vagy azt meghaladó időtartamú eltiltás utánképzési kötelezettséget von maga után.

Férjemnek számít e a korábbi ittas vezetés?
Nem, mert az elkövetett szabálysértéseket veszik figyelembe, a (közlekedési) bűncselekményeket nem.

Nekem nincs semmi.
Ez enyhítő körülmény.

Valszeg gyorsított eljárás?
Tárgyalás mellőzésével is hozhat végzést a bíróság, ha a bizonyítékok rendelkezésre állnak.

Olyan esetben lehet a végzés vagy ítélet nem tudom ezt h mondják fellebbezni mondjuk ha elzarast kapna?
Igen.

Reméljük azért figyelembe veszik a 3 kiskorút és h ő a családfenntartó.
Igen.

Zsanett87 # 2022.04.16. 11:52

Üdv kedves szakértők!
A történetünk a következő.
Tegnap elindultunk 3 gyerekkel kirándulni. Én vezettem ( férjemnek 2013ban ittas vezetésért elvettél a jogsiját 2 évre. Pont most járunk ott amúgy h kreszből utanképzés, tehát már régen lejárt az eltiltása) az 1 éves torka szakadtából elkezdett ordítani már fél úton, buta fejjel, hátra ültem hozzá és a férjem vezetett tovább. Persze bele is futottunk a rend őreibe.... :( Az addig ok hogy mindketten szabálysértést követtünk el, de mire számíthatunk a továbbiakban? Férjemnek számít e a korábbi ittas vezetés? Nekem nincs semmi. Valszeg gyorsított eljárás? Olyan esetben lehet a végzés vagy ítélet nem tudom ezt h mondják fellebbezni mondjuk ha elzarast kapna? Reméljük azért figyelembe veszik a 3 kiskorút és h ő a családfenntartó.

alfateam # 2017.02.23. 11:59

A négy hónapból lesz nyolc, legyen ideje gondolkodni. Talán még-is jobb-lenne jogosítvány szerezni...

zoelilien # 2017.02.23. 11:29

Bocsánat az 600000ft elírtam..

zoelilien # 2017.02.23. 11:27

Szèp napot!. A fèrjem jelenleg pènzbirságèrt ül durván 4 hónapot ( 600ft kb) amit engedely nélküli vezetèsèrt kapott. Többszörösen kapták el.. De közben volt hogy feljelentettèk hivatalból is kb 2-3szor. Kérdésem! Amíg tölti a pènzbirságot addig a bíróság visszaesőkent mit szabhat ki rá?

wers # 2017.02.18. 12:50

:)) jajj már, természetesen elsőként irány a doki. Épp pár napja volt róla szó. (valamelyik másik topikban)

Ezek az ügyek, okmányok nem selejtezhetők, az okmányiroda őrizgeti a végsőkig (következő parancsig)

Persze új okmányt kap az ügyfél, a régit bevonják.

Véleményem # 2017.02.18. 12:31

wers

Érdekes, az egészségügyi alkalmassági szempontjából nézve például.

wers # 2017.02.18. 12:17

Azt, hogy a sikeres vizsgákat követően meddig lehet halasztani a papír leadásokat, azt meg okmányiroda vagy vizsgáztató autós iskola tudja megmondani van e rá szabályozás esetleg... ( lehet nem reális az amikor valaki 5-6 hónapig nem váltja ki a már megszerzett kategóriát vezetői engedélyt )

Akár 15 év után is lehet.