Pótdíj pótdíja - igazságtalanul?!


ebtb # 2007.07.12. 08:18

Sziasztok!
Segítségeteket, tanácsotokat kérném a következő ügyben. 2006.04.27-én, Pécs város történelmi és egyben tiltott övezetébe hajtottam be pakolni egy rendezvényt követően, sajnos engedély nélkül. Mindeközben megbüntettek, mely bírságot az ügyfélszolgáltattal történt személyes beszélgetésünket követően be is fizettem. Lehet, hogy figyelmetlen voltam, de én 8 munkanappal később tettem ezt meg, ők meg most aszt állítják, 8 naptári napon belül kellett volna, így több, mint egy évvel később, tegnap küldtek a befizetett 3300 Ft-om mellé egy 6900 Ft-os pótdíjat, mondván nem tettem eleget pótdíjfizetési kötelezettségemnek.
Tévedésemet elismerem, ezért is fizettem akkor ki a büntetést, igaz a 8 munkanap végéig azért vártam, hogy megírjam méltányossági kérelmemet, hátha, de ezt végül időm hiányába nem tettem. Ezt a mostani 6900 Ftot azonban igazságtalannak tartom, ezért érdeklődnék, hogy van-e számomra bármi lehetőség. Az autó édesapám nevén van, én pedig egy nappalis diák vagyok, félállással (és fél minimálbérrel)
Előre is köszönöm segítségeteket és elnézést ha feleslegesen nyitottam új topicot!
Köszönöm,
Tibi