A KRESZ a kerékpárokra is vonatkozik


szota # 2007.07.18. 16:06

nekem erről a régi vicc jut eszembe: lehet-e autóval este 10 után 120-al menni a kőrúton?
Lehet, de nem nem szabad.
Sajnos manapság nem az számít, hogy mit mond a KRESZ, hanem az, hogy megtudja-e csinálni az illető amit akar vagy sem. Belehet-e menni szemből az egyirányúba? Ha nincs kőfal akkor igen ...
(én láttam olyat is, amikor a rendőr visszatolatott, hogy kiengedje az egyirányúban szembeközlekedőt aztán mindenki ment tovább..)
Itt nem a tolerancia hiányzik, hanem a fegyelem!!!!


szota
_________
amit itt leírtam saját véleményem jogilag nem biztos, hogy helytálló: nem vagyok jogász.

Zolikaaa # 2007.07.14. 10:10

hozzászólás törölve

bootmaker # 2007.07.14. 10:05

Nem az itt a baj hölgyek és urak.
Hanem az hogy legtöbb (köztük én is) "utálja" a másik kategóriát az utakon.

Ha bicajjal vagyok én is a sok autóst, gyalogost ,mert mind agressziv és h...lye, ha meg autóval akkor minek engedik az utakra ezt a sok idétlen bicajost.. és igy tovább :)
Azaz hiányzik a tolarencia?

B

Zolikaaa # 2007.07.14. 08:37

hozzászólás törölve

Zolikaaa # 2007.07.14. 08:35

hozzászólás törölve

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.14. 07:57

LOL. Lebuktál. Hát az is te vagy... Gondolhattam volna.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.14. 07:55

ha akar akkor megy a járdán ha akaár akkor átcikázik a piroson, és ha akar akkor a kocsisor között is ahol az autó már nem fér el, éppen ebben rejlik az előnye

Bravó! Nem lenne jobb egy tank? Annak még több az előnye, mert lőni si tud...

Zolikaaa # 2007.07.14. 07:54

hozzászólás törölve

Zolikaaa # 2007.07.14. 07:53

hozzászólás törölve

gittus # 2007.07.13. 20:16

...és az autósokra is. Gyalogos, kerékpáros, irányjelző, záróvonal, sokaknak ismeretlen.

csibe26 # 2007.07.13. 11:21

Ehhez csak annyit szólnék, hogy ugyanez igaz a gyalogosokra is!

Egyjogász # 2007.07.13. 10:35

Azért írtam a fenti címet, mivel úgy tapasztalom, egyes kerékpárosok ezt nem így gondolják. Volt már kerékpáros-tüntetés, hogy az autósok tartsák a kerékpárosokat tiszteletben, szerintem néhány kerékpárosnak azért jó lenne a saját közlekedési morálját is javítani.
Tegnap 16 óra és ma délelőtt között "csak" az alábbi esetekkel találkoztam:

  • kerékpáros jön szembe egyirányú utcában, majd miután fékezésre kényszerített kb. 3 méterre az autómtól vigyorogva elrántja a kormányt,
  • kerékpáros a Rákóczi úton bele a pirosba, a zebrán közlekedő gyalogosok közé,
  • ugyanott néhány méterrel odébb a legkülső sávból balra nagyívbe, záróvonalon át, hat sávon át autók és buszok között ugyanaz a kerékpár elkanyarodik,
  • kerékpárúton bele a pirosba, kb. 10 centin múlt hogy az induló autó nem kapta telibe.

Azt egyébként már több ízben tapasztaltam, néhány kerékpárosnak mintha nehézséget okozna, hogy a tilosban megálljon.

És akkor a különböző kerékpáros futárcégek alkalmazottainak életveszélyes akrobatamutatványairól már nem is szólok.

Szóval véleményem szerint mielőtt a kerékpáros szervezetek tüntetéseket szerveznek, talán előbb a tagjaiknak kellene elmondani, lehet, ha minden kerékpáros betartaná a KRESZ-t, kevesebb lenne a baleset is.