A büntetéskor még nem az enyém volt


monalisa1 # 2007.09.23. 07:43

Taylor,
helyesen írod: csak az örökség erejéig a felelősség a tartozással kapcsolatban.

Egyébként örökségről le is lehet mondani, nem kötelező azt elfogadni, átvenni. Ezzel kapcsolatban a hagyatékot átadó közjegyző előtt kell nyílatkozni. Ami pedig az esetleges tartozást illeti, "negatív" örökség is van...

Pénztartozás 5 évig követelhető.

Taylor (törölt felhasználó) # 2007.09.23. 06:13

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve.

monalisa1 # 2007.09.22. 19:32

Előfordulhat hogy a sajnálatosan hosszasan betegeskedő édesapádnak akkor már nagyobb gondja is volt annál mintsem 2002-től fizetni az autó utáni évi/negyedévi kötelezettségeket.

Keresd az esetleges befizetési csekkeket!

monalisa1 # 2007.09.22. 19:28

A közjegyzői határozat után haladéktalanul be kellett volna jelenteni a g.kocsi tulajdonosi változását az önkormányzat gépjárműadó csoportjánál valamint az illetékes biztosítónál is a kötelező felelősségbiztosítás végett (ha esetleg volt casco akkor avégett is). És amikor eladtad az autót az ugyanezen kötelező bejelentések, 15 napon belül, hogy az adó és a biztosítás lemenjen a nevedről.

Az ügyvéddel haladéktalanúl vedd fel a kapcsolatot, telefonon, de legjobb ha személyesen.

A csekk összegében - jó esetben - már benne van az öröklés mindmáig le nem rótt illetéke is.

Kérhetsz részletfizetésre lehetőséget.

basser # 2007.09.22. 11:53

A történet elég hosszú, de megpróbálom lerövidíteni. Édesapámnak volt egy autója, amit nem ő használt, hanem az egyik barátja (erről sajnos nincsen papír). Apukám 2004.06.29.-én meghalt (előtte sokat kórházban volt), és én örököltem az autót. (Jogosítványom nincsen) A közjegyzői határozat 2004.11. hónaptól jogerős. Én 2005.02.22..-én eladtam az autót. Tegnap kaptam egy ügyvédi irodától levelet, hogy fizessek be 121.770.- Ft. -ot 23 pótdíjazsi eseményre, melyek 2002.12.11 - 2005.01.12. az időtartama. Én a gépkocsi kulcsai 2005.02.15.-én vettem át . Azóta semmi felszólítás az én nevemre nem érkezett, eészen a tegnapi napig.

Ilyen esetben mi a teendő? Be kell fizetnem? Ha igen, akkor ha tudok olyan elismerő nyilatkozatot íratni a kocsi igazi használójával, hogy ez idő alatt ő használta,és ő nem fizetett, akkor azt elfogadják -e?