autó kölcsönadási szerződés


wers # 2016.07.05. 16:02

Melyikre gondolsz Dr.Attika?

Egy biztos, Magyarországon magyar állampolgár magyar bejelentett lakóhellyel nem vezethet külföldi rendszámú autót, ha az állandó - nem ideiglenes - rendszám.

Dr.Attika # 2016.07.05. 15:53

De érkezett konkrét válasz csak vissza kell olvasni.

wers # 2016.07.05. 13:30

Nem az a kérdés, hogy a kölcsönadó milyen állampolgár, hanem a kocsin mely állam rendszáma van?
Így elsőre nem lenne gond szerintem.

zolihgt # 2016.07.05. 08:33

Az lehet de a kérdésére konkrét válasz neki sem érkezett ...

zolihgt # 2016.07.04. 21:24

Üdv Szakértők!
Olaszországba szeretnék utazni nyaralás céljából autóval. Egy barátom kölcsön adná az autóját viszont ő szlovák állampolgár.
Van lehetőség arra , hogy jogszerűen használhassam az autóját ? Elég egy magyar - angol kölcsönadási szerződés ? Vagy magyar - olasz kellene inkább ? Tudna valaki ilyet linkelni esetleg ?
A segítséget előre is köszönöm !

wers # 2016.07.03. 20:00

Csak kérni kell a kötelező biztosítódtól.

barisj # 2016.07.03. 19:05

a biztositas nemzetkozi igazolasa? Ezt hogy tudom elintezni?

wers # 2016.07.03. 11:18

na, jól belekeveredtem, szóval a biztosítás nemzetközi (zöld) igazolása

wers # 2016.07.03. 11:16

Jajj már, ha nálad a forgalmi, és a nemzetközi biztosítás igazolása, más nem kell.
Egyébként előfordul igazoltatás, és ahhoz elég ok, hogy közlekedik az illető a gépjárművel.

barisj # 2016.07.03. 11:10

Elvileg, ha van nalam ervenyes magyar es angol gepjarmukolcsonadasi, akkor hatar atlepesnel es egy sima kozuti ellenorzes soran nem kothetnek belem. Csak ezt akartam megtudni koszonom.

Dr.Attika # 2016.07.03. 09:07

Sehogy. Román vagy szerb rendőrnek 50 eurót kell adni és haladjon tovább. Nyilván amit írtam az a Lajtán-túli külföldre vonatkozik.

gerbera317 # 2016.07.03. 08:02

Külföldön nem igazoltatnak senkit csak úgy.
Ezt hogyan magyaráznád el egy román vagy szerb rendőrnek?

Dr.Attika # 2016.07.03. 07:45

Nem mindegy, hogy valakit igazolnak vagy igazoltatnak. Külföldön nem igazoltatnak senkit csak úgy. Ahhoz alapos ok szükséges. Mint kollégám írta, ha a gépjármű nem áll körözés alatt, akkor nem firtatják a használati jogcímet, amennyiben a használó a gk. érvényes okmányait fel tudja mutatni.

barisj # 2016.07.02. 19:43

szoval ha a kulfoldi hatosagok netan igazolnak akkor nem kotekedhetnek velem h miert van nalam mas autoja? Foleg h van nalam kolcsonadasi.. remelem nem szaroznak.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.02. 18:50

Ha nem körözik azt az autót, akkor kinek mi köze hozzá?

barisj # 2016.07.02. 18:12

Sziasztok!

Skociaba utaznek ki kb 2 honapra dolgozni ugy, hogy egyik baratom kolcsonadna az autojat. A kerdesem az lenne,hogy eleg ha irunk magyar es angol nyelven gepjarmukolcsonadasi szerzodest? Nem fognak kint belem kotni vagy elvenni az autot vagy mittudomen? Elore is koszonom a segitseget.

wers # 2016.04.14. 16:51

Értem, persze itt nem oldja meg senki a problémádat. Szerintem a bank addig nem köt belétek, ameddig szerződés szerint teljesítetek. Legalábbis nem láttam példát az ellenkezőjére.

Nem tudni, miben állapodtatok meg, és mit követelhet rajtad a másik fél.

gabaly # 2016.04.14. 16:08

Nem engedélyezték az üzembentartóit,tehát elvben csak kölcsönadásival van nála, amitől félek az, hogy a bankkal lesz gondunk, ha a rendőrségen feljelentjük. Bár elvben jogtalanul van náluk, illetve mindegyiknél jogtalanul volt. Ez van, ha az ember megszorul, ami közben elmúlt. Mindig elleneztem az üzembentartóit, de akkor ez tűnt a legjobb megoldásnak. Valószínűleg nem tudnak itt az oldalon segíteni, de remélem mások tanulnak az én, és ahogy néztem mások balfékségéből. Köszönöm a hozzászólást.

wers # 2016.04.14. 15:45

hát ez elég kusza, nem lehet tudni mit katyvasztottatok össze:
használatba vételi szerződés/gépjármű adás-vételi előszerződéssel ” Jaj istenem, ilyen állat pedig nincs.
Nos, nézzük, mi lehet most a kocsid jogállása a közigazgatás oldaláról. Nagy valószínűséggel te üzembetartói jogviszonyt engedélyeztél a "vevőd" részére. Ezt ő a beleegyezéseddel be tudta jegyeztethetni. Nem tudjuk, megtörtént-e.
Ha nem, a nyilvántartás szerint még mindig te vagy egyedül bejegyezve, ha igen, akkor a te első vevőd is, de csak, mint üzembentartó, a tulaj te vagy továbbra is.
(közben a kocsi már volt másnál is, újabb szerződéssel, de kiment külföldre, visszakerült a autó az eredeti emberhez)
Ez az, ami szintén nincs, nem adhat el valaki valamit, ami nem az övé. Vagy zavaros, ki kinek mit adott el.

A nyilvántartásról te, mint tulajdonos kérhetsz adatszolgáltatás, most ki, hogyan szerepel, ill. mi történt az eltelt időszakban.

Az üzembentartói jogot te bármikor kérheted az okmányirodában töröltetni, visszavonhatod.

Egyéb polgári jogi kérdésben én nem foglalnék állást, de nem az első, és nem utolsó, ahol ki tudja ki kivel van, és kinek van igaza.

gabaly # 2016.04.14. 10:25

Tisztelt fórumozók!
Hatalmas hibát követtem el, használatba vételi szerződés/gépjármű adás-vételi előszerződéssel kölcsönadtam egy hiteles Suzuki Ignis-t, amely minden költség fizetése után a használtba vevő tulajdonába kerülne, a hitel lejárta után. Az elején nem is volt gond, jöttek az részletek, de amikor a kötelező kifizetésére került sor, nem akart fizetni. (közben a kocsi már volt másnál is, újabb szerződéssel, de kiment külföldre, visszakerült a autó az eredeti emberhez) keresett másik használatba vevőt, akivel már nem is találkoztunk, csak telefonon beszéltünk. Újabb szerződés, postán feladva, a másik példányt már nem kaptuk vissza. Szerintem innen (is) ez már lopás. Nos ez az "úr" egyszer csak hívott, hogy nem kell neki a kocsi, átadja egy negyediknek. És itt van a gond, se papír, semmi, és egy csomó csekket gyárt a címünkre. Az lenne a kérdésem, hogyha a rendőrségen feljelentem, érhet-e valamilyen hátrány. (és itt a lényeg, a bank nem járult hozzá a hosszútávú használatba vételhez!) Meg vannak az adatai, ha csak nem hazugság az is. A telefonján már nem elérhető. Még egyszer hangsúlyozom az autót rengetegszer kértük vissza hiába.
Megköszönném, ha kevesen hülyéznének le, így is lassan fekélyem lesz.
Köszönöm a segítőkész válaszokat.

wers # 2016.03.24. 15:31

na igen

Rexor # 2016.03.24. 15:00

Igen, de az ismerősöd azt azért kérheti, hogy térítsd meg a kártérítésként megállapított összeget a biztosító felé, hogy ne romoljon a malus fokozata.

wers # 2016.03.24. 14:43

kölcsönkapott autó biztosítoja fizeti

remélhetően igen, de azt majd a biztosító megmondja

Gabriella46 # 2016.03.24. 11:22

Üdv. Kölcsönszerzödéssel elkértem egy ismerösömtől az utóját, de hazafelé menet balesetem volt. Ilyenkor a másik autó javítását az a kölcsönkapott autó biztosítoja fizeti vagy azt is én.
Köszönöm, várom válaszát.

Lauko # 2016.02.27. 08:40

Üdvözlet, van egy jó barátom Németországba dolgozik van 2 autója Az egyiket oda szeretné adni hogy itthon tudjam használni, hogyan lehet hivatalosan használnom.