autópálya matrica sms - ben


lopakodó # 2011.02.14. 08:32

A rendszerük nem érzékeli, hogy adott időszakra már vettem matricát ??? Enged akár 10 db-ot is venni ?????

gajuma # 2011.02.14. 08:16

Kedves lopakodó!

Javaslom, hogy keresd fel az ÁAK ügyfélszolgálati irodáját. Nem lepődnék meg, ha 3 matricád is lenne az adott időszakra. (Én éppen így jártam.) 1000 Ft/matrica ellenében visszatérítik az árat, vagy átírják másik autóra.
Szerintem nem kell büntetésre számítanod.

lopakodó # 2011.02.14. 07:11

Kedves fórumozók, szakértők !

A következő történt velem tegnap :
Sms-ben szerettem volna matricát venni, még mielőtt felhajtok az M3-asra.
Elküldtem a rendszámot, visszajött a szokásos szöveg : rendben vannak az adatok , ha igen , küldjön oké-t. Én el is küldtem az oké-t, erről van jelentés, és ekkor, ebben a pillanatban lefagyott a telefonom. Mikor helyreállt a kapcsolat, vártam, hogy küldjék a szöveget, hogy sikeres matricavásárlás. De nem jött semmi. Mégegyszer elküldtem az okét,erről is van jelentés, ekkor se jött semmi- ekkor már fenn voltam az autópályán.

Az első lehetséges benzinkútnál megálltam, segítséget akartam kérni, hogy legalább adjanak egy tel.számot, amin elérem az autópályafelügyeletet, hogy mit tegyek, de nem tudtak /nem akartak segíteni.
Ekkor mégegyszer elküldtem a rendszámot sms-ben,és ekkor sikerült vásárolni matricát, visszajött a jelzés erről.

Ebben az esetben várhatok büntetést ? Vagy lehet, hogy a telefonom lefagyása miatt nem látom, hogy az az első próbálkozás is sikeres volt ?
Gondolom, a mobiltelefon számlát ha megkapom, ( 1 hónap ) akkor okosabb leszek !

Kell, hogy legyen már matrica a felhajtás pillanatában ?
Köszönöm !!