üzembentartói szerződés


drbjozsef # 2017.01.25. 10:36

Mondjuk ügyfélkapu kell hozzá, ha nincs az egy kör az okmányirodába. De érdemes, két perc általában.

Vonasd ki a forgalomból, inditsd el a visszaadást. Ha nem lesz meg az autó, véglegesen akkor is csak úgy tudod kivonatni, ha lesz ítéleted, és ha nem kaptad vissza, akkor mehetsz végrehajtani, majd rendőrségre.

Nem egy év lesz.

Ufo555 # 2017.01.25. 20:34

Köszönöm szépen! Megpróbálom, az eredményt megírom!

Szomorú örökös # 2017.01.26. 07:04

Ufo555

Ha írsz egy rendszámot, akkor le tudom kérdezni és ide rakom az eredményt. Feltéve persze,hogy ezzel nem sértünk adatvédelmi törvényt.

Ufo555 # 2017.01.26. 13:27

Köszönöm, van ügyfélkapu hozzáférésem. Megnéztem és a rendszer szerint az autó forgalomban van.

efop111 # 2017.03.23. 10:13

Üdvözlöm!

A kérdésem az lenne, hogy ha valakinek saját tulajdonában van személygépjármű, de az üzembentartó egy másik személy, akkor kiküldetés alkalmával elszámolható amortizációs költség a tulajdonos részére, ha ő volt kiküldetésen? Sajnos sehol nem találtam erre vonatkozó jogszabályt.
Előre is köszönöm a segítséget!

Dr.Attika # 2017.03.23. 18:47

Üdvözlöm!
Ha a tulajdonos és üzemben tartó elválik egy gépkocsi esetében az azt jelenti, hogy a gk. használati, hasznok szedési joga az üzembentartót illeti. A tulajdonost, mivel nem lehet jogszerű használó csak kötelezettség terheli.

Dr.Attika # 2017.03.23. 18:50

A jogszabály egyébként a 2013. évi V. törvény a Polgári törvénykönyvről. Tulajdonjog, tulajdonosi jogosítványok témakörében kell keresni.

efop111 # 2017.03.24. 09:35

Köszönöm a gyors választ. Arra esetleg van lehetőség, hogy a tulajdonos és az üzembentartó írnak egy "használati szerződést" miszerint a tulajdonos használja a gépjárművet? Így az amortizációs költség is őt illetné.
Köszönöm.

euzkadi # 2017.04.25. 13:35

Üdvözlöm. A fiam gépkocsiját szeretném üzembentartói szerződéssel használni. A kérdésem az lenne, h létezik e olyan üzembentartói szerződés, ami a gépkocsi tulajdonjogát nem ruházza rám, tehát továbbra is a fiam lesz a tulajdonos. Adótartozásom van, amit részletekben fizetek, azonban ha vagyontárgy kerül a nevemre, pl egy gépkocsi tulajdonjoga, akkor azt a NAV lefoglalja. Ezt szeretném elkerülni. Válaszukat köszönöm.

Vadsuhanc # 2017.04.25. 13:56

Ön csak a gépjármű üzembentartója lesz és nem a tulajdonosa, így a NAV nem tekintheti az Ön vagyonának.
Így egyszerűen. Kérem figyelembe venni, hogy házzá nemértő egyszerű gondolkodású ember vagyok.

Zanett # 2017.06.30. 21:56

Jó estét! Szeretném megtudni,hogy hogyan kaphatnám vissza az autónkat. Az autó a 16éves lányom nevén van,én vagyok az üzembentartó és én kölcsön adtam a volt páromnak augusztusig. De mivel a kapcsolatunk megromlott,szeretném visszakapni az autót,a volt párom viszont azt mondta,hogy nem adja vissza a szerződés lejárta előtt,sőt ki akarja vinni németországba. A rendőrséghez fordultam,de ők leráztak azzal,h.ott a szerződés,nem tudnak mit tenni. Mi a teendő? Hogy kaphatnám vissza az autót? Válaszát köszönöm!

nonolet # 2017.06.30. 22:45

Felmondod a kölcsön szerződést
és
állod az ezzel járó kártérítési igényt.

Mivel alapvetés, hogy

  • a szerződéseket be KELL tartani
  • ha mégsem, akkor állni kell a károkat

-

Szóval, ne légy pitiáner-bosszúálló.

HA mégis az leszel az sokba kerülhet neked,
ha tökös csávó a volt párod.

Persze lehet közös megegyezéssel is megoldani kérdést.
Csak vélhetően az is pénzedbe kerül...

Zanett # 2017.07.02. 06:28

Nem pitiáner bosszúállás. Így egyeztünk meg szóban,hogy 30.-án hozza az autót. És nem ítélkezést kértem,hanem tanácsot. Köszi,kedves nonolet!

drbjozsef # 2017.07.02. 12:41

Milyen 30-án? Mi van a szerződésben?

Ha a 30 júniusra vonatkozik (szóban), a szerződés meg augusztusig, akkor szerinted?

Amíg a megállapodás tart, nem sokat tehetsz. Akár fel is mondhatod egyoldalúan, de minek, ha úgysem adja vissza magától az autót?

Majd ha a szerződés lejárta után nem adja vissza az autót, akkor tudsz csak bármilyen jogi lépést elindítani.

Addig egyet tehetsz : közösen megegyeztek másban. Mondjuk ő vissza adja most az autót, Te meg adsz neki az autóbérlésre 100.000.- Ft-ot. Abba lehet, hogy belemenne. Ha kell az autó, valamit cserébe ajánlanod kell.

nonolet # 2017.07.02. 13:32

Hiába sértődsz meg... attól még az van amit leírtam.

Zanett # 2017.07.03. 19:27

Köszönöm!

wers # 2017.08.07. 15:40

Sziasztok! Szeretném a véleményeteket kérni. Ha 9 éves gyermek, mint tulajdonos üzembentartói jogot ruház az anyukára, kell-e ügygondnok?

Vadsuhanc # 2017.08.07. 15:57

Ez csak egy sima ügy? De gyanítom válóperről van szó vagy vagyonmegosztásról. Másképpen nem tudom elképzelni.

Szerintem szükséges.

alfateam # 2017.08.07. 16:07

!„ Szeretném a véleményeteket kérni.
Ez nem vélemény kérdése hanem Ket. Mivel szerződésről van szó kell eseti gondnok.

wers # 2017.08.07. 16:16

Köszi, szerintem is.

wers # 2017.08.07. 16:19

A hátteret nem tudom, tőlem is csak kérdezték.

Vadsuhanc # 2017.08.07. 16:20

Azért az is kérdés eddig ki volt az üzembentartó? A 9 éves gyermek? ( Érdekes kérdés volt )

wers # 2017.08.07. 17:16

Nem érdekes, csak lehetelen. Tulajdonjogot szerezhet, csak egyedül nem kap forgalmi engedélyt. De ez ritka. Ilyenkor kivonják ideiglenesen a forgalomból.

Vadsuhanc # 2017.08.07. 17:32

Kedves wers!

Az az érdekes, hogy eddig ki volt az üzembentartó. Azt, hogy egy gyermekkorú személy tulajdonjogát bejegyezték nincs akadálya, de ez is csak a cselekvőképességben korlátozott személy tulajdonszerzésére vonatkozó szabályok alapján volt lehetséges. A gépjármű tulajdonjoga további kötelezettséggel jár.

Súlyadó - gépjárműadó - Önkormányzatnál ki az adóalany? ( a gyermekkorú személy ? )

Kötelező biztosítás ? Ki kötötte meg azt és milyen jog alapján ?

wers # 2017.08.07. 17:52

Nem. A tulajdonjogot nem jegyik be. De nem is vitatható.
Elválik a közigazgatási jog a polgáritól. Más terülezeken is. De ebbe most ne menjünk bele. Engem az ügygondnok érdekelt.