Parkolási bírság


csss # 2017.01.10. 17:26

igen, egy hétig -kivéve ezt az egy alkalmat- nekem is sikerült...
sajnos nem tudom bizonyítani, lehúzós szaga van..

gerbera317 # 2017.01.09. 16:06

Biztos, hogy Horvátországban ingyen parkolhatnak a mozgássérültek?
Azt, hogy a mikuláscsomagot eltávolították a fotózás után, nem tudod bizonyítani.

csss # 2017.01.09. 13:37

2013-as Horvátországi parkolásról ma kaptam díj nemfizetés miatt végrehajtási iratot, pulai közjegyzőtől.
A csatolt képen is látszik a szélvédő mögött elhelyezett mozgáskorlátozott parkolási igazolás, melyet ezek szerint nem vettek figyelembe, látszik viszont az ablaktörlő alá helyezett csomag, mely azonban hozzám akkor nem került el, így tartalmát sem ismerem. Tudna valaki tanácsot adni mit tehetek?

csiro # 2017.01.09. 13:00

Sziasztok!

Mobilfizetéssel akartam parkolási díjat fizetni, de az jött vissza, hogy nincs elég egyenlegem a parkolás megkezdéséhez. Közeli bankautomatánál feltöltöttem, melynek sikerességéről kaptam is SMS-t, majd többször is próbáltam elindítani a parkolást, de ez még a feltöltés után 30 perccel sem sikerült, mert a rendszer szerint nem volt elegendő az egyenlegem. Az autót otthagytam, visszaérkezve piros csomag várt. 6600.- első körben, 15 nap után 18040.- Ft. Panaszt tettem e-mailben az Er-park Kft-nél arra hivatkozva, hogy én mindent megtettem, amit akkor megtehettem, még aprót is próbáltam váltani, de egyik boltban sem voltak hajlandóak. Nem állt szándékomban díjfizetés nélkül parkolni, és a parkolási díjat szívesen meg is fizetem, de pótdíjat nem tartom jogosnak.

A panaszt nem fogadták el...

A kérdésem, hogy van-e esélyem arra, hogy a pótdíjat eltörlik, vagy 15 napon belül fizessem meg a 6600.-Ft-ot?

Dr.Attika # 2017.01.05. 11:04

Üdv!
Behajtható. A Dániában meghatározott végrehajtói költségekkel együtt, ami minimálisan 1200,- dán korona.

mask # 2017.01.05. 10:58

Üdv, kérdésem a következő:
Egy Dániában regisztrált személygépkocsira kiszabott bp-i parkolási bírság (fotófelvétellel rögzített pótdíjfizetési felszólítás) nem fizetés esetén behajtható e annak tulajdonosán?

wers # 2016.11.23. 16:45

Fotózás előtt is kirakhatta volna (valami olyasmi zacsit), utána ellophatta volna. Mi a különbség? Megtörtént a parkolás, vagy nem?

gerbera317 # 2016.11.23. 16:28

Budapesten előfordul, hogy a parkolóőr a fotózás után ellopja a mikuláscsomagot, így az autós csak a 60 napos felszólítással szerez tudomást a pótdíjazásról. Itt nem tudjuk, mi történt, de elképzelhető, hogy ugyanez. A 60 napos felszólítás szokott 14 ezer forintos lenni.

Javaslom, hogy fizesd meg, mert a perben a parkolótársaság minden bizonnyal tud majd mutatni olyan fotót is, hogy igenis fent volt a szélvédőn a mikuláscsomag, csak te kaptál másmilyen fotót. Én ezt nem várnám meg.

Végső soron ugyanazt tudom javasolni, mint Rexor: fizess addig, amíg "csak" ennyit kell megfizetni. Ha megvárod a végrehajtást, az már 60-70 ezer Ft lesz, ha pereskedtél is, 80-90 ezer Ft.

nagymate87 # 2016.11.23. 15:38

Rád és az okoskodásodra nem vagyok kíváncsi! Segítség helyett jön a válasz: "Fizess"!!!
Nem poénból kértem segítséget...

Rexor # 2016.11.23. 14:35

Konkrét választ kaptál a kérdésedre. Hogy mit kezdesz vele az a te dolgod. Jelenleg a kötelezettséged kb. húsz - harmincszorosa annak, amit alapban fizetned kellett volna a parkolásért és ez lehet még több is.

nagymate87 # 2016.11.23. 14:10

Csupán azért, mert konkrét kérdésem volt, ami jogszabályra vonatkozott... olyan válaszra tényleg nincs szükségem amiben az van, hogy "Fizess" és hasonlók. Itt a jogosságon van a lényeg... 14.000.- ért nem fogok bíróságra mászkálni!!!
Ha lett volna kiút, az érdekelt volna...

gerbera317 # 2016.11.23. 13:18

nem bíróságosdit akarok játszani, csupán az igazamat jogszabály szerint érvényesíteni...

Ha a mindkét fél a végsőkig ragaszkodik a maga igazához, akkor csak a bírósági út a megoldás. Miért fordulsz a fórumhoz segítségért, ha aztán képtelen vagy elfogadni a választ?

ObudaFan # 2016.11.23. 12:52

Sajnos ettől még lehet jogos a bírság.

nagymate87 # 2016.11.23. 11:34

Magyarul nincs valami jogszabály arra, hogy marhára nem volt a szélvédőn semmi, a fényképkir sem és utána sem?
Köszi, de nem bíróságosdit akarok játszani, csupán az igazamat jogszabály szerint érvényesíteni...

gerbera317 # 2016.11.23. 10:34

Várd meg a fizetési meghagyást, annak határidőn belül mondj ellent, és az annak nyomán indult perben add elő, hogy ez és ez miatt vitatod a követelés jogosságát. És majd a bíróság eldönti, hogy úgy van-e, illetve milyen terjedelemben van úgy. És amit a bíróság megítél, azt fizesd meg. Az nagyjából háromszorosa lesz a jelenleginek, de ha te úgy szeretnéd, akkor csináld úgy.

nagymate87 # 2016.11.23. 09:59

Valami értelmes segítség egy ÉRTELMES embertől?

Rexor # 2016.11.23. 09:56

Fizess

nagymate87 # 2016.11.23. 09:55

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, természetesen dühösen állok a dolog elé.
Most kaptam a levelet, miszerint parkoltam, megbüntettek, de nem fizettem be a büntetést.
Papírral rendben van minden, szerepel rajta minek kell... illetve...
A fényképen nem szerepel a szélvédőn a büntetőcédula!!! Ugye benyelném a dolgot, ha valóban lett volna ott, meg is úsztam volna pár ezer forinttal!! Most ugye kb 14.000.-
Valamely jogszabály vonatkozik a fényképezésre?
Mi a teendőm?

Köszönöm rlőre is!

hijoprodigo # 2016.10.25. 08:46

Szomorú örökös

Ez egy jogi fórum, szerintem az emberek nem azért kérnek itt segítséget és tanácsot, hogy "ne parkolj tilosban" és "fizess időben" válaszokat kapjanak...

hijoprodigo # 2016.10.25. 08:40

gerbera317

Elég fura, hogy amatőrnek minősítesz minket, különösen annak fényében, hogy a parkolási bírság határidejének hétvégi lejáratával kapcsolatban nem is olyan régen (hozzászólásaid: 2015.11.24., 2016.02.12.) még teljesen más állásponton voltál. Most akkor ki is az amatőr?

P.s.: tévedni ember dolog, de azt nagy mellényel, kioktató módon tenni, az irritáló...

hijoprodigo # 2016.10.25. 08:28

Tisztelt Fórumozók!

A pénteki bírságolás és a befizetési határidő hétvégi lejártának problematikáját oldja fel a bátyám, Crusader78 október 10-én írt hozzászólása.

Az ügyben új fejlemény, hogy a XIII. Kerületi Közszolgáltató Zrt. telefonos megkeresésemre azt a választ adta, hogy visszautalják az általam óvatosságból pluszban befizetett bírság összegét. Persze nyugtával dicsérd a napot, megvárom, míg a pénz landol a bankszámlámon.

Minden jel arra mutat, hogy Crusader78 jogi érvelése helytálló: ha a befizetési határidő szombat, vasárnap vagy munkaszüneti napra esik, akkor a határidő a következő munkanapon jár le. Úgy tűnik, hogy a parkolási társaságok már hosszú évek óta jogszabálysértő módon szabnak ki emelt összegű bírságot ezekben az esetekben.

Remélem, hogy sokak számára hasznos ez az információ. Még azt sem tartom kizártnak, hogy a régi ügyeket is meg lehetne kapargatni elévülési időn belül.

Üdv!

насмешливый # 2016.10.11. 09:23

Én mindig fizetek, pedig nem kéne.

A probléma csak az hogy a rendszer úgy van kialakítva, hogy a legjobb jó szándék mellett is belecsúszol időnként a problémába.

Arról nem is beszélve hogy meglehetősen amatőr dolog jogellenesen szedett parkolási díjat fizetni. Márpedig Budapesten így kapásból, nem tudok olyan helyet ahol jogszerűen szednének parkolási díjat.

Jogállamban az önkormányzatra is vonatkoznak a törvények, de basznak rá, sima jogalap nélküli lehúzás amit csinálnak, direkt úgy kialakítva hogy a legjogkövetőbb polgár is megszívja néha.

насмешливый # 2016.10.11. 09:23

Én mindig fizetek, pedig nem kéne.

A probléma csak az hogy a rendszer úgy van kialakítva, hogy a legjobb jó szándék mellett is belecsúszol időnként a problémába.

Arról nem is beszélve hogy meglehetősen amatőr dolog jogellenesen szedett parkolási díjat fizetni. Márpedig Budapesten így kapásból, nem tudok olyan helyet ahol jogszerűen szednének parkolási díjat.

Jogállamban az önkormányzatra is vonatkoznak a törvények, de basznak rá, sima jogalap nélküli lehúzás amit csinálnak, direkt úgy kialakítva hogy a legjogkövetőbb polgár is megszívja néha.

gerbera317 # 2016.10.11. 07:20

Ja, tényleg. :-)

Szomorú örökös # 2016.10.10. 23:20

gerbera317
A profik útja, hogy nem parkolnak tilosban! Ha meg mégis megtörténik, akkor időben fizetik a bírságot, nem halogatják az utolsó pillanatig.