Ki téríti meg a károm, pereskedjek?


ius latratus # 2014.08.23. 08:18

"Arról nem is beszélve, hogy a bíróság előtt nagy Allianz-al szemben milyen esélye lehet egy..."

Az Allianz-cal (így helyes) nekem volt egy perem, felperes voltam, nyertem. A bíróság magasról tett a hőzöngő jogi előadóra, hidd el, amit, s ahogy gondolod, az nem úgy van.
Ennek ellenére itt nem sok értelme van a pernek, de te tudod...

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.23. 08:20

+1

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.23. 08:39

Nagyon OFF ez már
Azt azért vedd észre, hogy az ilyen vitákban nem valami germánnal vagy frankkal állsz szemben. Hanem egy másik magyarral, aki történetesen valami német vagy frank zsoldjában áll.
ON

ius latratus # 2014.08.23. 08:43

Kétszeres OFF

A gótokat kihagytad.

On

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.23. 08:56

Nem ide tartozik, bocs, hogy elkalandoztam a témában.
Pont ezt jelenti. :D

hókuszpók100 # 2014.08.23. 09:05

Rasmanov!

Itthon bizonygatnom kell, hogy szakszerűen használtam és csak javítgatnak a hozzá nem értésükkel. Borzalom ez a hátrány amiben nap mint nap szembesülünk egy német polgárral szemben."

Gondold el Rasmanov, én pontosan tettem a dolgomat a zebra előtt. Álltam és engedtem át a gyalogosokat, tehát törvénytisztelő vagyok

A pechem az hogy magyar vagyok és magyar Allianz-cal állok kapcsolatban és nem pl. a némettel

hókuszpók100 # 2014.08.23. 09:09

Iuslatratus!

Idézlek:

Ennek ellenére itt nem sok értelme van a pernek, de te tudod...

Miért nincs értelme a pernek szerinted?
Egyedül mennék oda ügyvéd nélkül.
Mit veszthetek az időn kívül?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.23. 09:16

Offtopic...

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.23. 10:28

OFF
Milyen szomszéd? Tanyán lakom.
On

efi99 # 2014.08.23. 12:00

Rasmanov
Komolyan nem tudod?
Off: innentől nem a témához kapcsolódó szövegelés jön
On: innentől mehet megint.
Ennyi. Nem kbs találmánya, hanem az internetes közössége kb 15 éve.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.08.23. 16:51

:) Felpörgött ez a topic, amikor hozzászóltam eszemben sem volt, hogy a jogászok nem tudják, mi az, hogy egyéb kárigény egy baleset során.

Lajcsó jó dolgokat mondott.
A roncsautót csak akkor érdemes megtartani, ha meg lehet javíttatni. Egyébként pedig számolni kell a forgalomból való kivonatással is.

Érdemes tisztázni egy-két dolgot. Ha a roncsértéket tartod magasnak, akkor be kell szerezned 3 árajánlatot a bontótól és azt a biztosítónak el kell fogadnia. Itt nem érdemes pereskedni.
Kérhetsz kamatot a kifizetésig, ha van egyéb kiadásod is, akkor azt is.

Amikor egyéb kárról írtam, az már nem a gépkocsihoz kapcsolódik, hanem a balesethez. A kiesett idő, szállítási költség, intézkedés, járkálás, kiesett munkabér, a ruházatban, személyes tárgyban bekövetkezett veszteség, esetleg orvosi kezelés, gyógyszerköltség stb. Ezeket is elsődlegesen a biztosítónak kell bejelenteni.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.08.23. 16:59

Miért nincs értelme a pernek szerinted?

megsúgom, nem jótól kérdezel. Még egyetlen kérdezővel sem jutott el a konkrét megoldásig.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.08.23. 17:27

A dolog sérülésében megnyilvánuló kár nem haladhatja meg a dolog forgalmi értékét.

Nem árt tisztázni, hogy a kár, nem a javítás költsége, hanem a javítással bekövetkezett értékcsökkenés.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.23. 18:14

A kár éppenséggel a javítás költsége, de - mivel nem haladhatja meg a forgalmi értéket -, legfeljebb a forgalmi érték.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.08.23. 18:56

Ez a városban nem így van.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.23. 19:55

Annak hiszel, akinek akarsz. Te viseled a következményeit.