kölcsönadási szerződés


the big cat # 2007.07.26. 11:35

Nem vagy köteles kiadni az adatait, de akkro tulajdonosként téged terhel a parkolási díj.

Baka # 2007.07.26. 07:53

Tisztelt Fórum!
Sajnos én szerződés nélkül adtam köcsön az autót közeli családtagnak. Parkolási büntetést kaptam - mint az autó tulajdonosa. Az ügy bírósági fokozatban van, a parkolási cég beperelt. Az eset 2005 11 havában történt. Köteles vagyok-e kiadni a közvetlen családtag adatait, mert a bíróság szerint csak akkor mentesülök a díjfizetés alól, ha kiadom az adatokat.

Köszönettel: Baka

Ritschie # 2005.11.12. 13:59

Helló!

Ha én kölcsön kértem, vagy adtam autót hosszabb időre, és emiatt kölcsönadásit irtunk én a következő képp jártam el:

Kölcsönadő, és kölcsvevő adatai, gépjármű adatai!
Ezek után odaírtuk a félreértések elkerülése végett hogy a kölcsönadás ideje alatt minden költség, és felelősség a kölcsönbevevőt terhel!Így ha évekre adtak kölcsön autót... akkor bizti súlyadó stb is őt terhelt!
Formaságképp vagy odaírtunk egy dátumot vagy az egyszerüség kedvéért azt hogy " az autót korlátlan ideig kölcsönadom " vagy " a köcsöladási szerződés visszavonásig érvényes "

Két tanút oda kell biggyeszteni biztos ami biztos alapon!

Se pesten se vidéken, se egy sima járőrnek se KPM-esnek, se fokozott közúti ellenőrzést végrehajtó hatósági személynek semmi kétsége, kifogása, vagy nemtetszése nem volt a kölcsönbevételt illetően!

Remélem tudtam segíteni!

Hanka # 2005.11.08. 08:36

Jó napot kívánok,

Szeretnék egy kölcsönadási szerződés mintát kérni, ha lehetséges!

Előre is köszönöm.

azole # 2005.03.17. 17:04

sziasztok!
tudna nekem segíteni valaki?
irnom kellene egy kölcsönadási szerződést, de lövésem sincs hogyan kezdjek hozzá. kocsiról lenne szó. ha van valami formanyomtatvány küld el nekem légyszi.
azole@freemail.hu előre is köszi.