rendörségi idézés


ObudaFan # 2014.02.06. 11:38

Azon a rendőrkapitányságon, ahová az idézés szólt.

asuzizy # 2014.02.05. 18:59

Kaptunk egy idezest a rendorsegrol,sajnos elhagytuk a papirtvhanyra kell mennunk,hol tudok erdeklodni?milyen telefonszamon?győriek vagyunk

prebotka # 2012.05.12. 14:03

Sziasztok

keresoben erre a forumra bukkantam es egy kis segitsegre lenne szuksegem.

Parom 4eve rendorsegi kihallgatason tanukent vett reszt, ahol azt is elmondta, hogy masnap kulfoldre koltozunk. Erre a rendor no mondta, h ezzel nincs semmi baj, ha fejelemeny van, akkor ertesitik. Kozben az o regi hazuk lebontas ala kerult (onkormanyzati), igy a nagymamajahoz jelentette at allando lakcimet, hatha a kesobbiekben barmi hivatalos erkezne. Ezt a rendorsegen is elmondta!
Persze elkepzelheto, h egyes dolgok nem kerultek bele a jegyzokonyvbe?!

Mult hetig az ugyben semmi nem tortent, viszont a heten beszeltunk parom testverevel, aki kozolte, hogy kerestek a rendorok, mert nem jelent meg a targyalason, viszont korabban semmifele hivatalos papir nem erkezett szamara a megadott lakcimre.

Kerdeseim!

  • neki szarmazhat-e ebbol barmilyen problemaja a kesobbiekben?
  • konkretan most arra gondolok, hogy rovidesen utazunk, es attol felek, h a repteren lekapcsolhatjak-e? Oke, tudom, buta kerdes, mert vegulis nem korozik... csak en parazok kicsit.
  • a masik szinten az utazassal kapcsolatos - kotelezhetik-e hogy soron kivul haza utazzon? - nem szeretnem, ha az utazasunk meghiusulna. :(
  • illetve, ha ebbol kifolyolag haza kell mennie, akkor ki fedezi az utazas koltsegeit?

Segitsegeteket elore is koszonom :)

Volvi # 2012.04.20. 19:28

kösz a segitséget! megtaláltam azt az oldalt ahol a jogaim vannak ilyen esetben. Az a helyzet hogy nagyon is sok hibát követett el a rendör aki az idézés küldte. Teljesen hibás,meg fogom tenni az ellenlépéseket. Igazad van maradok itt, mert nem kötelezhetnek hogy odautazzak!

Volvi # 2012.04.20. 18:03

Nagyon helyes! köszi a kommentet! nyomoztam egy kicsit: 8002/2008.IRM Tájékoztató a nemzetközi vonatkozású büntetö ügyek intézéséröl. II.Fejezet/JOGSEGÉLYÜGYEK II.CIM A külföldi Hatóságokhoz intézett eljárási jogsegélykérelmek. -külföldön lakó tanú idézése 17.18.19.
Kényszeritö eszközök mellözése a külföldi személy idézésénél. 22. Az én idézésem tele van jogsértéssel, és élni is fogok a válaszlépésekkel. A rendörnek ugye ismernie kell a hatáskörébe tartozó ügymenetet? csak épp erröl az óráról hiányzott, de biztosan volt igazolása!!! kösz a segitséget

C a s a b l a n c a # 2012.04.20. 09:58

Egyébként pedig maradj, ahol vagy...

ObudaFan # 2012.04.20. 07:38

Megpróbálhatod kérni, hogy tehess írásban tanúvallomást. De az útiköltségedet egyébként megtéríti a hatóság.

Volvi # 2012.04.19. 18:21

S.O.S!!! kérlek segitsen aki már hallott hasonló esetröl: beidéztek tanúnak a volt magyarországi lakhelyem szerinti helyi rendörkapitányságra. Az érdekessége a dolognak hogy a mo.i cimemre simán bedobták a boritékot. Edesanyám hivott fel,az ügyintézövel szerdán úgy sikerült beszélni hogy elötte anyukám bement személyesen, és megkérdezte mikor hivhatom fel mert hétfön és kedden nem volt elérhetö. Az ajánlott levél ma érkezett meg az itteni cimemre, és már 26-án Mo.kéne lennem. Erdeklödö kérdésemre semmilyen választ nem kaptam, csak azt hogy mindenképp Magyarországra kell utazzak, hogy hogyan és ki fedezi a kts.eimet elutasitó választ kaptam. Kiskorú gyermekem iskolaköteles erre azt válaszolta az ügyintézö adjam intézetbe. 700km.re vagyok a kihallgatásomra kijelölt helytöl. Elméletileg van 5 munkanapom hogy mindent lerendezzek, mert a 6.on már meg kell jelenjek. Létezik ilyen? kihez forduljak panaszommal? kérdezzek meg egy itteni ügyvédet? igaz hogy Eu polgár vagyok, igaz magyar jogokkal de már 6.éve életvitelszerüen nem magyarországi lakos. nagyon megköszönném ha valaki tudna segiteni.

Aggódó. # 2012.04.06. 20:38

Köszönöm!

ObudaFan # 2012.04.06. 20:19

29. § Kizárólag az ügyészség végzi a nyomozást a következő bűncselekmények miatt:

  1. a közjogi tisztség betöltésén alapuló mentességet élvező személy [551. § (1) bek.], a nemzetközi jogon alapuló mentességet élvező személy [553. § (1) bek.] által elkövetett bűncselekmény, a sérelmükre elkövetett hivatalos személy elleni erőszak, a működésükkel kapcsolatban ellenük elkövetett más bűncselekmény, továbbá a nemzetközileg védett személy elleni erőszak (Btk. 232. §),
  2. a bíró, az ügyész, a bírósági titkár, az alügyész, a bírósági és ügyészségi fogalmazó, az ügyészségi megbízott és a bírósági ügyintéző, az ügyészségi nyomozó, az önálló és a törvényszéki végrehajtó és végrehajtó-helyettes, a közjegyző és a közjegyzőhelyettes, a rendőrség hivatásos állományú tagja ellen elkövetett emberölés, hivatalos személy ellen elkövetett emberrablás, hivatalos személy elleni erőszak, hivatalos személy ellen, hivatalos eljárása alatt elkövetett rablás [Btk. 166. § (2) bek. e) pont, Btk. 175/A. § (2) bek. c) pont, Btk. 229. §, Btk. 321. § (3) bek. d) pont, (4) bek. c)-d) pont, Btk. 321. § (5) bek. b) pont],
  3. a rendőrség hivatásos állományú tagjának kivételével a b) pontban felsoroltak által elkövetett bármilyen bűncselekmény, valamint az ülnöknek az igazságszolgáltatással összefüggésben elkövetett bűncselekménye,
  4. a b) pontban felsoroltak vonatkozásában elkövetett vesztegetés [Btk. 253. § (1)-(2) bek.], a vezető beosztású vagy a fontosabb ügyekben intézkedésre hivatott más hivatalos személy által elkövetett vesztegetés [Btk. 250. § (2) bek. a) pont és (3) bek. második tétele], a vesztegetésnek a Btk. 255. §-a szerinti alakzata, a vesztegetés feljelentésének elmulasztása (Btk. 255/B. §) és a befolyással üzérkedés [Btk. 256. § (1) és (2) bek.],
  5. a rendőrség, a büntetés-végrehajtási szervezet és a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos állományú tagja által elkövetett, nem katonai büntetőeljárásra tartozó bűncselekmény, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, a hivatásos katasztrófavédelmi szerv hivatásos állományú tagja, továbbá a pénzügyi nyomozó által elkövetett bármilyen bűncselekmény,
  6. az igazságszolgáltatás elleni bűncselekmények (Btk. XV. Fejezet VI. Cím) közül a hamis vád (Btk. 233-236. §), a hatóság félrevezetése (Btk. 237. §), a hamis tanúzás (Btk. 238-241. §), a hamis tanúzásra felhívás (Btk. 242. §), a hatósági eljárás akadályozása (Btk. 242/A. §), a hatóság eljárásának megzavarása (Btk. 242/B. §), a mentő körülmény elhallgatása (Btk. 243. §), a hivatalos személy eljárása során elkövetett bűnpártolás [Btk. 244. § (3) bek. b) pont], az ügyvédi visszaélés (Btk. 247. §), a zugírászat (Btk. 248. §), a nemzetközi bíróság előtt elkövetett igazságszolgáltatás elleni bűncselekmény (Btk. 249/B. §),
  7. a külföldi hivatalos személy (Btk. 137. § 3. pontja) ellen elkövetett bűncselekmények, valamint a nemzetközi közélet tisztasága ellen elkövetett bűncselekmények (Btk. XV. Fejezet VIII. Cím),
  8. az emberiesség elleni bűncselekmények büntetendőségéről és elévülésének kizárásáról, valamint a kommunista diktatúrában elkövetett egyes bűncselekmények üldözéséről szóló törvényben meghatározott kommunista bűncselekmények, valamint a nemzetközi jog szerint el nem évülő bűncselekmények.
Aggódó. # 2012.04.06. 19:57

Mi az a Be.29.§?Ha így írom be nem ad ki semmit.

Aggódó. # 2012.04.06. 19:52

Fogalmam sincs miről lehet szó.
Hogy kerűlz ide a bejegyzésem?Én a büntető részhez írtam.Akkor megtagadom a vallomást ha jogom van hozzá,
Köszönöm a választ.

Gabicsek # 2012.04.06. 19:47

Olvasgasd a Be. 29. §-át, ott részletesen leírják a kizárólagos ügyészségi nyomozások hatáskörét. Talán akkor beugrik.

hunfrakk # 2012.04.06. 19:45

nem is sejted mi lehet ez?

Gabicsek # 2012.04.06. 19:29

Csak azt tudnám, hogy kerül a beírásod az "öröklés és családjog" topicba. Miért nem a büntetőjoghoz írtál?

Gabicsek # 2012.04.06. 19:28

Az idézésen nem szerepelhet, milyen ügyben hallgatnak ki (csak vádemelés után lehet az idézésbe beírni), telefonon pedig senkinek nem lehet tájékoztatást adni az ügyben. Gondolj bele, mi lenne, ha a postás telefonálna a te nevedben, és telefonon elmondanák, mibe keveredtél.
Valószínűleg úgy leszel (még nem vagy) gyanúsított, megalapozott gyanú merült fel arra, hogy valamilyen bűncselekményt követtél el. Ezt csak te tudhatod.
Hogy mit tegyél? Fogadhatsz ügyvédet, tehetsz, vagy nem teszel vallomást, de az idézésen kötelező a megjelenés.

Aggódó. # 2012.04.06. 18:42

Tisztelt Válaszadók.
Kaptam egy levelet a Gyulai Nyomozó Ügyészségtől,hogy jelenjek meg mint gyanusított x időben,Nem tudom miről van szó.Felhívtam az ügyintézőt és közölte velem,hogy nem mondja meg miről van szó.Kérdeztem nincs jogom tudni?Válasza:ha lenne joga akkor megmondanám.Hogy műkodik ez?Rendőrségi ügyem se volt.Ott se hallgattak ki.Milyen ügyek kerülnek az ügyészséghez?
Mihez van jogom?De egyből,hogy lettem gyanusított-és mibe?Mit tegyek?
Köszönöm a válaszokat.

kaktusz02 # 2011.03.18. 09:26

Érdeklődöm, hogy ügyészségre került a gyermektartási ügy, mert volt férjem nem fizeti.
Meddig tudja húzni, hogy nem jelenik meg?
Első alkalommal üzent, hogy külföldön van, következőnél betegpapírt faxolt, a következő májusban lesz.
Sajnos a következő idézés mindig 2-3 hónapot várat magára.
Meddig húzhatja, és milyen indokokkal?

luky # 2011.02.15. 12:28

A kérdésem a következő lenne.
a rendörség gépjármű lopási osztálya keres engem kb 1 éve a bejelntett lakcimemen de idézést sose küldtek még.legutóbbi megkeresésüknél mondták testvéremnek hogy valamilyen ügyet nem tudnak lezárni emiatt hogy én nem jelenek meg.És még azt is hozzá tette hogy ki is adthatná a körözést.
kérdésem az ,hogy miért nem küldenek elöször is hivatalos idézést,és köteles vagyok-e az ilyen megkeresésekre reagálni,vagy hogy ilyenkor ők mit tehetnek,és hogy van-e félni valóm?

Tündér4 # 2010.12.15. 06:57

Obsitos73!

Be.
Az idézés és az értesítés
67. § (1) Ha e törvény kivételt nem tesz, a bíróság, az ügyész és a nyomozó hatóság azt idézi, akinek a jelenléte az eljárási cselekménynél kötelező, illetőleg azt értesíti, akinek a jelenléte nem kötelező, de azt a törvény lehetővé teszi. Akit megidéztek, köteles az őt megidéző bíróság, ügyész, illetőleg nyomozó hatóság előtt megjelenni.
(2) Az idézés és az értesítés írásban, illetőleg más alkalmas módon vagy eszközzel - különösen távbeszélő, telefax, számítógép útján - vagy a bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság előtti személyes megjelenés alkalmával szóban történik. Az idézésnek, illetőleg értesítésnek tartalmaznia kell202

  1. a megidézettnek hol, mikor, milyen minőségben kell megjelennie,
  2. az értesített hol, mikor, milyen minőségben jelenhet meg,
  3. az idézés, illetőleg az értesítés alapjául szolgáló eljárási cselekmény várható időtartamát (órákban),
  4. a távolmaradás következményeire való figyelmeztetést,
  5. a vádirat benyújtása után a vádlott nevét és az eljárás alapjául szolgáló bűncselekmény megjelölését.

(4) Minden esetben közölni kell, hogy az érintettet melyik bíróság, ügyészség, illetőleg nyomozó hatóság idézi, illetőleg értesíti; az idézés, illetve az értesítés tényét az ügy irataiban rögzíteni kell.
(5) A megidézett felhívható arra, hogy az ügyre vonatkozó iratain kívül a bizonyításnál felhasználható feljegyzéseit vagy egyéb tárgyait hozza magával.
Az idézéssel szembeni mulasztás következményei
69. § (1) Ha a terhelt, a védő, a tanú vagy a szakértő idézés ellenére nem jelenik meg, és ezt előzetesen, mihelyt az akadály a tudomására jut, haladéktalanul, vagy ha ez már nem lehetséges, az akadály megszűnése után nyomban, alapos okkal nem igazolja, illetőleg az eljárási cselekményről engedély nélkül távozik,

  1. a terhelt elővezetése rendelhető el,
  2. a tanú elővezetése rendelhető el, vagy rendbírsággal sújtható,
  3. a védő és a szakértő rendbírsággal sújtható.
obsitos73 # 2010.12.14. 19:01

fupek49 hozzászólását szószerint lemásolhatnám. És mert nem tudom miről van szó (ma kaptam az idézést de csak 4 nap múlva kell megjelennem és fogalmam sincs miért) 73 éves vagyok, soha büntetve nem voltam, soha idézést sem kaptam, ha infarktust kapok vagy egyéb egészségügyügyi problémám lesz ennek okán, azért ki lesz a felelős?

sió # 2010.10.01. 08:02

A szembesítésre általában felhívnak egy levél keretein belül.
Telefonon keresd meg az illetékes rendőrt, és kérd, hogy pár sorban írja le.
Elküldi, te azt aláírod hogy átvetted, és innentől nincs vita hogy tudtál-e róla.

sziszi77 # 2010.10.01. 04:53

Helga.Hát olyan volt,hogy minket is telon hivtak,nem küldött papirt a rendőrség.De igy kicsit fura mással üzen.Probálj meg reggel beszólni telon a rendőrségre hátha megmondják mi van.De amugy nekünk azt mondták amig papirt nem küld a rendőrség adig nem bűntethetnek ha nem jelensz meg.

Helga31 # 2010.09.30. 22:26

Kérem a segítségüket, gyanúsított vagyok egy ügyben. A kérdésem a következő lenne szembesítésre hívhatnak e telefonon ugy hogy a rendőr az én tanummal üzent hogy 2010.10.01-én menjek be 10:00-ra mert nem ért el. Nem hívott egyébként. És ha nem szembesítés akkor meg minek kell menjek mégegyszer???Már voltam.....
Köszönöm a segítségüket

fupek49 # 2010.09.01. 22:59

kovacsz!
Nem tudom, mire gondolsz, hogy rajta van, egy biztos, nem tudom, milyen ügyben kérik a tanúvallomásomat. Telefonon közölték, hogy ezt nem árulhatják el.
Úgy gondolom, hogy akkor tudok válaszolni illetve magammal vinni iratokat, ha tudom, hogy mit akarnak tőlem.
Nekem csak az lenne a kérésem, hogy a rendőrségi törvény vonatkozó paragrafusa előírja-e, hogy a tanút az "ügy"-re vonatkozó információt adja meg.
Láttam már bírósági idézést, ügyészségi idézést, és rajta volt, hogy milyen ügyben kívánják meghallgatni az idézettet.
Én, tudomásom szerint semmiféle törvénytelen cselekményt nem követtem el, nem voltam tanúja semmiféle bűncselekménynek, ezért vagyok értetlen.