Ingatlanszerzés


ObudaFan # 2007.05.12. 19:04

Ez amegoldás ezeknek az elveknek megfelel.

bigdady # 2007.05.12. 18:44

Lényeg, hogy az ingatlan alapállapot különvagyon legyen és a lehetö legolcsóbban történjen meg.
Lehet, hogy ez az eltartási olyan házaságival, ami kimondja, hogy menyi a jelenlegi ingatlan értéke s csak azon felül követelhetne a feleség válás esetén.

ObudaFan # 2007.05.12. 14:59

A visszterhes illeték és az ajándékozási nagyon ritkán ugyanakkora. Akkor lenne egyébként olcsóbb az ajándékozás, ha szülőről, gyermekről, háztartásban eltartott szülő nélküli unokáról lenne szó, így nem. Viszont ha az illeték mértéke alapján akarod meghatározni, hogy most akkor adásvétel legyen, vagy ajándékozás, és nem a valós ügyleti szándék alapján, abból azért nagy pofára esés lehet. Annak ellenére mondom, hogy sokan csinálják így.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.12. 12:33

Az ügyvéd úr téved. Vagy mi.

bigdady # 2007.05.12. 12:23

Ezt a választ kaptam a különvagyon dologra: ezek szerint ha lagzi elött kötöm az eltartásit akkor az addigi érték a különvagyonom lesz. akkor most mi van?

"Tisztelt Laci!
Ha Ön a házasságkötés előtt bármilyen módon tulajdonjogot szerez, s az ingatlan szerzéskori állapotát rögzítik, az ingatlan a különvagyona lesz, de a közös beruházások már a házastársi közös vagyonba tartoznak. Ha a felesége a saját különvagyonából költ a házra, megállapodással rendezhetik az arányokat.
A tartás-adásvétel költsége ugyanakkora, az ajándékozás kb. 15. millióig olcsóbb "
Tisztelettel
dr.Szűcs Vince ügyvéd
8900 Zalaegerszeg, Mártírok u. 4/B.
+36 92 596979
szucsesd@t-email.hu

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.11. 16:45

Az adóbevallásodban? Sehol.

bigdady # 2007.05.11. 13:08

És ha így van akkor az én adóbevallásomban ez, hogy jelentkezik majd? Hol szerepeltetem? 8 M o-t vagy a 800 e Ft-ot? Mindkettőt?

bigdady # 2007.05.11. 13:06

Köszönöm a segítségeket

ObudaFan # 2007.05.11. 12:44

Ja, ha a nagybátyád ajándékozik, akkor több. 8M Ft-os lakás esetén 800.000 Ft.

bigdady # 2007.05.11. 06:36

Köszönöm.

Bár én ebből nem veszem ki, hogy ha a nagybátyám ajándékozik nekem akkor mennyi az illeték. Csak a szülei élnek és a testvére (anyám). Gyerekei, felesége nincs. Akkor 8 M Ft-os ház esetén: 2,5%? Létezik?

És ha így van akkor az én adóbevallásomban ez, hogy jelentkezik majd?

Ebben tudnátok még segíteni? Köszönöm

ObudaFan # 2007.05.10. 19:23

Az örökhagyó gyermeke, házastársa, szülôje, valamint a háztartásában eltartott szülô nélküli unokája terhérea lakástulajdon ajándékozási illetéke 18 millió forintig 2,5% 18 millió forint feletti rész után 35 millió forintig 6% 35 millió forint feletti rész után 11%.

Tulajdonszerzés az a bejegyzéssel hatályosul, ugyanakkor annak, hogy "mikortól különvagyon" nincs értelme, mert az erre fordított összeg már külön vagyon.

bigdady # 2007.05.10. 11:54

És gondolom a széljegytől számytódik a különvagyon nem? Vagy csak a végleges bejegyzéstől netán a szerződés aláírásától? Mikor lép érvénybe?

bigdady # 2007.05.10. 11:27

Köszönöm. És a 10% helytálló?

ObudaFan # 2007.05.10. 11:22

Ha ti a házastársi együttélés alatt akartok majd bővítgetni, akkor mindenképpen minden bővítgetésnél érdemes lesz lepapíroznotok, hogy az épp milyen pénzből történt, ha a bizalom nincs meg 100%-osan.

Ajándékozás: ügyvéd, földhivatal, illeték. Közokirat nem kell.

bigdady # 2007.05.09. 18:12

obudafan: milyen iratra gondolsz amit irni kéne mindig?

Ui: Akkor ez az ajándékozás lesz a legjobb megoldás, a kölünvagyonra szerintem. Csak így drágább lesz.
Jól tudom, hogy lakóház esetén ez 10% (kb 8 M Ft-os ingatlan)?
És mennyi idő alatt zajlódik le egy ilyen ajándékozás és hogyan? Mi a pontos menete?
Ügyvédi papír, földhivatal, illeték, esetleg közokirat ilyesmi?

Előre is köszönöm

május # 2007.05.09. 17:55

Igen, a földhivatalnál már bejgyzett tulajdonos vagyok.
Köszönöm szépen a választ!

ObudaFan # 2007.05.09. 17:47

Erer az ingatlanra, ha az a tulajdoni lap szerint már a tiéd, akkor nem lesz hagyatéki eljárás. Vagyis ha valóban tartási szerződés volt, és a földhivatalhoz is be lett nyújtva, akkor nem lesz erre nézve.

május # 2007.05.09. 17:39

Ingatlanügyben szeretnék némi segítséget kérni!
1995-ben a nagymamámmal tartási-gondozási szerződést kötöttem egy ingatlan felére. A másik fele apámé és a hugáé volt öröklés útján, amelyet a házasságom alatt a férjemmel együtt kifizettünk. Azt szeretném tudni, hogy a nagymamám halála esetén lesz-e hagyatéki eljárás? Ha igen, milyen költégekkel fog járni? Lehet-e bármilyen követelése velem szemben a 1/2 tulajdonból kifizetetteknek? Értem ez alatt, apám és a nagynéném követelhet-e tőlem valamit?
Köszönöm szíves válaszukat!

ObudaFan # 2007.05.09. 16:46

Ha már a házastársi együttélés alatt költ bárki bármit a házra, az közös vagyonból megy, hacsak nem pl. a lány a szülei által kapott ajándékból, vagy valamilyen örökölt pénzből költ a házra. Ha tehát a közös vagyonból megy, akkor esetleges váláskor még ennek is csak a felét követelheti, ekkor viszont nem kell igazolnia, hogy ő, vagy te költötted konkrétan el azt a pénzt, annak a ráfordításnak akkor is a fele jár, ha pl. a te fizetésedből, és akkor is, ha az övéből költöttetek. Ha viszont külön vagyonából (öröklött, ajándékba kapott, vagy már a házasság előtt fennálló) vagyonából költött, akkor nem elég egy, az ő nevére kitöltött számla. HA be akarja biztosítani magát, akkor minden ilyen esetben arról kell írni egy iratot, hogy az ő ilyen vagyonából történt a ráfordítás.

bigdady # 2007.05.09. 12:06

Illetve ha szeretném ha a lány is megnyugodna, hogy nem az én házamra költ esetlegesen pénzt? Akkor azt még hogy lehetne kivitelezni? Vagy amit ő rákölt az én különvagyonomra akkor azt követelheti automatikusan? Pl ő nevére menjen a teő számla?

Előre is köszönöm a felvilágosítást ebben a kérdésben és a lentiben is.

bigdady # 2007.05.09. 12:03

Akkor ez lesz a legjobb megoldás, a kölünvagyonra szerintem. Csak így drágább lesz.
Jól tudom, hogy lakóház esetén ez 10% (kb 8 M Ft-os ingatlan)?
És mennyi idő alatt zajlódik le egy ilyen ajándékozás és hogyan? Mi a pontos menete?
Ügyvédi papír, földhivatal, illeték, esetleg közokirat ilyesmi?

Előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.09. 11:45

Igen. De ez esetben a két szerződésnek semmi köze egymáshoz. És nem árt tudni, hogy az eltartott számára egy ingyenes tartási szerződés kevesebb garanciát nyújt.

bigdady # 2007.05.09. 11:19

Jut eszembe: ha ajándékozás van, és utána pedig eltartási szerződést kötök immáron ingatlan nélkül csak simán akkor már különvagyonnak számítana?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.09. 11:19

Igen.

bigdady # 2007.05.09. 11:16

Válás esetén ugyanaz a helyzet akkor, mint a másiknál? Ugyanúgy közös vagyon, mi?

Köszönöm