Válás, vagyonmegosztás


Hyacinth # 2016.02.18. 11:27

Jövö heten kell talàlkoznom az Exemmel. ..ezekket a dolgokat megbeszélni. ..engem ithagyot az allbérletbe amit nehezen tudok fizetni es az albérletiszerzödés miat elhagyni sem tudom. ..Pénzem sincs rà...a törlesztö a kocsira 75e ho . 2 mobil elöfizetes..törlesztéssel...30e ho ..Es 2 chivava kutya...az egyik beteg a 2 kutya fentartàsa 30e ho. ...mijen lehetöségeim vannak?

Köszönöm a vàlaszokat

Hyacinth # 2016.02.18. 11:35

És az együtlétünk Alat elkeztünk fizetni 1 lakaskaszàt ami az ö nevén van mar 7 .éve. ..Es a kapcsolatunk alatt a keresetem az ö keresetének a min kétszerese volt. ..Es ebböl a lakàskaszàbol is kizärna...
Lehetséges lenne ez is?

Immaculata # 2016.02.18. 11:40

Az albérlet miatt beszélned kellene a tulajdonossal. Jobb, ha sikerül megegyezned vele arról, hogy kiköltözöl, minthogy halmozod a költségeidet. Próbáld arról meggyőzni, hogy inkább bontsatok szerződést közösen, mintsem behajthatatlan követelést hagyj magad után.

Immaculata # 2016.02.18. 11:43

A lakáskassza lejárata után az összeg 2/3-át követelheted.

Hyacinth # 2016.02.18. 11:49

A Problémàs Pontok:
Lakàskasza(ö nevén van)

Autohitel (én nevemen van)
Telefonhitel(elöfizetes) (én nevemen van)

De minden ezekk közül az êlettársi szerzödés idelye alatt történt ami még Mindig él

Immaculata # 2016.02.18. 11:56

A fizetési arányok miatt mindennek a 2/-3-a téged illet, mind tulajdonban, mind hitelben, a többi az exedet függetlenül attól, hogy kinek mi van a nevén.

VLaló # 2016.02.18. 12:56

Tisztelt Szakértő!

Az alábbiakban kérném a véleményét, segítségét:

  1. 2002-ben vásároltam egy lakást 8.000.000 Ft-ért,

    melyhez 3.920.000 Ft hitelt vettem fel. Futmidő: 20

    év

  2. A hitelnek csak a kamatát fizetem a banknak, a

    tőkerész egy életbiztosítási számlán gyűlik. A

    futamidő végén a biztosító kifizeti a bankot.

  3. 2005-ben megházasodtam.
  4. Családi segítséggel most ki tudnám fizetni a hitelt

    a meglévő életbiztosítási összeget is felhasználva.

  5. A családi segítséget természetesen visszafizetem,

    csak kamatot nem kell. Így 3 év alatt letudnám a

    hitelt.

  6. Az "ajándékért" cserébe a már tehermentes ingatlant

    szeretném édesanyámnak elajándékozni.

Kérdéseim:

  1. Elajándékozhatom-e?
  2. Ha velem történne valami, akkor a feleségem milyen

    igényt támaszthat édesanyám felé?

  3. Ha esetegesen a közeljövőben elválnánk, mekkora

    ősszeget kellene fizetnem a feleségemnek?

Köszönöm megtisztelő válaszát.

VLaló

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.18. 15:34
  1. Persze. (De az szigorúan véve nem is ajándékozás.)
  2. Semmilyent.
  3. ?? Hány éves a kapitány?
Zakkanteger25 # 2016.02.20. 10:31

Tisztelt Szakértők!

1986-ban hazasodtam, 2009-ben a feleségemmel megromlot a viszony mert megcsalt. A feleségem benyujtotta a válást ami megtörtént majd ezt követöen fogadott egy ügyvédet akinek 15% juttatást igért ha elintézi hogy az édesapám halála után járó örökségből ami egy ingatlan az én részem felét megkaphassa. Az örökseg egy kertes 2 szintes osztatlan ingatlanra vonatkozik aminek az értéke 30 millió ft körül van. Fele ŕészben édesanyám haszonélvezettel, fele ŕészben pedig én lettem a tulajdonosa. Édesapám 2002-ben halt meg. Ezt következendő években akkori feleségemmel még 1 évet éltünk az ingatlanba majd elköltöztünk albérletbe egészen 2009-ig. A feleségem ki is jelentkezett az ingatlanból de én nem hisz a fele részben a tulajdonom. Majd 2009-a válás évében vissza költöztünk az ingatlanba és állandora be is jelentkezett. Majd még a válás elött elköltözött de nem jeletkezett ki. A tisztelt ügyvéd úr bejelentette a feleségem követeléset ami a ház utcáról történő felértékelése után megállapitotta az ügyvéd úr és a feleségem, hogy neki 7200000ft jár és ezt követeli. A követelés valojában nem az ingatlan volt hanem az összeg de mivel sosem volt közös tulajdon, házassági szerzödés illetve más hivatalos szerződés. Az ügy birosági tárgyalasra ment amin én 1x sem vettem ŕészt mert nemzeközis kamionos vagyok és sosem voltam itthon. A tárgyalási értesitőket sosem kaptam meg mert valoszinüleg a a volt feleségem visszajárt és eltüntette a leveleimet igy én az egészről nem is tudtam közel két évig míg 1x kézhez nem kaptam egy földhívatali papírt amin a nejem már be is volt jegyezve, majd 2 hónap mulva egy behajtói papírt amin a követelés 7200000ft a feleségemnek illetve még 6000000ft perköltség, bahajtási költség szerepelt. A ház azzonnal árverezés alá került de azota sem sikerült eladni szerencsére hisz lakott (én a 2 fiammal az alsó szinten illetve az édesanyám haszonélvezettel él a felsö szinten) viszont én azota is fizetem a behajtott minden hónapba valoszinüleg életem végéig illetve 3 havonta van mindig az árverezés.

A kérdésem hogy ezt igy törvényesen követelhetik e, illetve van e köze a volt nejemnek az én örökségemhez?
Mi alapján számitották ki a követelési összeget hisz sosem volt semmink. Ingoság se volt mert a 90%-ba a szüleink segitették az életünket szinte mindent tölük kaptunk.
Tudok e valamit tenni hogy megszünjön ez a követelés?
Ha nem akkor a 2 fiam tud e tenni?

Köszönom válaszukat!

ObudaFan # 2016.02.20. 15:47

Zakkanteger25

Hogy mi alapján számoltak bármit is, azt te tudhatnád meg, mert betekinthetsz az iratokba, vagy erre ügyvédet hatalmazhatsz meg. HA egyáltalán nem tudtál a perről és ez igazolható, akkor esetleg perújításra lehetőség van. De a leírásból nekem nem úgy tűnik, hogy nem tudtál a perről, akkor pedig védekezni kellett volna.

Sadorika # 2016.02.25. 20:38

Tisztelt Szakértők!

Szüleim most válnak és a vagyonmegosztással van egy kis gondjuk. Édesanyám követeli a pénzt amiben megallapodtak, viszont Édesapám nem akar neki semmit odaadni míg ügyvédi hitelesítést nem írtak alá. Édesapám ügyvédje azt mondja, hogy ez az eljárás a helyes, míg édesanyám ügyvédje azt mondja, hogy nem kell ilyen. Mivel sajnos én nem értek hozzá, de ez a helyzet már kiborít az Önök segítséget szeretném kérni.
Szerintem is az lenne a helyes ha legalább egy ügyvéd előtt allapodnának meg, hiszen az jóval biztonságosabb lenne, elkerülhetőek lennének a későbbi viták. Peren kívüli eljárásról van szó.
Édesapám ügyvédje már írt egy ilyen megállapodást, de nem fogadták el édesanyámek a mai napig nem értjük miért
Köszönöm a választ.

Immaculata # 2016.02.26. 04:54

A megállapodást be kell tartani. A pénzt pedig utalni kell, az a legbiztonságosabb.

Nem kell újabb megállapodást aláírni, mert minden újabb megállapodás, újabb feltételeket eredményez.

ObudaFan # 2016.02.26. 05:50

Ha még semmilyen írásos megállapodás nem történt, akkor természetesen az a célszerű, ha leírják, amiben megállapodtak.

Sadorika # 2016.02.26. 09:18

Maguk közt megbeszélték, majd Édesapám ügyvédje írt egy megállapodást amiben minden benne volt amit közösen megbeszéltek. Viszont édesanyám azt mondta nem írja alá, a saját ügyvédjével pedig nem irat, pedig Édesapám mondta neki ha az nem felel meg neki amit ők írtak, akkor irasson egyet a saját ügyvédjével és azt írják alá.

ObudaFan # 2016.02.26. 12:24

Ha jól értem, itt édesanyád szeretne valamit megkapni. Akkor pedig nyilván megkövetelhető tőle, hogy írja alá a megállapodást és igazolja az átvételt. Ha édesapád az aláírásig nem ad neki semmit, akkor nyilván kéyntelen lesz alárni.

bébisárkány # 2016.02.27. 20:19

Üdvözlet!
Válóper költsége it szeretném tudni!
Közös megegyezés ssel, remélhetőleg simán 2 tárgyalással (kiskorú gyerekek).
Én Gyes -el, fél házrész tulajdonjoggal (jelenlegi lakhely) kaphatok költségmentességet, mint felperes?
Leendő ex férjem, mint alperes, szintén fél házrésszel és egy 16 éves autóval a nevén, munkaviszonyban milyen költségekre számíthat?
Előre is köszönöm válaszukat!

ObudaFan # 2016.02.27. 21:32

Az illetek 30000 Ft, amit feloszt koztetek a birosag. Hat probald meg a koltsegmentesseget, mit veszithetsz.

bébisárkány # 2016.02.28. 06:03

Köszönöm!

bébisárkány # 2016.02.28. 06:19

Költségmentességi kérelemben azt a fél ingatlant amely a tulajdonomban van és jelenleg 3 gyermekemmel lakom
(közös megegyezésünk szerint a ház eladásáig férjem az ő fél házrészét használatra átengedi nekem és a gyerekeknek,ellenszolgáltatás nélkül,rezsit én fizetem,hitelt közösen)
4,ingatlan vagy 5, adómentes ingatlan sorba kell írni?(Nem tudom mi a különbség.)

8,Az ingatlan(ok) forgalmi értéke (összesen) -
  • ide a ház teljes értékét vagy az én 50%-om értékét kell írni?
Köszönöm!
Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.28. 07:06

Ha az önkormányzat kivet valamilyen adót az ingatlanra, akkor nem adómentes. A te illetőséged értékét írd be.

bébisárkány # 2016.02.28. 07:53

Csak az éves kommunális adót fizetem rá(4000/év). Akkor ez 4.ingatlan,köszönöm!

Tovább haladtam a megegyezésünk írásában:megegyeztünk a havi 50%,minimum gyerekenként 25000-ben.(3 gyerkőc)

Családi adókedvezmény ügyében vagyok tanácstalan.
Leendő exemmel úgy egyeztünk,hogy mivel pillanatnyilag ő tudja csak igénybe venni a kedvezményt,ezért azt ő igénybe veszi,de nekem adja és a kedvezmény nélküli fizetését osszuk ketté tovább.
Ha sikerül elhelyezkednem,akkor módosul ez a helyzet.

Jelenlegi adó és járulékfizetési szabályok szerint úgy tudom elvált szülők esetén 50-50% ban lehet igénybe venni.

Beírhatom a válási megegyezésünkbe a mi saját egyezségünket(ami számomra ugye jóval kedvezőbb) vagy csak az adószabály szerinti verziót fogadják el?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.28. 12:46

A gyerektartást összegszerűen kell megadni, nem lehet százalékosan.

bébisárkány # 2016.02.28. 14:12

Köszönöm válaszát!
Jócskán le vagyok maradva az aktuális szabályoktól.Általam ismert összes ember %-ban fizet és kap gyerektartást.Minden bizonnyal az új szabályok előtt váltak :)
Igyekeztem utána olvasni és az új (nekem új) információk alapján összeget meghatározni.
Ami szinte lehetetlen,mert férjem bérprémiumos rendszerben kapja a fizetését.Téli hónapokban alig harmadát a nyári fizetésének.
Ha az éves átlag alapján számolok,akkor egy közép értéken olyan összeg jön ki,ami nyári hónapokban meg sem közelíti a fizetése felét,télen ,ha kifizeti akkor ellehetetlenítem az ő megélhetését(gyakorlatilag a teljes fizetése).
Ilyenkor mi a megoldás?

Családi adókedvezményes kérdésemre is várom szíves válaszát!

ObudaFan # 2016.02.29. 15:42

Leendő exemmel úgy egyeztünk,hogy mivel pillanatnyilag ő tudja csak igénybe venni a kedvezményt,ezért azt ő igénybe veszi,de nekem adja és a kedvezmény nélküli fizetését osszuk ketté tovább.
Ha sikerül elhelyezkednem,akkor módosul ez a helyzet.

Egyrészről családi kedvezményt ő csak akkor vehet igénybe, ha ő neveli tovább a gyerekeket (esetleg részebn közös felügyeletnél), másrészt ez így ebben a formában nem igazán foglalható egyezségbe, mert a "ha sikerül elhelyezkednem" végrehajthatósága erősen kérdéses.
(NEm ártana ügyvéddel átnézetnetek a leendő egyezségeteket, mielőtt hülyeséget csináltok.)

Ilyenkor mi a megoldás?

Ekkor is fix összeget kell megjelölni. Majd a jobb hónapokban tartalékol a rosszabbakra, vagy előre fizet.

bébisárkány # 2016.02.29. 17:45

Köszönöm!