testvértartás


Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.13. 17:14

Hogyne. A Fideszét mind írtam. Csak nem dicsekszem vele.

ObudaFan # 2007.07.13. 17:05

Nézd a kis nyelvészt! :)
Népszavazás kérdéseket is gyártasz? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.13. 12:03

Tudomén. Csak vicceltem. Számomra kifejezetten hasznos volt a kiegészítésed - mert már kezdtem azt hinni, hogy a testvér egyáltalán nem kötelezhető.

Én azért szeretek ide járni, ... Én azért szeretek idejárni...
:)

ObudaFan # 2007.07.13. 11:53

Csak azért írtam, hogy nem a 61. § miatt nem lehet, mert abban ez sem szerepel. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.13. 11:52

A 86 éves néni már nemigen kiskorú. Hacsak nem újra. :)

ObudaFan # 2007.07.13. 11:48

Egy esete van a testvértartásnak, de az nem ez. Azt a kiskorút, akinek tartásra kötelezhető egyenesági rokona nincs, nagykorú testvére köteles eltartani; ez a kötelezettség azonban csak annyiban terheli, amennyiben ezt saját maga, házastársa és tartásra rászoruló egyenesági rokonai tartásának veszélyeztetése nélkül teljesíteni képes.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.07.13. 11:05

Csjt. 60. § (1) Rokonaival szemben, az alábbi rendelkezésekben meghatározott körben, az jogosult tartásra, aki magát eltartani nem tudja, és akinek tartásra kötelezhető házastársa sincs."
61. § (1) A tartásra jogosultat rokonai közül elsősorban leszármazói kötelesek eltartani.
(2) Amennyiben a tartásra jogosultnak tartásra kötelezhető leszármazói nincsenek, eltartása felmenő rokonait terheli.
(3) Az a rokon, amelyik a tartásra jogosulthoz a leszármazás rendjében közelebb áll, a tartás kötelezettségében a távolabbit megelőzi.

Én ebben a testvért nem találom.

Lolo # 2007.07.13. 10:52

A szomszédnénim 86 éves özvegy nincs gyereke viszont van egy öccse aki Pesten él semmiféle kötelezettséget nem vállal a nővére érdekében.Ünnepekkor hívja telefonon de mivel a néni panaszkodik rövidre zárja a beszélgetéseket . Mivel a néni gondoskodásra szorul és a testvér nem teljesíti ezt a testvéri kötelezettségét kötelezhető-e a testvér testvértartásra ?A testvér a néni elmondása alapján stabil háttérrel rendelkezik nem veszélyezteti a megélhetését .